Kadınların İlişkilerde En Sevdiği ve Sevmediği 18 Davranış

05.03.2021
Kadınların İlişkilerde En Sevdiği ve Sevmediği 18 Davranış

Kadınları anlamak çok zor, kadınların ne istediği bile belli değil, kadınlar bir öyle bir böyle konuşuyor ve benzeri bir sürü cümle peş peşe sıralanarak bir kadınların önüne serilmiştir. Lakin bilmeniz gereken bir şey var ki biz kadınların istedikleri ya da hoşlandığı şeyler hemen hemen her zaman aynıdır. Bugün sizler için biz kadınların aslında sizden istediği ya da beklediği, hoşlandığı ya da hoşlanmadığı on sekiz davranışı derledim. İyi okumalar.

1. Kibar Olun

Size kim söyledi bilmiyorum ama kadınların bir çoğu maçoluktan ya da yapmacık erkeklik yapmalardan hoşlanmıyor. Bunun yerine ne olursa olsun nazik olan ve nazikliğinden ödün vermeyen erkekler her zaman biz kadınlar için bir adım daha önde oluyorlar.

2. Güven Verin

Kadınların sezgileri güçlüdür, ne derseniz demeye devam etseniz de bir kadında size karşı bir şüphe duygusu varsa o duygu a’dan z’ye kadar doğruluk payı çıkartır kendisine. Bu yüzden biz kadınlara güven duygusu aşılayarak ve asla ama asla güven duygularını boşa çıkartmayarak sağlam bir ilişki içerisinde bulunabilirsiniz.

3. Sadık Olun

Geçmişteki dedelerinden çok eşlilik kavramını zihnine kazımış olan bir kadın asla bir erkeğin tek bir kadına sadık kalabileceği düşüncesi ile büyümez. Bu yüzden sadık olun ve sadık olduğunuzu ise karşınızda bulunan kadına belli edin. Mesela size bir kadının resmini attığında ‘’Uuu hatun iyiymiş’’ demek yerine ‘’Güzel kadın Allah sahibine bağışlasın ama sen daha güzelsin benim gözümde’’ cümlesini kurmanız bile sizin için her zaman bir adım öne çıkmanızdaki kısa yoldur.

4. Kıskanın ama Abartmayın

Ben çok kıskancım abi mini etek bile giydirmem ona tiplemesindeyseniz eğer ki çok üzgünüm ama kendi kafa yapınıza uygun bir kadın bulmakta zorlanacaksınız. Kıskanın tamam, bu sizin hakkınız olduğu kadar biz kadınları da hakkı ama abartmayın. Çevresinde erkek sinek bile olmayacak, kolunun bir santimi bile açık olmayacak mantıksızlığı çerçevesinde değil de normal şartlarda nasıl kıskanılması gerekiliyorsa o yapıda kıskanın.

5. Alışverişe Birlikte Gidin

Siz erkeklerin bu alışverişe karşı tavrınız aşırı saçma. Bir ya da iki kere sevdiğiniz insan ile alışverişe çıkın, sıkılsanız da onunla eğlenecek şeyler bulun ve onu alışverişten soğutmayın. Birkaç kere alışverişe çıktıktan sonra zaten biz kadınların alışveriş yapma hevesi geçmiş olacağı için siz de rahatlayacaksınız bizde.

6. Dedikodu Yapın

Erkek adam dediğin dedikodu mu yapar demeyin, biz kadınlardan bile daha fena bir dedikodu yapma kapasitesine sahipsiniz ama bunu kabul edemiyorsunuz. Sevdiğiniz insanın sizinle dedikodu yapmasına izin verin. O dedikodu yaptıkça rahatlayacak ve sizde fark etmeden onun bazı huylarını da fark edeceksiniz.

7. Abartılı Kaslarınızı Yok Edin

Erkekler aynaya baktığınızda kendinizi koruyucu bir melek olarak gördünüz ama bizim gözümüzde çürük bir kas yığını olarak duran kaslarınızın birçoğuna veda edin derim. Biz kadınların en nefret ettiği şeylerden birisi erkeklerin kas yığını olmasıdır. Siz çok beğeniyor olabilirsiniz ama bizim için hep eksi puan, bilginize…

8. Bakımlı Olun

Biz size makyaj yapın, maske yapın, bebek gibi bir cildiniz olsun demiyoruz. Yanımıza gelirken parfüm sıkın, dişlerinizi fırçalayın bu bile kafi bizler için. Ellerinizdeki bakımsızlık bile bize batan bir şey. Bir krem sürmek, bir diş fırçalamak ya da saçınızı taramak zor bir şey olmamalı.

