Küçük Bir Ekiple veya Yalnız Yapabileceğiniz 25+ Mobil Uygulama Fikri

Küçük Bir Ekiple veya Yalnız Yapabileceğiniz 25+ Mobil Uygulama Fikri

Mobil uygulamalar teknoloji pazarında önemli bir yere sahip, telefonların gelişmesi artık dev telefon şirketlerine değil mobil uygulama geliştiricilerine bağlı bir durum. Mobil uygulama fikirleri bulmak da oldukça önemli. Zaten baktığınız zaman akıllı telefon teknolojilerinde ciddi bir gelişim söz konusu değil, bunun nedeni işte bu geliştirilen mobil uygulamalar.

İş fikirleri anlamında en çok tercih edilenlerin başında mobil uygulama fikirleri yer almaktadır. Uygulama geliştirmek kolay bir iş, bilmeniz gereken yazılım dilini biliyorsanız yaratıcı zihninizi kullanarak benzersiz projeler üretebilirsiniz. Ancak eğer yeni ve ihtiyaç olan mobil uygulamalar geliştirmek istiyorsanız ihtiyacınız olan en önemli faktör güzel uygulama fikirleri.

Dolayısıyla yeni bir uygulamaya başlamadan, uygulama fikirleri alabileceğiniz platformları ziyaret etmek ve bu anlamda araştırmalar yapmak projenin gidişatı konusunda hayati önem taşıyor. Bu listemizde sizi ağır bir yükten kurtaracak mobil uygulamalar listesi derledik. Dilerseniz daha önce hiç yapılmamış mobil uygulama fikirleri listemize hemen geçelim.

Mobil Uygulama Fikirleri.jpg

1. Tara ve Satın Al Uygulaması

Herhangi bir ürünü veya malzemeyi QR kodu gibi tarayarak internette hangi sitelerde, ne kadara satıldığını görmek insanlara büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Sistemin çalışma mantığı da oldukça basit, çekilen resmin benzerlerini belirleyeceğiniz E-Ticaret sitelerinden çekerek derleyip kullanıcılara sunmak.

2. Bina Haritaları

Bilmediğimiz bir yerlere gittiğimizde en fazla zamanı, neredeyim veya ne taraftan gitmeliyim gibi sorularla kaybetmekteyiz. AVM, belediye binaları veya hastaneler özellikle gidildiğinde kaybolası karmaşıklıkta. Bunlara yönelik yapı haritaları çıkartarak insanların işini büyük ölçüde kolaylaştıra bilirsiniz.

3. Rezervasyon Uygulaması

Gidilmek istenen otel, restoran veya düğün salonları için ilk yapılan şey internet sitelerini arayarak numaralarını bulmak ve rezervasyon yaptırmak. Tüm bu yerlerin ve daha fazlasının tek bir uygulamadan ulaşılabilir olması ve tek tuşla rezervasyon yapılması fikri oldukça ilgi çekici. Güzel bir isimle rahatlıkla yapılabilecek bir uygulama.

4. Sınavlara Çalışma Uygulaması

Öğrencilerin aynı disiplinden diğer öğrencilerle bir araya gelip sınava hazırlanabilecekleri sanal bir sınavlara çalışma uygulaması yapmak. İnteraktif platformlar almış başını gidiyorken, uygulamalardan da bu tarz sosyal projeler diğerlerine kıyasla daha fazla ilgi görecektir. Kaynaklar, forumlar ve yardımcı kılavuzlar gibi özelliklerle proje geliştirilebilir.

5. Finans ve Fatura Yönetim Uygulaması

Borçlar, periyodik faturalar ve aylık gelir gider hesabı yapmak oldukça karmaşık bir iştir. Tüm faturaları tek bir uygulama üzerinden derleyip, sisteme girilen aylık net geliri eklenen giderlere dağıtarak ay sonunda elimizde ne kadar kalacağının net bir hesabını yapabilecek uygulama fikri ciddi anlamda ihtiyaç olan bir şey.

6. Dil Çeviri Uygulaması

Özellikle IOS uygulama geliştirmek istiyorsanız dil çeviri uygulaması size mesleğinizde farklı bir boyut kazandırabilir. Uygulamalar ve diğer sayfalardaki metinleri tek bir tuş ile farklı dillere çevirmek insanların Google’a Translate veya çeviri yazmasından çok daha kolay olacaktır. Safari gibi dahili bir çeviri özelliği olmayan uygulamalar için özel alanlar ekleyebilirsiniz.

