Influencer Olmak İsteyenler İçin En Karlı 10 İş Fikri

Influencer Olmak İsteyenler İçin En Karlı 10 İş Fikri

Nasıl Influencer olunur? Herkesin ilgi duyduğu oldukça popüler bir pazardır. Ana akım dijital pazarlama konusunda zirvede diyebileceğimiz Influencer mesleği oldukça karmaşık bir o kadar da kazançlı. Günümüzde hemen hemen her sektörden markalar Influencer ile ciddi anlamda çalışmaya başladı ve iş ortaklıkları kurdu.

Özellikle belli bir yol kat etmiş Influencerlar bizim tabirimizle paraya para demiyor. Bir çok işi yaparken ortaklık kurmak için markaların peşinde koşmanız gerekebilir, Influencer mesleğinin güzel tarafı ise böyle bir şeye ihtiyacınızın olmaması, keza markalar size reklam verebilmek ve kitlenizden faydalanmak için peşinizde koşuyor.

Influencer Olmak İçin En Karlı İş Fikirleri

Influencer olmak için yapmanız gereken bazı durumlar söz konusu, öncelikle kendinize bir mecra belirlemeli, kitle oluşturmalı ve markaları kendinize çekebilecek kaliteli içerikler oluşturmalısınız. Bu aşamaları kat ettikten sonra gerisi gelecektir. Şimdi aşağıda sizler için oluşturduğum listeden faydalanarak kendinize bir alan belirleyebilir ve Influencerlığa ilk adımı atabilirsiniz.

1. Marka Elçiliği

Markalarla takipçi kitlesi arasında güven bağı ve tercih etme – satın alma ilişkisi geliştirilir. Markalar ile yapılan iş birliğinde ürün ve hizmet takipçi kitleye tavsiye edilir. Markalar hedef kitle tarafından tanır ya da tanınan markalar ınfluncer önerisi ile imajını pekiştirir. Sermayesiz iş fikirleri arasında en karlı işlerden biridir.

2. Makyaj

Makyaj trendleri, tavsiye edilen makyaj malzemeleri önerisi, konsept makyajlar, make – up art hakkında paylaşılan postlar ile takipçi kitle ile etkileşim kurulmaktadır. Makyaj ınfluencerları, kozmetik-makyaj markalarının ürünlerine yönelik deneyimlerini takipçi kitlelerine tanıtırlar.

3. Moda

Moda trendleri, kombin önerileri, stil oluşturma, sezonunun dikkat çeken parçaları vb. ile ilgili takipçilerle etkileşime geçilir. Tercih edilen kıyafetler, usul ve tarzları ile takipçilerine önderlik edilir. Takipçilere, ınfluencerlar ne kadar kazanır sorusunu sordurtmaktadır.

4. Yemek / Gurme

Fit yiyecekler, vegan menüler, kolay hazırlanabilecek yemekler, dünya mutfağından lezzetler vb. yönelik takipçilerle etkileşime geçilir. Kullanılan malzemeler, mutfak gereçlerine yönelik önerilerde bulunulur.

5. Anne – Çocuk

Çocuk sahibi olan anneler, anne adaylarına öneriler, çocuk bakımı hakkında dikkat edilmesi gereken noktalar, kullanılabilecek ürünler ile ilgili takipçiler ile iletişime geçilir.

6. Seyahat

Seyahat deneyimleri ile takipçi kitlelerinde seyahat etme, gezme- görme, macera yaşama arzusu yaratırlar. Seyahatleri hakkında deneyimler, uyarılar, seyahate çıkarken yanlarında bulunan ürün önerileri ve bu ürünlerin nereden temin edilebileceğine yönelik paylaşımlar gerçekleştirirler. Takipçilerinde Influencer olmak istiyorum arzusu yaratmaktadır.

7. Spor

Öğün listesi, egzersiz listesi, beslenme önerileri, spor kıyafet önerileri ile takipçilerle etkileşime geçilir. Genellikle sporcu kitle tarafından takip edilen spor Influencerları, ürün tanıtımı –spor markaları ile iş birliği yapabilirler.

8. Mekan Tanıtımı

Gezilecek görülecek kavram mekânlar, fotoğraf çekmeye uygun mekânlar, mekânların öne çıkan yiyecekler gibi konularda paylaşımlarla takipçi kitle ile etkileşime geçirilir. Mekân, mekânın menüsü, manzarası vb. takipçilerle paylaşılır.

9. Sağlık

Sağlıklı yaşam önerileri, fit ve sağlıklı yiyecekler tarifleri, yoga- meditasyon vb. paylaşımlar ile takipçi kitle ile etkileşime geçilir. Ürün önerileri yapılarak takipçilere ürün tavsiyesinde bulunulabilir.

10. Oyun

Online oyunlar, yeni çıkacak oyunlar, oyunlar hakkında gelişmeler, oyun bilgisayarları ve oyun oynarken kullanılan ekipman önerileri ile takipçiler ile etkileşime geçilir. Gamer kitle tarafından takip edilmektedirler.

Influencer olmak için yapabileceğiniz en popüler ve de en karlı işleri bir araya getirdiğim listenin sonuna geldik. Sizlerde yukarıdaki alanlardan herhangi birini seçerek Influencer olmak için ilk adımı atabilir ve kendi kitlenizi oluşturabilirsiniz. Umarım nasıl Influencer  olunur? Konusunda faydalı olmuştur.

YAZAR BİLGİSİ
Gizem Erdemir
18 Temmuz 1998 doğumluyum. Sinema ve Televizyon okuyorum. Okumayı, araştırmayı ve yazmayı seven tarih ve sanat arasında arafta kalmış bir köşe yazarıyım.
YORUMLAR

  1. Fidelya dedi ki:

    influencer olmak konusu iyi işlenmiş, harika iş fikirleri içeriyor teşekkürler