9. Lider Ruhlu Olun

Biz kadınlar her ne kadar yönetilmeyi sevmesek de yönlendirilmeyi seviyoruz. Lider olun derken kadınları köleniz haline getirmeye çalışın demiyorum, bizlere belli başlı konularda yol gösterin. Belli başlı konularda bizlere sözünüzü dinletin. Bu sizi bir adım öne alacaktır.

10. Feminist Olun

Kadın Hakkı dediğimiz bir şey var ve maalesef ki gün ve gün bu durum ortadan kalmakta. Biz kadınların haklarını savunun, siz ne yapabiliyorsanız bizim de yapabileceğimize inanın. Kadınları öldürmek üzere değil, kadınları yaşatmak üzere beyninize bir sistem oluşturun.

11. Çocukları Sevin

Biz kadınların en büyük zaafı çocuklardır, bunu unutmasın. Çocukları severek ve çocuklarla vakit geçirmekten hoşlanarak birçok erkekten daha öne çıkmış olacaksınız.

12.  İçten Olun

Bizim için içten olmanız bazı kötü davranışını bile yok edecektir. Duygularınızı belli ederek ve bunu bize hissettirerek içtenliğinizi gösterebilirsiniz.

13. Eski Sevgilileriniz Hakkında Konuşmayın

Hadi ama biz kadınlar sizin eski sevgilileriniz ile neler yaptığınızı gram merak etmiyoruz. Aksine sizin her ufacık bir olayda bile eski sevgilinizi öne sunmanızdan kaynaklı olarak sizden nefret etme yolunda ilerliyoruz. Sizin eski sevgilileriniz ile yaşadığınız şeyler önemli değil, o yaşadığınız şeyleri bize yansıtıyorsanız kusura bakmayın ama biz kadınlar siz erkeklerin yara bandı değiliz.

14. Ev İşlerine Yardım Edin

Kadınların ne işi var ki evde yatıyorlar gün boyu dediğinizi hepimiz biliyoruz. Aslında bakarsanız sizin oturarak ya da ağır bir şekilde yaptığınız işler kadar ev içerisinde iş yapmaktayız ama bunları asla ama asla sizin gözünüze sokmuyoruz. Ev işlerinde yardımcı olursanız bu hem bizi anladığınızı düşünmemize neden olur hem de yardımsever bir insan olduğunuza inanırız.

15. Kararsız Olmayın

Sizin bir konu hakkında karar veremeyişiniz biz kadınlar için aşırı saçma ve itici iki davranıştır. Kararsız olsanız bile gelip bize danıştığınız takdirde size yardımcı olmayı her şeyden çok isteriz ve bu tutumunuzu daha doğru buluruz.

16. Unutkan Olmayın

Bizim size önemli diye anlattığımız ama sizin bir kulağınızdan girip diğerinden çıktığı bazı şeyleri unutmanız bizim için gerçekten de hayal kırıklığına neden olan bir durum. Sizin unutkanlığınız yüzünden heves ettiğimiz ve hevesimizin kursağında kaldığı şeyler ilişkileri zedeleyen en büyük şeylerdir.

17. Heveste Bırakmayın

Birlik hayal kurdunuz diyelim ama o hayali gerçekleştirmek için hiçbir adım atmıyorsunuz. İşte yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden birisi de budur. Biz kadınlar hayal edilen ve gerçekleşmesini istediğimiz her şey için doğru ya da yanlış bir sürü çaba harcarız. Yanlış olarak harcadığımız çabalarımızda bizim yanımızda olarak ve bize destek olarak beraber hayal ettiğiniz şeylerde başarıya ulaşmak için mücadele edebilirsiniz. Bu sizi her zaman bir adım öne sürükler.

18. Sürekli ‘’Ben’’ Demeyin

‘’Biz’’ kelimesi ‘’Ben’’ kelimesinden daha iyi ve yaratıcıdır. Birlik beraberlik anlamı katar ve süreklilik sağlar. Ben ben ben diye bağıra bağıra ego yaparsanız sırtınıza bir adet tekme yiyerek kapı dışı edilebilirsiniz. Biz dedikçe de kazanırsınız.

YAZAR BİLGİSİ
Cansu Sağlam
12 yıldır yazarlık mesleğinde mükemmelliği arayan, sıradan görünen bir üniversite öğrencisiyim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.