7. Sosyal Medya Yönetim Uygulaması

İnsanların neredeyse tamamı her gün sosyal medya siteleri veya uygulamaları üzerinden ciddi ölçüde zaman geçirmekte. Hatta tüm kullandıkları sosyal medya sitelerine sırayla, tek tek giren insanlar mevcut. Tüm sosyal medyada takip edilen kişilerin paylaşımlarını tek bir platform üzerinden derlemek bu kullanıcıların işlerini kolaylaştırabilir.

8. Abonelik Yönetim Uygulaması

Tüm aboneliklerinizi ve faturalarınızı takip edecek ve ödeme tarihi geldiğinde sizi uyaracak bir abonelik organizasyon uygulaması. Uygulama ayrıca faturaların otomatik olarak ödenmesi için entegre bir ödeme sistemine sahip olabilir.

9. Gelir Yönetim Uygulaması

Bir çok yerden geliri olan insanlara nereden ne zaman aidat veya kira alınacağını raporlayan işlevsel bir gelir yönetim uygulaması. Bu uygulamayı kullanarak bir çok insanı muhasebe yönünden kurtara bilirsiniz. Ayrıca, ödemeleri uygulama üzerinden alabilecekleri entegrasyonlarla sadece üyelik bedelinizi alıp gelir insanları daha kolay gelir yönetimi yapmasını sağlayabilirsiniz.

10. Seyahat Önerisi Uygulaması

Kamp yapmaya olan ilgiyle bir çok insan doğaya kaçıyor, salgın sürecinde bu durum yoğunlukla yapılmaktaydı, salgın sonrasında da iyice artacaktır. İnsanlara coğrafi hedefleme ile 1-3-5 KM yakınlarında gidilecek nerelerin olduğunu gösteren güzel bir mobil uygulama fikri hayata geçirilebilir.

11. Mülteciler İçin Uygulama

Mülteciler için yeni yerlerin dillerini ve kültürlerini anlamalarına yardımcı olacak, böylece yerel halkla bağlantı kurabilecek ve daha iyi bir şekilde topluluğun bir parçası olmaya başlayabilecekleri uygulamalar.

12. Kargo Takip Uygulaması

E-Ticaret vasıtası ile yapılan alışverişlerin takip edilebileceği, sadece ürün veya hizmet numarası girerek ürünlerinin nerede olduğunu gösteren bir uygulama. Tüm kargoların kargo takip sayfalarını uygulamaya empoze ederek, tüm kargoların takibi tek bir uygulama üzerinden yapılabilir.

13. Sokak Hayvanları Uygulaması

Özellikle ülkemizde sokak hayvanlarının sayısı her geçen gün artıyor. Yardıma muhtaç köpek topluluklarının harita üzerinde yerlerini gösteren mobil uygulama geliştirilebilir. Ayrıca, diğer yardım severlerin bıraktıkları mamanın ne zamana kadar yeteceğini gösteren bir yüzde de yer alabilir.

14. Sosyal Not Alma Uygulaması

Herkesin not alabileceği, başkalarıyla paylaşabileceği, notlar üzerine yorum yapabileceği, mevcut notlara ekleyebileceği veya belirli bir konu, ders veya seminer hakkında yeni notların eklenebileceği ortak bir not alma platformu.

15. Metin Okuyucu Uygulaması

Çekilen fiziksel kağıtlardaki metinleri, dijital metinlere dönüştürebilecek bir uygulama. Böylelikle doğrudan dijitale aktarılması gereken metinler kolaylıkla dijitalden yazdırılabilir.

16. Altın Günü Uygulaması

Evlerde yapılamayan altın günleri dijital ortamlarda canlı konferans veya sadece para toplama vasıtası ile yapılabilir. Böylelikle para biriktirmek isteyenler için ellerine toplu para geçebilecek fırsatlar yaratılabilir.

