Ankara Özel Üniversiteler! 10+ Ankara’nın Üniversiteleri

Ankara Özel Üniversiteler! 10+ Ankara’nın Üniversiteleri

Her şehirde hem özel hem de devlet okulları bulunuyor. Özellikle üniversite tercihlerinin yapıldığı zamanlarda en çok araştırılan konular Ankara özel üniversiteler ve devlet üniversiteleri oluyor. Buna ek olarak şimdi sizlere Ankara’nın tüm özel üniversiteleri hakkında bilgi vereceğiz.

Ankara Özel Üniversiteler

Ankara Özel Üniversiteler

Konumuzda bulunan Ankara özel üniversiteler arasından tercih yapabilirsiniz. Ankara, eğitim konusunda son derece iyi okullar sunuyor.  Şimdi hep birlikte bu üniversitelerin hangileri olduğuna bir bakalım..

1. Ted Üniversitesi

Ankara’nın özel üniversiteleri dediğimizde Ted Üniversitesi ile listemize başlayabiliriz. Ted Üniversitesi, Çankaya’da yer alıyor ve çok fazla imkan sunuyor. Kütüphane, öğrenci yurdu, teknoloji ofisi, güvenlik, sağlık merkezleri, otopark, engelsiz bir kampüs imkanı, Erasmus şansı, spor salonu, konferans salonu, banka, yemekhane ve kafeterya gibi kullanmanız gereken her şey bu üniversitenin içerisinde yer alıyor.
Kazansana giriş
Üniversitede lisans ve ön lisans bölümleri yer alıyor. Bu bölümlere burslu ya da indirimli olarak kayıt olabiliyorsunuz ama bunlar için önemli olanlar da tabi ki sınav sonuçlarınız ve sıralamanız.  Yıllık ücreti ise 35 bin TL’den başlıyor.

2. Ufuk Üniversitesi

Ufuk Üniversitesi de özel üniversiteler arasındadır. Yıllık 30 bin TL’den başlayan ücretlerinin yanı sıra, sizlere çok fazla imkan sunuyor. Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan vakıf üniversitesi kütüphane, engelsiz kampüs, Erasmus şansı, sağlık merkezi ve spor salonu sunuyor. Bunlara ek olarak otoparkı, laboratuvarları ve araştırma merkezleri var.

Ufuk Üniversitesi’ne kayıt olabilirsiniz ve imkanlarından yararlanabilirsiniz.

3. Yüksek İhtisas Üniversitesi

Bir başka özel üniversite ise Yüksek İhtisas Üniversitesi. Vakıf üniversitesi olan Yüksek İhtisas, Balgat’ta yer alıyor. Diğer üniversitelerle aynı imkanları sağlıyor ve çok fazla bölüm bulunuyor. Ön lisans ya da lisans tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Buna ek olarak Yüksek İhtisas Üniversitesi için yıllık 25 bin TL’den fazla bir ücret isteniyor. Ama eğer sıralamanız iyiyse ve puanınız yüksekse burslu ya da indirimli girme şansınız da bulunuyor.

4. Çankaya Üniversitesi

Bu üniversite Ankara’nın en çok bilinen üniversitelerinden birisidir. Sıtkı Alp Eğitim Vakfı tarafından kurulan üniversitede lisans ve ön lisans bölümleri yer alıyor. Buna ek olarak bütün alanlarda verilen İngilizce eğitimi destekleyen İngilizce Hazırlık Okulu’nda eğitim faaliyetleri de devam ediyor.

Yıllık ücreti ise 32 bin TL’den başlıyor.

5. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi

Şimdi bahsedeceğimiz İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Bilkent ilçesinde yer alıyor ve oldukça iyi eğitim imkanı sunuyor. Buna ek olarak üniversite, THES- QS Dünya Üniversiteler Sıralaması araştırması yapıldığı zaman 2016 yılında elde ettikleri verilere göre dünyanın en iyi 411 üniversitesi arasında gösterilmiştir.

Ayrıca Türkiye’de 3, Asya genelinde de 46. konumda..

Bu sebeple de güvenerek bu üniversiteye başvuru yapabilirsiniz.

6. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

Bir diğer önemli üniversite ise TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’dir. Ankara’da kurulmuş olan 10. Üniversite olma özelliğine sahiptir. Diğer üniversitelerden farklılığı ise Ortak Eğitim Programı’nın olmasıdır.

