Yüz Germe Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır? Zor mu?

Yüz Germe Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır? Zor mu?

Teknoloji ilerledikçe tıp da gelişiyor. Buna bağlı olarak da cilt üzerinde çok fazla estetik operasyon rahatlıkla yapılabiliyor. İşte bunlardan birisi de yüz germe ameliyatıdır. Yüz germe ameliyatı kaç yaşında yapılır? Zor mu? Bu soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Yaş ilerledikçe ciltte sarkmalar ve çizgiler ortaya çıkar. Bu da cildin görünümünü bozduğu için kişiler tarafından yok edilmeye çalışılır. Bu sebeple de yüz germe ameliyatları hakkında araştırma yapmaya başlarlar. Biz de lafı daha fazla uzatmadan hemen detaylara geçeceğiz. İşte yüz germe ameliyatı hakkında bilmeniz gereken her şey…

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yüz germe ameliyatları genel olarak yüzdeki yaşlanmaya bağlı sarkmaları, kırışıklıkları gererek ya da asarak gideren bir cerrahi yöntemdir. Bu yöntem ile yaşlanan insanlar ciltlerini gerdirerek daha dinç bir cilde sahip oluyorlar. Yapılan işlemlere baktığımız zaman en yaygın olanların başında yüz germe ameliyatı geliyor.

Yaş ilerledikçe ciltte sarkmalar, renk bozuklukları, çizgiler, renk değişimi ya da düzensizlikler oluşur. Bunun yanı sıra deri zaman içerisinde canlılığını kaybeder, benler daha belirgin olur, çene konturları kaybolur ve boyun yağlanır. Doğal olarak da bunlardan kurtulmak için yüz germe ameliyatları tercih edilir.

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır? Kimler Yaptırabilir?

Yüz germe ameliyatını cildinizde sarkmalar oluştuğunda ya da yukarıda belirttiğimiz durumları görüyorsanız tercih edebilirsiniz. Peki kimler bu ameliyatı yaptırmak isteyebilir:

  • Başka bir sağlık problemi olmayanlar,
  • Yüz ya da boyun derisi sarkmaya başlayanlar,
  • Cildi hala elastikiyetini kaybetmeyenler,
  • 40 yaş üzeri kadınlar ve erkekler ameliyatı yaptırabilir.

Yüz germe ameliyatının yanı sıra kaş kaldırma, çizgi yok etme ya da göz kapağı estetiği de yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Ama tabi ki bu tercihlerinizi yaparken de mutlaka doktorunuzun önerilerini dinlemelisiniz. Yüz germe ameliyatları orta yüz, mini yüz ve tam yüz germe olmak üzere üçe ayrılıyor. Şimdi kısaca onlara bir bakalım…

Yüz Germe Ameliyat Çeşitleri

Orta yüz germe ameliyatlarında göz altındaki sarkan yanak bölgesi dokusu yukarı kaldırılır. Böylece sadece göz altından yapılacak bir kesi ile işlem tamamlanabilir. Genel olarak 40- 55 yaş arası grup için uygundur. Ortalama 2 saat süren bu ameliyatı tercih edebilirsiniz.

Mini yüz germe ameliyatı ise 45- 50 yaş arası hastalara uygulanıyor. Buna ek olarak yüz bölgesi çok sarkmayanlara, yüzün yanak bölümlerinde kolajen kaybı oluşanlar da mini yüz germe ameliyatını yaptırabilir.

Bir diğer seçenek ise tam yüz germe ameliyatıdır. Bu operasyonda şakak bölgesi olarak sayılan saçlı deri bölümünden başlanır ve kulak önünden işlem devam eder, kulak arkasında sonlandırılır. Böylece atılan bir kesi ile yanak bölgesinin tamamı, çene hattı ve boyun gerdirilir.

Yüz Germe Ameliyatı

Ameliyat Nasıl Yapılır? Zor mu?

Eğer bu ameliyatların nasıl yapıldığını merak ediyorsanız hemen açıklayalım: Az önce bahsettiğimiz ameliyat çeşitlerine karar vermeniz gerekiyor. Geri kalan süreç de bu seçeneğinize göre değişkenlik gösterir.

Her ameliyat çeşidine göre zorluğu da değişiyor. Ama genel olarak yüz germe ameliyatı zordur. Ameliyat öncesinde çok iyi karar vermeniz gerekiyor. Çünkü bu işlem biraz zaman alıyor ve sonrasında da dikkat etmeniz gereken noktalar oluyor. Eğer bu konuda kararınız kesinse ve hangi türde bir germe ameliyatı istiyorsanız, bu doğrultuda isteğinizi de doktorunuza belirtin.

Sigara içiyorsanız on gün öncesinden bırakmanız gerekiyor. Ameliyat sırasında genel anestezi ya da lokal anestezi yapılabilir. Ameliyat türüne ve sizin cildinizin yapısına göre süresi de değişkenlik gösterir. Bazen bir gece hastanede kalmanız gerekebilir bazen de birkaç saat içerisinde evinize gidebilirsiniz.

Buna ek olarak şu bilgiyi de vermemiz gerekiyor: Bu işlem mutlaka arkasında iz bırakır. Örneğin, şakak bilgenizde saçlı deri içerisinde bir iz kalabilir ya da çene altı bölgesinde gerdirme işlemi yaptırdıysanız yağlar alındıysa, çene altınızda 3- 5 mm’lik bir iz bırakabilir.

İşte yüz germe ameliyatı kaç yaşında yapılır ve zor mu sorularının cevaplarını sizlerle paylaştık. Eğer bu özellikleri taşıyorsanız ve yüz germe ameliyatı yaptırmak istiyorsanız iyice düşünmelisiniz. Yan etkileri ve ciddi zorlukları olabilecek bu ameliyatı gerçekten gerekli olduğuna inanıyorsanız yaptırın. Çünkü böyle estetik ameliyatlar daha sonra ciltte farklı etkilere sebep olabiliyor.

YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. 4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - antalya haber - sosyalhane.com - hosting - Bodrum Villa - Ankara Psikolog - Cezayir Vizesi Otomatik Kepenk