İdeal Penis Boyu! En Büyük ve En Küçük Penis Boyu Kaçtır?

İdeal Penis Boyu! En Büyük ve En Küçük Penis Boyu Kaçtır?

İdeal penis boyu: Cinsel sağlık konuları her zaman merak konusu olmuştur. Hem erkeklerin hem de kadınların merak edip araştırdığı konular arasında ideal penis boyu konusu ya da en büyük ve en küçük penis boyu kaçtır sorusu çok meşhur bir araştırmadır. Araştırmalara cinsel içerikli konularda penis konusunun bedenin farklı alanlarında normal bir derisi olarak değerlendirildiği bilinir.

Nasıl ki yeme içme ihtiyacı duyuyorsak cinsel anlamda da ihtiyaçlarımızı gidermemiz gerekir. Şimdi merak edilen sorgulamaya gelince ideal penis boyunun erişkin erkeklerde 10cm’den büyük olması normal ve ideal olarak kabul edilmektedir. 10cm’den küçük olan 7cm’lik penis boyu için bu durum mikro penis olarak değerlendirilmesini öne çıkarmaktadır.

İdeal Penis Boyu

En Büyük ve En Küçük Penis Boyu

Cinsel konularda utangaçlığı bir yere bırakıp araştırma yapan insanların bu konuda çok farklı sonuçlarla karşılaştığı görülüyor. Hatta cinsel anlamda yeterlilik seviyesine erişmek için ilaç kullanan erkeklerde bulunuyor. En büyük penis boyu 17.93 cm iken en küçük penis boyu 9.66 cm olarak biliniyor. İdeal penis boyu ise 11 ila 18 cm’dir.

Bu durum kişiden kişiye değişebildiği gibi her erkeğin merak etmesi durumunda ölçerek öğrenebileceği sonuçtur. Fakat birçok erkeğin bu konuda şüphe duyduğu da bir gerçektir. Yani erkeklerin içgüdüsel olarak cinsel boyutta yeterli olmadığını anlaması üzerine büyük sorunlar yaşadığı bilinir. Bu yüzden psikolojilerini etkilememek adına birçok erkeğin merak etmediği bir durum olarak bilinmektedir.

İdeal Penis Boyu

Erkekler İçin Cinsel Sağlık

Cinsel sağlık yönünde birçok konuyu merak ediyor olabilirsiniz. Aslında utanıp araştırmamak yanlış bilgiyle hareket etmek olacağından daha yanlış bir davranıştır. Yönlendiren sitelere aldırış etmeyip merak ettiğiniz bu sorulara cevap aramak ise her insanın hakkıdır. Toplumda klişeleşmiş algıları yıkmak ve o uğurda gerekeni yapmak adına her zaman her konuda araştırma yapmak gerekir. İnsanoğlu her konuyu araştırarak öğrenebilir.

Ayrıca jinekolog veya ürolog hekimler genital bölgeleri vücudun gerekli parçalarından biri olarak yorumlarlar. Kesinlikle çok doğru söylediklerini belirtirken bir yandan da sıkı tutum ve baskının bu konuda yanlış yönlendirmelere sebep olacağı bilinmektedir. Bu yüzden merak edilen ve her gencin ergenlik dönemlerinde araştırdığı konulara yönelik ebeveynlerin öncülük etmesi gerektiği bilinir.

ETİKETLER: Boy, Büyük, Cinsel, Küçük, Penis
YAZAR BİLGİSİ
Pınar Açar
Yazar&Editör
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.