Ayrıca bu üniversiteye ilk kayıt yaptıranlara da dizüstü bilgisayar verilmiştir. Şimdilerde ise eğitim alan öğrencilerine iyi imkanlar sağlıyor. 35 bin TL’den başlayan fiyatlarla kayıt yapılıyor.

7. Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Özel üniversiteler arasında yerini alan Türk Hava Kurumu Üniversitesi de kurulduğu andan itibaren çok fazla beğeni kazanmıştır. Aynı zamanda çok başarılı öğrenciler çıkarıyor. THK Üniversitesi 2011 tarihinde TBMM tarafından görüşülerek kabul edilmiştir. Böylece işlemleri hazırlanmış ve açılmıştır. Etimesgut’ta yer alan üniversite çok fazla öğrenci mezun vermiştir.

Fiyat olarak diğerlerinden daha fazladır ve ortalama 50 bin TL’den başlar.

8. Başkent Üniversitesi

Etimesgut’ta yer alan başka bir üniversite de Başkent Üniversitesi’dir. Çok fazla imkan sunmasının yanı sıra Türkiye’nin ilk vakıf üniversitelerinden birisidir. Buna ek olarak yıllık akademik yayın sayıları ile de Türkiye’nin önde gelen ve adını çokça duyuran üniversiteleri arasında yerini alıyor.

Eğer Başkent Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak istiyorsanız hemen konuşabilirsiniz.

9. Atılım Üniversitesi

Adını çok duyduğumuz üniversite, en iyi özel üniversiteler arasında. Bir vakıf üniversitesi olan Atılım Üniversitesi çözüm odaklı, kültürel ve sanatsal değerlere önem veren, çevresiyle yakından ilgili ve iletişime açık öğrenciler yetiştiriyor. Ankara’nın modern yaşam yerlerinden biri olan İncek’te kurulan üniversite içerisinde fakülteler, laboratuvarlar, araştırma merkezleri, spor salonu, basketbol ya da voleybol sahaları, tenis kortları ve daha fazla sportif aktivite yapabileceğiniz yer bulunduruyor.

İletişime geçerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

10. Lokman Hekim Üniversitesi

Bu üniversitenin adını mutlaka duymuş olmalısınız. Lokman Hekim Üniversitesi de bir vakıf üniversitesidir.  Bu üniversite içerisinde çok fazla lisans ve ön lisans bölümü bulunuyor. Tabi üniversiteye giriş yapabilmek için sıralamanız ve sınav puanınız istenilen düzeyde olmalı.

İnternetten istediğiniz bölümle ilgili taban puanı araştırması yapabilirsiniz. Her bölüm için istenilen puanlar ve yıllık ücretler farklıdır. Ama genel olarak 20 bin TL’den başlıyor 50 bin TL’ye kadar yükseliyor.

11. Ankara Medipol Üniversitesi

Ankara özel üniversiteler listemizde sona yaklaşırken sizlere Ankara Medipol Üniversitesi’nden de bahsetmek istiyoruz. Bu üniversite de oldukça iyi mezunlar veriyor ve genel olarak baktığımızda oldukça başarılı.

Üniversite, Türkiye Eğitim, Sağlık, Bilim ve Araştırma Vakfı tarafından kurulmuştur. Lisans ve ön lisans programları bulunuyor. Dil ve Konuşma Terapisi, Diş Hekimliği, Beslenme ve Diyetetik, Ergoterapi ve daha fazlası… İstediğiniz bölümün puan bilgilerini araştırın ve kendinizinkiyle karşılaştırın.

20 bin TL’den 45 bin TL’ye kadar yıllık ücretleri bulunuyor.

12. OSTİM Teknik Üniversitesi

İşte Ankara’nın tüm özel üniversiteleri listemizde son sıradayız. OSTİM Teknik Üniversitesi! Teknik personel ihtiyacının karşılanması amacıyla çok iyi eğitimler verilmesinin yanı sıra etkin burs sistemi de bulunuyor. Aynı zamanda OSTİM kurulduğu ilk zamandan itibaren günümüzde bile çok iyi iş ortaklıkları yapıyor. Özgün projeler ve AR-GE çalışmalarıyla da ön planda.

İşte Ankara’da okumak isteyenler ve özel üniversite arayışında olanlar. Bu yazıyı okuduktan sonra sizlere anlattığımız üniversiteleri araştırın ve kararınızı verin. Tam fiyat teklifi almak için de hemen üniversiteyle iletişime geçin…

ETİKETLER: Ankara, Atılım, Özel, Ted, üniversite
YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.