Göz Altındaki ve Göz Çevresindeki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer?

Göz Altındaki ve Göz Çevresindeki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer?

Yağ bezeleri kadın erkek fark etmeksizin insanların en büyük problemleri arasındadır. O kadar rahatsız hissettirir ki, hemen onların geçmesini isteriz. Ben de şimdi sizlere bu konuyla ilgili birkaç önemli bilgiden bahsedeceğim. Gözaltındaki ve çevresindeki yağ bezeleri nasıl geçer? Yazımı okuduktan sonra bu sorunun cevabını da öğrenmiş olacaksınız. Hemen okumaya başlayın…

Göz Altındaki ve Göz Çevresindeki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer?

Göz Altındaki Yağ Bezesi Nedir? Neden Oluşur?

En genel anlamıyla yağ bezeleri; ter bezlerinden kaynaklanan iyi huylu oluşumlardır. Daha çok göz çevrelerinde ve göz altlarında ortaya çıkarlar. Bunlara ek olarak göğüs bölgesinde, koltuk altlarında, genital bölgelerde de görülür. Peki yağ bezeleri neden oluşuyor?

Aslında bu bezelerin neden oluştuğuna dair net bir bilgi yoktur. Genelde genetik faktörler, yüksek kolesterol, kıl kökü iltihabı gibi farklı etkenlerden kaynaklanabiliyor. Göz çevreleri de ince bir deriye sahip olduğu için bu bölgelerde yağ bezeleri daha rahat fark edilebiliyor.

Göz Altındaki ve Göz Çevresindeki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer?

Göz Çevresindeki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer?

Gözaltındaki ve çevresindeki yağ bezeleri nasıl geçer? Aslında bunun çözümleri oldukça kolaydır. Yağ bezelerini doğal yollardan da geçirmeye çalışabilirsiniz. İşte birkaç doğal çözüm:

  1. Örneğin Aloe Vera jeli, ciltte oluşan herhangi bir sorun için en iyi çözümdür. Düzenli kullanımda yağ bezesi küçülür ve kaybolur.
  2. Bir diğer çözümü ise çay ağacı yağıdır. Cilt üzerindeki bakterileri temizler ve iltihap oluşumunu da engeller. Çay ağacı yağını bir pamuk yardımıyla yağ bezesi oluşan yere sürebilirsiniz.
  3. Sirke Özellikle elma sirkeleri yağ bezesi oluşumunu azaltır ve yenilerinin oluşmasını da engeller. Temiz bir beze bir miktar sirke dökerek düzenli olarak kullanın. İşe yaradığını göreceksiniz.
  4. Bir başka öneri de soğan kürüdür. Doktorların yağ bezelerini geçirmek için önerdikleri bir çözüm olan soğan kürü ile bunu başarabilirsiniz. İnternetten bu kürü nasıl yapabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Sizlere sunduğum bu önerileri uygularsanız kısa sürede yağ bezelerinizden kurtulmuş olacaksınız. Sadece bu işlemleri düzenli yapmanız gerekiyor. Ama şunu da eklemem gerekiyor: Yağ bezelerini geçirdikten sonra başka bir yerde tekrar çıkma ihtimali de yüksektir. Bazı durumlarda yağ bezelerini geçiremeyebilirsiniz. O zaman da ameliyatla alınabiliyorlar.

ETİKETLER: Beze, Cilt, Göz, Gözaltı, Yağ, Yüz
YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.