Bu Yıl En Çok Beğenilen 34 Popüler Dizi Önerisi

Bu Yıl En Çok Beğenilen 34 Popüler Dizi Önerisi

Dizi önerileri: Bu yıl televizyonla ilişkimizin daha önemli sıkı olduğu bir yıl geçirdik. Evlerimizde sıkışık ve yalıtılmış günlerimizi hatta gecelerimizi birlikte geçirmeyi seçtiğimiz bu dizilerle gerçek bir dostluk kurduk. Bir noktada farklı şeylere ilgi duymaya başladık, dizi seven film de izledi film seven güzel dizilere başladı. Velhasıl, dizi önerileri listelerin bir sorun vardı.

Bir çok dizi önerisi listesi okuduğunuzu ve bir çoğunda zaten izlemiş olduğunuz dizilerin bulunduğunu düşünürsek çok fazla alternatif bir dizi önerileri listesi gördüğünüzü sanmıyorum. Ancak, ben bu içeriğimde sizler için benzersiz belki ilk defa duyacağınız popüler diziler listesi hazırladım. Umarım diğer listelerden daha keyifli Netflix ve diğer benzer dizi önerileri bulabilirsiniz.

Dizi Önerileri

dizi önerileri

Sitemiz üzerinde bulunan bu yıl mutlaka izlemeniz gerektiğiniz düşündüğümüz anime önerileri ve film önerileri yer almaktadır. Sizler için sıkıcı günlerinizde ya da uyumadan önce bir bölüm izleyeyim diyebileceğiniz, uzun ve kısa soluklu olmak üzere 34 farklı türden dizi önerileri içeriği derledim. İçlerinde benim de izlediklerimin bulunduğu ama vaktim olsa tekrar tekrar izleyebileceğim dizileri sizlerin de seveceğine inanıyorum. Farklı tür ve konudan, IMDb puanlarıyla üst sıralara yerleşmiş olan Netflix dizileri sizleri beklemekte. Şimdiden iyi seyirler!

1. Aşk 101

Başarılı yerli yapımlarımızdan biri olan Aşk 101’de 90’lı yılların lise döneminde yaşayan beş gencin farklı hayatları aşk, aile, dostluk ve mücadele çerçevesinde sunuluyor. Bu dizi önerileri listemizdeki dizinin içeriğinde gençlik halleri konu edilen oyuncuların yıllar sonrası yani bugünü ve hayatında meydana gelen değişiklikleri de görmeye başlıyoruz.

2. The Stand

Geçtiğimiz yıllarda Stephen King’in Mahşer romanından yorumlanan dram, korku ve fantastik türlerinden oluşan her biri doksan dakikadan ve dört bölümden oluşan bir dizidir. Dünya üzerinde ölümcül bir salgın yıkma neden olurken bir yandan da iyiler ve kötüler savaş başlıyor. Salgın nedeniyle yıkım içerisinde olan dünyada hem hayatta kalmak üzere çaba gösterilmesi gereken hem de bu dünyadan kurtulmanın bir yolunun bulunması gereken bir dizidir. İyi seyirler!

3. The Serpent

Bu yıl BBC Dizileri listesinde çıkmış olan bu dizimizin tür bakımında polisiye, gerilim ve biyografiyi içeren bir dizidir. 1970’li yılların Güneydoğu Asya’sında Batılı turistlerin peşine düşen bir seri katilin hikayesini izlemektesiniz. Dünyanın farklı kıtalarında ara emrine sahip olan seri katilimizin yakalanma öyküsü sizi bekliyor. İyi seyirler!

4. The Expanse

_DSF7736.RAF

2015 yılında Amazon Original’de çıkan dram, bilimkurgu ve gerilim türünden bir dizidir. İnsanlık güneş sisteminde kolonileşmiştir lakin hala yıldızlara erişememişlerdir. Zengin bir ailenin kayıp kızını bulmak için göreve adanan Miller’ın düşündüğünden farklı ve büyük komplolarla karşı karşıya kalması sizleri bekliyor. İyi seyirler!

