Telefonunuzda Mutlaka Olması Gereken Mobil Uygulamalar

Telefonunuzda Mutlaka Olması Gereken Mobil Uygulamalar

Günümüzde akıllı telefon kullanmayan insanların sayısı neredeyse sıfıra dayanmış durumda. Hal böyle olunca, işlerin hemen hemen tamamı akıllı telefonlar ve içerisindeki faydalı uygulamalar ile yürüyor. Film izlemek, sosyalleşmek, faydalı içerikleri okumak veya dinlemek, dosyalarınızı senkronize etmek ve düzenli hareket etmek gibi bir çok şeyi mobil uygulamalar ile yapabiliyorsunuz.

Dolayısıyla, telefonunuz için bir çok uygulama geliştirildi ve geliştirilmeye devam ediyor, bu yazımızda da telefonlarınızda mutlaka olması gereken en yararlı telefon uygulamaları listesi hazırladık. Android ve IOS cihazlar için kullanabileceğiniz faydalı mobil uygulamalar listemizi görmek için sayfayı aşağı kaydırmanız yeterli.

En Faydalı Mobil Uygulamalar

En faydalı mobil uygulamalar listemiz hem Android hem de IOS cihazlarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz ve bir çok alanda kullanabileceğiniz uygulamalardan oluşmaktadır. Ayrıca, bu telefon uygulamaları kullanarak hayatınızı kolaylaştırabilmeniz mümkün. Dilerseniz telefonunuzda bulunması gereken en faydalı uygulamalar listemize hızlı bir şekilde geçelim.

1. Dropbox

Dropbox, dosyaları taşınabilir cihazlarınızla sorunsuz bir şekilde senkronize etmek için en iyi uygulama olmaya devam ediyor. Web’de, Windows’ta, macOS’ta, iOS’ta ve tabii ki Android’de de çalışıyor. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı otomatik olarak bulutta yedeklemek, önemli PDF içeriklerinizi sürekli yanınızda tutmak veya dizüstü bilgisayarınızla bulunan notlar almak için Dropbox’ı kullanabilirsiniz.

2. Plex

Plex, bilgisayarınızdan Android cihazınıza müzik, film, televizyon dizisi, fotoğraf ve daha fazlasını aktarmayı kolaylaştırır. Uygulamayı önce Windows veya macOS bilgisayarınızda kurmanız gerekir ve ardından, nerede olursanız olun sabit sürücüde depolanan tüm içeriği telefonunuza aktarabilirsiniz. Eğer hem bilgisayar hem de mobil cihazla hareket ediyorsanız senkronize bir şekilde ikisindeki verilerinize de Plex ile ulaşabilirsiniz.

3. Snapseed

Fotoğraf düzenleme için birçok Android ve IOS uygulama bulabilirsiniz, ancak Snapseed bunlarda çok daha işlevsel. Renkleri ayarlamadan nesneleri kaldırmaya kadar her şeyi yapmanıza yardımcı olarak aklınıza gelebilecek hemen hemen her görüntü ince ayar aracına erişmenizi sağlar. Efektleri çok ince bir seviyede ayarlayarak yoğun bir çalışma yapabilir veya sadece birkaç saniyede hazır filtreler kullanabilirsiniz.

4. CamScanner

Fotoğraf çekmek veya belgeleri dijitale aktarmak için IOS ve Android mobil işletim sistemleri için bir çok uygulama bulmanız mevcut. Ancak, CamScanner çok daha verimli ve etkili diyebiliriz. Bunun nedeni resimleri çektikten sonra boyutlandırabiliyor ve uygulama içerisine kayıt edebiliyorsunuz. Tabii bu kadarla da sınırlı değil, CamScanner ile taradığınız belgeleri PNG veya JPG formatında yayınlayabilirsiniz.

5. IFTTT

IFTTT, diğer tüm uygulamalar gibi hem Android hemde IOS cihazlarda kullanılabilir. Telefonunuzun duvar kağıdını her gün değiştirmek, SMS mesajlarınızı e-postaya yedeklemek, aynı anda birden fazla sosyal ağda yayınlamak veya Wi-Fi’nizi kapatmak için kullanabilirsiniz. IFTTT’nin keşfedebileceğiniz daha birçok yeteneği vardır, bir çok işinizi tek bir yerden yönetmenizi sağlayan bu mobil uygulamayı kesinlikle denemelisiniz.

6. Evernote

Evernote, notları, programları, rastgele düşünceleri ve dijital formda not almak istediğiniz hemen her şeyi tek bir yerde tutmanıza olanak tanır. Büyük ajandalar kullanıyorsanız artık onları bir kenara koyu Evernote mobil uygulamasını keşfe çıkmalısınız. Uygulama 10 yıldan fazla bir süredir piyasada, ancak ileri yaşına rağmen güncel kalmayı ve yeni rakiplerine ayak uydurmayı başardı.

7. Telegram

Telegram uygulaması listemizdeki en faydalı mobil uygulamalardan biridir. İçerisinde hemen hemen her konuda kanal / grup bulabileceğiniz bu uygulama ile haberleri, borsayı, videoları takip edebilir ve ayrıca yeni şeyler de keşfedebilirsiniz. Son olarak kendi kanalınızı oluşturarak insanlarla kendi içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

8. e-Devlet

e-Devlet bildiğiniz üzere kurumsal yapmamız gereken işleri dijitale taşıyan resmi bir mobil uygulama. Fatura ödemek, kurumlara olan borçlarınızı takip etmek, öğrencilik işlerinizi halletmek gibi çok mühim konularda işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca askerlik, tüketici hakları ve yardım başvuruları gibi konularda da kişisel durumunuzu takip edebilirsiniz.

9. YemekSepeti

YemekSepeti ihtiyaçlarınız doğrultusunda büyük fastfood zincirleri ve restoranları önünüze seren güzel bir sipariş uygulamasıdır. Eğer evde yemek yapmak gibi şeylerle uğraşmak istemiyorsanız YemekSepeti üzerinizden büyük bir yük alacaktır. Dahası, içerisinde Muhtarlık gibi bir çok özellikle yemek siparişlerinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

10. Barty

Barty uygulaması yeni çıkan yerli bir takas platformu, bu platform ile istediğiniz kategoride 2. el eşyalar satın alabilir veya satabilirsiniz. Ayrıca, Barty uygulaması Barty Puan ile çalışmaktadır, yani nakitsiz bir şekilde yeni eşyalara bu Barty Puanlar ile sahip olabilirsiniz. En faydalı mobil uygulamalardan biri olan Barty’ye kayıt olarak 60 Barty Puanınızı hemen alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.