Cinsel İsteksizlik! Cinsel İsteği Arttırmak İçin En Etkili 12 Yöntem

Cinsel İsteksizlik! Cinsel İsteği Arttırmak İçin En Etkili 12 Yöntem

Günümüzün en büyük problemlerinden birisi cinsel isteksizlik ne yazık ki hayatımızı mahvede biliyor. Günlük yaşamımızdan aile hayatımıza kadar bir çok şeyi etkileyen cinsel isteksizlik problemi için yapabileceğiniz çeşitli şeyler bulunmaktadır. Bunlarden en önemlisi doktora gitmek, ancak büyük bir problem olmadığını düşünüyorsanız ilk etapta cinsel isteği arttırmak konusunda yapabileceğiniz bir çok kolay şey var.

Cinsel İsteksizlik! Cinsel İsteği Arttırmak İçin En Etkili 12 Yöntem

Cinsel gücü arttırma yöntemleri hemen herkes tarafından internet ortamında ve arama motorlarında en az bir kere aranan durumlardandır. Özellikle sıcak ilişkilerin tesis edilmesinde zorlukların en yüksek noktaya çıktığı günümüzde, sosyal yaşamın belirleyici olsan sosyal medya platformlarından uzaklaşarak ikili ilişkiler kurabilmek ve daha samimi bir ilişkiye doğru yolculuğa çıkmak kısmi olarak zorlayıcıdır.

Partneri olan şansı bireylerin için ise cinsel isteği arttırma yöntemleri, sağlıklı, güçlü ve rutin haline dönüşmüş bir cinsel yaşamın kapılarını aralamak için ihtiyaç duyulan her şeyi bünyesinde barındırmaktadır. İşte düzenli ve efektif bir cinsel yaşamın sıralarından oluşan 12 yöntem;

1. Tabiatın Doğal Kaynaklarından Yararlanın

Cinsel isteğin arttırılması adına en makul ve gerçekçi yöntem tabiatın bahşettiği ve insanı güçlü kılan bazı özelliklerden faydalanmaktır. Bu özellikler büyük oranda doğal afrodizyak etkisine sahip meyve, sebze ve doğal otlardan geçer. Afrodizyak etkili doğal besinlerin tüketilmesi doğadan güç alarak sağlıklı bir cinsel yaşamın tüm zeminini durulaştıracaktır.

2. Egzersizleri Rutin Haline Dönüştürün

Egzersizler, kadınlarda cinsel isteği arttırma yolları arasında olduğu kadar erkeklerde de etkili sonuçlar verir. Düzenli olarak rutin haline dönüşmüş egzersizler daima güçlü, zinde ve hazır olunmasını sağlar.

3. Yaratıcı Olun ve Sıkılmayın

Cinselliğin güçlülüğü partnerlerin paylaşmış olduğu yaratıcılıkta gizlidir ve cinsel birliktelik sırasında yaratıcı olmak heyecanın asla yitilmeyeceğinin haykırışıdır. O halde yaratıcı olarak keyifli ve etkili bir cinsel yaşama kavuşmak mümkündür.

4. Cinsel Arzunun En Büyük Düşmanları: “Stres”, “Kaygı” ve “Endişe”

Bilineceği üzere bazı duygu durum bozuklukları seksin ve cinsel yaşantının en temel düşmanıdır. Bunlar arasında bulunan stres, kaygı ve endişe gibi duyguların sağlıklı bir cinsel yaşam için olumsuz durumlar teşkil ettiği kesin olarak bilinmektedir. Bu kapsamda özellikle kadınlarda cinsel isteği arttırmanın yolları aranıyorsa, öncelikli olarak stres, kaygı ya da endişeden uzak durulmalıdır.

5. Kendinize Güvenin ve Özgüveninizi Yitirmeyin

Süzenli cinsel birlikteliklerde olduğu kadar kısa süreli cinsel ilişkilerde de ortaya çıkan en belirgin sorunların başında cinsel isteksizlik, özgüven eksikliği gelir ve partnerlerin etkili bir cinsel birliktelik yaşamak istemleri halinde özgüvenlerini asla yitirmemeleri gerekir.

6. Keçiboynuzu ve Kahve Tüketin

Doğanın eşsiz etkisini cinsel yaşantısının içerisinde derinlikli olarak hissetmek isteyenler doğrudan keçiboynuzu tüketebilir ya da içeriğinde keçiboynuzu bulunan ürünlere yönelebilir. Tabi kahve tüketiminin dozajını aşmadan günlük alınması gereken miktarların ötesine geçmeden rutin halinde tüketilmesi de tavsiye edilen bir diğer durumdur.

7. Sıra Dışı Bir Cinsellik İçin: Çikolata ve Fındık

Tabiatın bahşettiği cinsel isteği arttıran besinler arasında bulunan ve hemen herkes tarafından bilinen çikolata ve fındık doğal birere afrodizyaktır. Bu etkileyici afrodizyakları kendinizden uzak tutmamalısınız ve özellikle cinsel birliktelik öncesinde tüketmeye özen göstermelisiniz.

8. Günde En Az Bir Adet Elma Tüketin

Elma, sahip olduğu besin değeri ile hemen her konuda güç ve kuvvet verme özelliğine sahiptir. Elmanın vadettiği bu özellik kullanılarak neden cinsel yaşam düzenlenmesin ki? Pek tabi özellikle sabahları tüketilen elma, gündelik yaşantı içerisinde ve cinsel yaşamın genelinde olumlu ve sıra dışı bir etki göstermeye adaydır.

9. Bala ve Zencefile Kendinizi Bırakın

Bal ve zencefil yine çok bilinen ve cinsel isteği arttırma yöntemleri kapsamında test ederek denenmiş doğal besin kaynaklarıdır. Cinsel birliktelikten önce tüketmek oldukça arzulu bir birlikteliğin yaşanmasını sağlayacağı gibi gündelik olarak tüketmek uzun vadede kalıcı çözümler sağlayabilir.

10. Kaliteli Uyku ve Zararlı Alışkanlıklar

Uyku alışkanlıkları da yine cinsel isteği arttırmak için kullanılabilecek yöntemler arasındadır ve cinsel arzunun yeterli olmadığının düşünülmesi hallerinde uyku düzenin tekrar gözden geçirilmesi tavsiye edilir.

11. Meditasyonlarla Gevşeyin

Gevşemek ve rahatlamak huzur bulmak demektir. Huzurlu bir beyin ise yaratıcı fikirlerle partnerine odaklanmayı cömertçe sağlar. Meditasyonlardan yararlanarak cinsel arzu arttırılabilir ve meditasyon etkisi ile sıra dışı deneyimler yaşanabilir.

12. Olmuyorsa Uzmanına Danışın

Cinsel isteksizlik problemine karşı cinsel isteği arttırmak kapsamında tüm etkili yöntemler denendi ve sonuç alınamadıysa, hemen küsmek olmaz. Cinsel yaşam konusunda uzman hekim ve doktorlardan önemli ölçüde kişisel tavsiyeler alınabilir ya da gerekmesi durumunda tedavi yöntemleri benimsenebilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al - tanıtım yazısı