5. WandaVision

Dizi önerileri içeriğimizin bir diğer dizisi ise 2021 yılında çıkmış olan komedi, fantastik ve aksiyonun birleştiği güzel bir Marvel yapımıdır. Scarlet Witch’in dönüşüm süresi 1950’li yıllardan günümüze kadar bize yansıtmaktadır. İyi seyirler.

6. The Crown

Toplam altı sezondan oluşan dram, tarihi ve biyografik unsuzları içerisinde barındıran bir dizidir. İkinci Dünya Savaşının ardından gelen yıkımda İngiltere’nin tahtına bir kadın geçmektedir. Kraliçe ikinci Elizabet’in tahttaki yıllarına konu alan dramatik bir dizi sizleri beklemektedir. İyi seyirler!

7. Love, Death And Robots

Animasyon ve antoloji türlerinden sizleri mest edecek bir dizidir. Dramadan fantastiğe, bilimkurgudan komediye kadar farklı türlerden robotların baş rollü elde ettiği dizi sizi beklemekte. İyi seyirler.

8. Masum

Suç ve dramın baş gösterdiği, ortalama olarak bir saatlik bir dizidir. Emekli baş komiser Cevdet’in, küçük oğlunun bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelmesi ile birlikte değişmesi gereken bir hayat sizi beklemektedir. İyi seyirler.

9. Altered Carbon

Richard K. Morgan’ın aynı isimden kurgulanan bilimkurgu ve suç karışımı olan bir dizidir. Bir mahkumun 250 yıl sonraki bir cinayeti çözmesi şartıyla yeniden bedenlenmesini konu alırken sizi kendisinin içine alarak bitmesini istemeyeceğiniz bir döngüye sokuyor. İyi seyirler.

10. Dead to Me

Komedi ve dram türlerinin içinde bulunan, tuhaf bir mizah anlayışıyla birlikte öfke problemleri yaşayan bir kadının hikayesini konu alan bir dizidir. Kendi hayatından ve huylarından tamamen farklı bir kadın ile tanışması sonucunda güçlü bir arkadaşlık, yaşamsal boyutta köklü bir değişiklik sizleri bekliyor. İyi seyirler.

11. Biohackers

Bilimkurgu ve dram türlerinin içerisinde yer edinmiş olan bir Alman yapımı dizidir. Almanya’nın en iyi üniversitesine giren bir tıp öğrencisinin ailesinin trajedisi ile profesörünün arasındaki bağı ortaya çıkartma çabası sizleri beklemekte. İyi seyirler.

12. The Umbrella Academy

Macera, fantastik ve aksiyon türlerini kapsayan bir başyapıt ile sizlerleyim. Üç sezondan ve kısacık bölümlerinden oluşan tam bir oturduğunuz anda bitireceğiniz dizidir. Birbirleri ile çok da iyi anlaşamayan süper kahramanlar akademisinin babalarının ölmesi ile ortaya çıkan gizem sizleri beklemekte. Dizi önerileri konusundaki ihtiyacınızı görecek türden, iyi izlemeler.

13. Manhunt

2017 yılında çıkan polisiye ve dram türlerini içerisinde barındıran bir dizidir. Bir teröristin yakalanmasına yardımcı olmaya çalışan bir FBI suçlu profili uzmanın hikayesi iki sezon ve toplamda sekiz bölüm ile sizleri beklemekte. İyi seyirler.

14. Marianne

2019 yılında çıkmış olan ve dram ile korku türlerini içerisinde barındıran bir dizidir. Çok satan korku roman yazarı Emma’nın memleketine geri dönmesiyle birlikte rüyalarında ona musallat olmaya başlayan kötü ruhun gerçek dünya üzerindeki etkileri sizleri beklemekte. İyi seyirler.

15. The Last Kingdom

Tarih, dram ve aksiyonu içerisinde barındıran, 2015 de ilk sezonu ile başlamış olmasına rağmen hala devam etmekte olan bir dizidir. Vikingler dönemini kapsayan bu dizimizde; kendi özgürlük alanlarını tekrar kazanmaya çalışan ve hak ettikleri yurdu kurmak için çaba gösteren insanların hikayesi sizi beklemekte. İyi seyirler.