17. Sosyal Derecelendirme Uygulaması

Sadece kişilerin ve derecelerinin bulunduğu herkesin derecelendirme yapabileceği mobil uygulama fikri. Gülümseme, öfke, güzellik, doğa ve daha fazlasına sahip farklı niteliklerle arkadaşlarınızı isimsiz olarak derecelendirmenize olanak tanıyan bir sosyal derecelendirme mobil uygulaması. Arkadaşlarınız derecelendirmeyi görebilir ancak kim olduğunuzu öğrenemez.

18. Sanal Flört Uygulaması

İlk önce karşısındaki kişiyle aktiviteler yapmak ve onları daha iyi tanımak isteyen insanlar için mobil uygulama. Uygulama içerisinde belirlenen flörtler haftalık çeşitli aktivitelere tabi tutulurlar ve bu aktiviteleri en iyi sonuçlarla bitirenler haftanın çifti olurlar.

19. Sosyal Hedef Paylaşımı Uygulaması

Sigarayı bırakmak, düzenli egzersiz yapmak, diyet yapmak gibi benzer zorluklara başa çıkmak için kısa vadeli hedeflere sahip kullanıcıların doğru motivasyon kaynakları ve motive edici sözlerle birbirlerini desteklemek için bir araya geldiği bir sosyal hedef paylaşım uygulaması.

20. Küçük İşletmeler İçin Sipariş Uygulaması

Bir çok fırın, market ve manav telefonla sipariş gönderiyor. Ancak, ne yazık ki dijital yatırımlar yapamıyor. Onların sıfırdan sipariş almak için mobil uygulama yapması ve internet görünürlüklerini arttırması kolay değil. Dolayısıyla küçük işletmelere yönelik işletme eklenebilen sipariş uygulaması yapılabilir.

21. Hikaye ve Olay Paylaşım Uygulaması

İnsanların başından komik veya trajik çeşitli bir çok olay geçmekte. Bunları çoğu zaman çevreleriyle paylaşmıyor veya etraflarında paylaşabilecekleri insanlar olmayabiliyor. Uygulama üzerinde sadece başlarına gelen olayları yayınlayabilecekleri bir platform geliştirilebilir.

22. Ekip Kurma Uygulaması

Herkesin farklı bir yeteneği, farklı bir niteliği var. En başarılı işler bu farklı yeteneklere sahip, doğru insanlar bir araya geldiklerinde çıkar. İhtiyaçlar doğrultusunda çalışma arkadaşı bulunabilen bir uygulama fikrini hayata geçirmek hiç fena bir fikir değil.

23. Menü Seçimi Uygulaması

Tüm restoranların menülerini ve fiyatlarını gösteren mobil uygulama fikri. Restoranların iyi veya kötü olduğunu bilmeden önce yemeklerinin neler olduğunu bilmek ve fiyatlandırma hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemli.

24. Rastgele Sohbet Uygulaması

Sohbet listenize her giriş yaptığınızda yeni, rastgele kişileri gösteren rastgele bir sohbet uygulaması. Bu insanlarla sohbet edebilir, onları güvendiğiniz arkadaşlarınıza ekleyebilir ve sohbet etmek için daha fazla rastgele insan bulmaya devam edebilirsiniz.

25. Günlük Çalışanlar Uygulaması

Günlük ev temizliği, köpek bakım, ev onarım, özel ders ve çeşitli günlük para ile çalışan insanlar veri tabanı. Düzenli çalıştıkları bir iş olmayan ve her zaman, her ihtiyacı karşılayabilecek serbest çalışanlardan oluşan bir uygulama.

26. Geri Bildirim Uygulaması

Büyük şirketlerin çoğu ürünlerini veya hizmetlerini geliştirmek için yüklü miktarda bütçeler ayırıyorlar. Bunun sebebi çoğu kullanıcıdan geri bildirim alamamaları, tüm markalara bildirim gönderilebilen bir mobil uygulama tasarlayarak şirketlerin kendilerini geliştirmelerine yardımcı olacak bir uygulama geliştirebilirsiniz.

Mobil uygulama fikirleri listemiz bu kadardı, birbirinden yeni ve benzersiz uygulamalar yapmak istiyorsanız yukarıdaki mobil uygulama fikirleri ile rahatlıkla kendi benzersiz uygulamanızı hayata geçirebilirsiniz. Ayrıca, daha fazla bu tarz içerikler için para kazanmak kategorimizi yandaki bağlantıya tıklayarak ziyaret etmekten çekinmeyin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.