Resmi Gazete Mobil Uygulaması Yayınlandı! Nasıl İndirilir?

Resmi Gazete Mobil Uygulaması Yayınlandı! Nasıl İndirilir?

Ülkemizde özellikle resmi işler için dijitalleşme sürecinin başladığını söylemek yanlış olmaz. Tam anlamıyla bir dijitalleşme süreci içerisine girmiş bulunmaktayız. İlk olarak e-devlet öne çıkıyor olsa da bu konuda yeni adımlarda gelmeye devam ediyor. Son olarak Resmi Gazete Mobil Uygulaması yayınlandı ve bu alanda kullanıcıların çok daha basit işlemlerle gazetelere ulaşması sağlandı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan Resmi Gazete Mobil Uygulaması, tüm mobil platformlar için yayına açılmış durumda. Hem Android işletim sistemi hem de iOS işletim sistemi için mobil uygulamanın yayında olduğunu görüyoruz.

Resmi Gazete Mobil Uygulaması Neler Sunuyor?

Mobil uygulamanın her iki platform için yayınlanması bir yana, tam olarak neler sunduğundan da söz edelim. Uygulamanın içerisinde ilk Resmi Gazete sayısından son sayıya kadar tüm arşiv yer alıyor. Alınan ve açıklanan tüm kararlara ulaşmak mümkün. İlk gazete 7 Şubat 1921 yılında yayınlanan gazete ve bu gazeteden itibaren tüm sürümlere erişim sağlayabiliyorsunuz.

Mobil uygulamanın son sayıya kadar güncellenmiş olduğunu da ekleyelim. Bundan sonra yayınlanacak olan hemen her sayının da yine uygulama içerisine ekleneceğini de söylemek gerekiyor. Arşivlere ulaşmak ya da herhangi bir sayıya giriş yapmak için ise sadece Arşiv ya da Mükerrer arşiv bölümlerini kullanmanız yeterli olacak.

Resmi Gazete Mobil Uygulaması

Eğer özel bir sayı arıyorsanız da bunun için oluşturulmuş olan bir arama bölümü bulunuyor. Arama bölümüne istediğiniz sayısı ya da istediğiniz numarayı yazarak bu numaraya ulaşmanız mümkün. En azından arama bölümünün tüm bu işlemler için büyük oranda kolaylıklar sağladığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Burada bir artı nokta daha sunulmuş. Bir diğer artı ise sayıların PDF olarak indirilebiliyor olması. İstediğiniz herhangi bir sayının PDF formatını indirmeniz mümkün. Bunun için de sayılara girip ardından indirme yolunu kullanmanız yeterli olacaktır.

Resmi Gazete Mobil Uygulamasını indirmek için yapmanız gereken işlemlerin oldukça basit olduğunu da ekleyelim. İlk olarak Resmi Gazete sitesinden uygulamanın indirilebileceğini ekleyelim. Bunun dışında dediğimiz gibi resmi uygulama mağazaları üzerinden de uygulamayı indirmeniz mümkün.

Resmi Gazete Mobil Uygulaması

 

Sahte Uygulamalara Dikkat

Resmi Gazete Mobil Uygulaması için dikkat etmeniz gereken son nokta ise sahte uygulamalar için tehlike. Bu tip resmi uygulamaların sahte uygulaması çok sık karşılaşılan uygulamalar olarak öne çıkıyor. Bu nedenle “T.C. Resmi Gazete” logolu olan resmi uygulamayı indirmeniz ve bu uygulamayı kullanmanız gerekiyor.

Hem iOS hem de Android işletim sistemi için indirme linklerini de aşağı ekleyelim. Aşağıda yer alan linkleri kullanarak resmi uygulama mağazalarında yer alan uygulamaya ulaşmanız mümkün.

iOS işletim sistemi için

Android işletim sistemi için  

ETİKETLER: Resmi Gazete
YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.