16. The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

En yeni yabancı diziler listesinde üst sıralarda gösterilen dizi bir Netflix yapımı. Dram, gizem, gerilim ve korku türlerinden olan dizide yolları ayrılan beş kardeşin yaşanan bir trajedinin ardından, perili köşk olarak bilinecek evlerinde yeniden bir araya gelişi işleniyor.

17. Fargo

Fargo

Sezonların birbiriyle bağlantısı bulunmadığı dizi, suç, dram ve gerilim türlerinden hoşlananlar için iyi bir seçim. Gerçek hayattan uyarlanmış cinayetlerin işlenişi izleyiciyi içine çekiyor ve zihinleri zorluyor. Bu sebepten dolayı oldukça sürükleyici Fargo dizisini, dizi önerileri listemizin ilk sıralarına layık gördük.

18. Succession

Succession

HBO yapımı drama-komedi türlerindeki dizi bir Emmy, bir Bafta ve iki Altın Küre sahibidir. 21. Yüzyılda geçen dizide, bir medya imparatorunun emeklilik kararıyla karışan aile içi ilişkiler anlatılıyor.

19. The Boys

The Boys

Dizi önerileri yazımızda sırada The Boys var. Aynı isimli çizgi romandan uyarlanmış dizi, bir şirket altında birleşen süper kahramanların şöhretlerini kötüye kullandığı ve dünyaya yön verdiği bir evrende geçmekte. Aksiyon, suç ve bilim kurgu türlerini sevenlere göre bir dizi.

20. Ray Donovan

Ray Donovan

Dizi, Los Angeles’ta yaşayan ve genelde ünlülerin problemlerini çözen bir profesyonel danışmanın git gide daha karmaşık hale gelen yaşamını anlatıyor. Suç ve dram türlerinde Dünyanın En İyi Dizileri arasında yer alıyor.

21. This Is Us

This Is Us

Her karakterin başarılı bir şekilde işlendiği dram türü dizi olan This Is Us, Pearson ailesinin hayatını anlatıyor. Olaylara samimi yaklaşımı ve kişiler arası ilişkilerin duygusallığıyla her bölüm ağlatan ve gülümseten bir dizi.

22. Altered Carbon

Altered Carbon

Kitaptan uyarlanan bu bilim kurgu dizisinin her bölümü gerilim ve aksiyon barındırıyor. Dizi, insan zihninin dijital olarak bir bedenden başkasına aktarılabildiği uzak bir gelecekte paralı bir askerin yaşadıklarını anlatıyor.

23. Sharp Objects

Sharp Objects

Suç, gizem ve gerilim türlerindeki dizi eskiden yaşadığı kasabada öldürülen kızların cinayetini soruşturan bir muhabiri konu ediyor. Gizem konulu Yabancı Diziler arasında beğenilen seçeneklerden biri.

24. Killing Eve

Killing Eve

Killing Eve dizisi psikopat bir katil ve onu yakalamaya çalışan bir ajanın ilişkilerinin kısa sürede bir takıntıya dönüşmesi ve giderek karmaşıklaşmasının anlatıldığı dizi dram ve suç türlerinde.

25. Fleabag

Fleabag

Londra’da, otuzlu yaşlarında ve kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kadının hikâyesini ele alan komedi türündeki dizi iki Altın Küre sahibi. Üst üste gelen sorunların ve hayatı düzene koymayı engelleyen olayların anlatımı zekice ve izleyiciyi içine çekiyor.

26. The Queen’s Gambit

İlk olarak The Queen’s Gambit dizisini yazmak gerekir. Bu dizinin ilk yayım tarihi 23 Ekim 2020’dir. Netflix yapımı olan dizi dönem işidir. 1 sezon 7 bölümden oluşan diziye mini dizi denilebilir. Dizide Elizabeth Harmon adlı bir kadının başarılı satranç öyküsü işleniyor. Elizabeth annesinin ölümünden sonra yurda yerleştirilir, burada yurdun hademesi sayesinde satranç öğrenir ve kısa sürede deha olur. Evlat edinildikten sonra satranç yarışmalarına katılır ve kısa süre sonra tüm dünya adından söz etmeye başlar. Yılın son aylarına damga vuran dizi en çok merak edilen diziler arasında yükselmektedir.

