Size Çok Şey Katacak En Faydalı 10 YouTube Kanalı

Size Çok Şey Katacak En Faydalı 10 YouTube Kanalı

Şimdilerde oldukça izleyici kitlesine sahip olan YouTube içerik olarak da çok çeşitlilik gösteriyor. Kimimiz sadece müzik dinlemek için kimimiz de oyun videolarını izlemek için ya da vlogları takip etmek için YouTube’u aktif olarak kullanıyor. Peki YouTube üzerinden bir şeyler öğrenmemiz, keşfetmemiz mümkün mü? İşte sizler için kendinize bir şeyler katabileceğiniz YouTube kanalları!

1. TRT 2

TRT 2 gerek TV kanalı olarak gerekse YouTube üzerinde oldukça aktif. Felsefeye, sanata, tarihe, müziğe ve daha birçok şeye ulaşabileceğiniz bu platform zengin içeriğiyle bizlere katkı sağlamak için hazır. Özellikle Filmden Önce ve Filmden Sonra temalı videoları izlemek istediğimiz filmi daha iyi anlamak adına çok faydalı oluyor. İlgi alanlarınıza göre birçok video içeriğine TRT 2’nin YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

2. Ümid Gurbanov

YouTube üzerinden çeviri videolar yayınlayan Gurbanov, aynı zamanda tarihi videoları da gün yüzüne çıkarmış oluyor. Felsefeden sanata, bilimden müziğe değil birçok konu içerikli sanatçıya, yazara, şaire, bilim insanına yer veren Gurbanov çevirileriyle bu isimleri Türkçeye de kazandırmış oluyor. Eminim ilginizi çekecek bir videosuna denk geleceksinizdir.

3. Barış Özcan

Eminim çoğu YouTube kullanıcısı gibi sizler de Barış Özcan’a hakimsinizdir. Etkili anlatımı ve seçtiği konularla oldukça güzel içerikler sunan Özcan, düzenli bir takip sonucu gerek hayat motivasyonunuzu gerekse ilgi alanınızı geliştiriyor. Ne yapacağınıza dair ilham alıyor ve devam etme gücünü yakalayabiliyorsunuz. Bilim ve teknoloji temalı videolarının yanı sıra sanat alanında da çok güzel içerikler çıkarıyor.

4. Rayka Kumru

Ülkemizde ve dünyanın birçok bölgesinde cinselliği konuşmak bir tabu. Rayka Kumru ise aldığı yurtdışı eğitimleri ve tüm enerjisiyle bu tabuları yıkmak, cinselliğe bakış açımızı geliştirmek adına çabalıyor. Gerek sosyal medya hesabından gerekse konuk olduğu YouTube videolarından bunu görmek mümkün. Eğer cinsellik konusunda bilgi sahibi olmak istiyor ve kendi tabularınızı keşfedip bunları aşmaya çalışıyorsanız mutlaka Kumru’yu takip edin.

5. Filme Gitmeden Önce

Bu kanal, filmler, diziler konusunda aktif olarak içerik sağlayan, eleştiriler getiren ve sizlerin ilgi alanı doğrultusunda film/dizi seçmenize yardımcı olacak bir kanal. Aynı zamanda Instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

6. TED-ed

TED konuşmalarına eminim en az 1 kez olsun denk gelmişsinizdir. Gerek motivasyonel gerekse bilimsel bir çalışma sonucunu açıklayan konuşmacıları içerir. TED-ed ise farklı bir amaç güder. Belirli bir konunun videolarla anlatılmasını içerir. Türkçe alt yazı seçeneği de bulunduğu gibi İngilizce izleyerek dilinizi geliştirmek için de kullanabilirsiniz.

7. AkademikLink

Eminim her üniversite öğrencisi istatistik konusunda biraz olsun zorlanmıştır. Bazılarımız için ise cidden hâlâ belirsizliğini korur. Başta istatistik derslerini paylaşan Behzat Hoca sonralara doğru farklı alanlarda da içerikler üretmeye başladı. Akademi nedir? Nasıl akademisyen olunur? Nasıl yurtdışında okunur? gibi birçok soruya cevap bulacağınız bu kanal torpilsiz bir yerlere gelmek adına çok güzel bir motivasyon sağlıyor.

8. NöroBlog

Nöroloji hakkında bilgi sahibi olmak ve yapılan güncel çalışmaları takip etmek adına bu kanala bakabilirsiniz. YouTube kanallarının yanı sıra güncel çalışmaları çevirerek blog üzerinden de sizlere ulaştırıyorlar.

9. Egirişim

Günümüzde girişimcilik oldukça yaygınlaşmaya başladı. Nasıl bir şey yaparsam insanları etkileyebilirim ve kendi gelişimimi destekleyebilirim diye düşünen birçok genç vardır aramızda. Genç olmasının yanı sıra girişimcilik her yaştan insana açık. Birçok girişime yer veren bu kanal size ilham olabilir.

10. Emre Yücelen Şan Dersi

Müzik konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak ve birçok sesi yakından tanımak adına Emre Yücelen’i izleyebilirsiniz. Engin bilgi birikimi ve samimiyetiyle sesleri gerçekten etkileyici bir biçimde analiz ediyor. Kendi ses gelişiminiz üzerine de oldukça fazla püf nokta yakalayabilirsiniz.

Tüm bu kanalları takip edip faydalanmanız dileğiyle!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.