27. Unorthodox

Unorthodox 26 Mart 2020 tarihinde çıkış yapan bir dizidir. Bu dizide histerik Yahudi cemaatinde görücü usulü evlilik yapan fakat bu evlilikten kaçarak şarkıcılık yapmak için mücadele eden Esther’in hikayesini izliyoruz. Bir genç kadının gösterdiği güçlü mücadeleye tanıklık ederken Yahudi cemaatinin uyguladığı aşırılıkları da öğrenmekteyiz. Bu dizi önerisi Unorthodox’da ise,  Esther hem ülkesinden hem kocasından hem de ona dayatılan baskılardan kurtulamaya çalışıyor. Esther genç yaşına rağmen yaşadığı bunca baskıdan kaçıp Avrupa’da yeni bir hayata başlayabilecek mi?

28. Normal People

Üçüncü olarak BlueTv’de gösterilen 12 bölümlük Normal People var. Marianne ile Connell’in İrlanda’da yaşadığı zıt hayatları, ikilinin tanışma ve beraber olma süreci gösteriliyor. Dizide ilk gençlik yıllarında başlayan beraberlik lise ve üniversite dönemlerinde de devam ediyor. İkili ne ayrı ne de beraber kalabiliyor. Hem arkadaşlığı hem de aşkı beraber yaşayan çiftin sonu nasıl olacak?

29. Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere dizisinde dışarıdan mükemmel gözüken bir ailenin içine mercek geçiriliyor. Anne ile kızının geçmişi ve yaşadıkları izleyiciyi son derece şaşırtıyor.

30. The Last Dance

Beşinci olarak mini dizi-belgesel şeklinde karşımıza çıkan The Last Dance var. Bu yapımda efsane basketbolcu Michael Jordan’ın hayat hikayesini izliyoruz.

31. The Stranger

Dizi önerileri içeriğimizde bulunan bir diğer dizi HBO yapımı The Stranger dizisini ekleyebilirsiniz. Bu dizide 11 yaşında bir çocuğun ölümünün ardından yaşanan olaylar görülüyor. Tüm dünyada çok yoğun ses getiren dizi 12 Ocak 2020’de gösterime girmiştir.

32. Rached

Dizi önerileri yazımızda bir diğer dizi önerisi ‘Rached’ korku ve gerilim dizisi var. Bu dizide bir hemşirenin hastalarla ilgilenirken nasıl canavar haline geldiği konu ediliyor.

33. Messiah

Bu dizide Mesih olduğunu iddia eden bir kişinin CIA ajanı tarafından araştırılması konu ediliyor. En çok merak edilen diziler içindedir.

34. Mrs. America

Bu dizide kadın hareketinin tarihi ve feminizmin nasıl geliştiği işlenmektedir. Oldukça sürükleyici ve en yeni diziler arasında yer almaktadır. Eğer dizi önerileri arıyorsanız 2020 yapımı bu dizi kaçırmamanızı öneriyorum…

Boş zamanlarınızda izleyebileceğiniz en iyi dizi önerileri listemizin sona geldik. Bu yıl kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğim bu dizi önerileri listemiz umarım hoşunuza gitmiştir. Daha fazla filmler ve diziler listesi arıyorsanız yandaki bağlantı aracılığı ile en yeni dizi önerileri listelerimizi keşfedebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Ayşenur Balcı
Okumayı, öğrenmeyi ve her şeyden öte keşfetmeyi seven biri. Ayrıca anaokulu öğretmeni, öğretmeyi de seviyor.
YORUMLAR

 1. Buse dedi ki:

  Yabancı diziler aradığım zaman mutlaka girip baktığım ve sürekli yeni dizi önerileri eklenen harika bir liste sayfası ?

 2. Ferdi dedi ki:

  Diziler çok iyi seçilmiş eline sağlık brom

 3. Bilge Soylu dedi ki:

  Çok güzel bir liste, marianne’yi ben de tavsiye diyorum ?

 4. Handan dedi ki:

  Dizi önerileri konusunda oldukça başarılı bir dizi önerileri listesi olmuş yeni listeler bekliyorum

 5. Sudenur dedi ki:

  Harika dizi önerileri var, keşfettiğime sevindiğim bir liste oldu. Teşekkürler