2021 Yılında Yapabileceğiniz Bol Kazançlı İş Fikirleri

27.11.2020
2021 Yılında Yapabileceğiniz Bol Kazançlı İş Fikirleri

Para kazanmak, zengin olmak ve kendi işinizi kurmak için iş fikirleri mi arıyorsunuz? Bulunduğumuz dönemde bunu yapmak istemeyen yoktur. Yaşam standartlarının düşmesi, ekonomik kriz ve zamlar sizi kendi işinizi kurmaya iter. Eğer genç bir bireyseniz bunu herkesten daha çok istemenizi anlıyoruz.

Bu içeriğimizde sizler için 2021 yılında yapabileceğiniz en iyi iş fikirleri listesi hazırladık. Listemizdeki iş fikirleri ile kendi işinizi kolaylıkla kurabileceksiniz. Ancak, bu iş fikirleri az da olsa sermaye gerektirmektedir. Eğer sermayesiz iş fikirleri arıyorsanız sizleri para kazanma kategorimize alalım.

Bol Kazançlı İş Fikirleri 2021

Listemizdeki iş fikirleri yukarı da bahsettiğimiz gibi az çok bir sermaye gerektiren işlerden oluşmaktadır. Bu iş fikirlerini 2021 yılında az sermaye ile yapabilirsiniz. Ancak dikkatli olmanız gereken konu az da olsa sermayenizin yeterli olmasıdır. Kısıtlı bir bütçeyle iş kurmak işin riskini arttıran bir durumdur ve tavsiye edilmez.

1. Influencer

Influencer olmak aslında göründüğü kadar kolay olmadığı gibi zor bir meslek de sayılmaz. Sadece Influencer olmak için bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Ne tip bir Influencer olacağınıza karar vererek bu işe başlayabilirsiniz. Örneğin Youtuber, Blogger veya Fenomen (Twitter, Instagram vs.). Bunlardan en kolay olanı Blogger veya başka bir değişle köşe yazarlığıdır.

2. Ev ve İşletme Aksesuarları

Aksesuar deyince insanın aklına ilk gelen şey biblolar, saatler ve tamamlayıcı malzemeler. Ancak, aksesuar iş fikirleri oldukça çeşitlidir. 2021 yılında ise yapabileceğiniz aksesuarlar başlıca mum/luk, oda kokusu (çubuklu), tel demirlerden yapılan avizeler ve duvar sanatları. Birde bunları internetten iyi bir şekilde pazarlayabilirseniz bol kazançlı bir iş kurabilirsiniz. İşletmeler içinse irili ufaklı bir çok şey üretip satabilirsiniz.

3. Tarım

Tarım iş fikri oldukça karmaşık ve uğraştırıcı geliyor değil mi? O zaman tarımla uğraşan insanlara hizmetler verin. Tohum ekmeyin ama tohumu siz satın, su sistemlerini kullanmayın ama kendi su sistemlerinizi satın. Unutmayın ki en fazla kazandıran işlerin başında bir aracılık başka bir değişle komisyonculuk birde faizcilik. Dolayısıyla dikey tarım ve benzeri konularda yeni iş modeli oluşturabilir veya hali hazırda ki işlere gerekli malzemeleri temin eden bir iş yeri açabilirsiniz.

4. Ev Eşyaları

Ev eşyaları satmak en kolay ve az sermaye gerektiren bir iştir. Eğer satmak istediğiniz eşyaları birde kendiniz yapmayı düşünüyorsanız yani bir üretici olmak istiyorsanız sizin için en iyi iş fikirlerinin başın ev eşyaları satmak yer almalı. Hangi ürünlere ilgi var veya neler üretip satabilirim? Bu sorunun cevabını olarak E-Ticaret sitelerinde en çok satılan trend ürünleri araştırarak görebilirsiniz diyebiliriz.

5. Set Oluşturmak

Bir düğününüz olduğunda çeyize, askere gitmeniz gerektiğinde atlet-külot gibi bir çok ıvır zıvır sizin karşılamanız gereken bir ihtiyaç haline dönüşür ve bu durumdan hızlı bir şekilde kurtulmanızın yolu toplu olarak hepsini bir arada satın almanızdır. Dolayısıyla, bu tarz veya bunlara benzer setler oluşturup yüksek kar marjı ile internetten ciddi rakamlara satabilirsiniz. Örneğin, bir asker seti fiyatı ortalama 300 TL (içerisinde sadece tıraş seti (permatik ve köpük) ve atlet-külot var. Daha güzel setleri sizin yaratıcılığınıza bırakıyorum, ben söylesem zaten bu yazıyı okuyan herkes yapar ve kazanamazsınız.

6. Ev Yemekleri

Ev yemekleri yapma işini internetten biraz araştırdığım ve kafama yatmadı aslında. Ancak, daha sonra bir arkadaşımın Yemeksepeti.com’a üye kebapçısı aklıma geldi ve arayarak onu sordum. Dükkan müşterisinin aylık bıraktığı para ortalama 2700 TL’imiş (ciro), Yemeksepeti.com kazancı ise bu ay 11 bin TL’nin üzerinde. Yani eğer ev yemekleri yaparak Yemeksepeti.com’dan satmak 2021 yılının en çok kazandıran ve en trend iş fikirlerinden.

7. AVM Standı

Bildiğiniz üzere 2020 yılında neredeyse tüm esnaflarımız feryat figan ediyorken AVM’de mağazaları olan tabiri caizse aldı yürüdü. Bunun nedeni gece sınırlama getirildi tekel bayiler iş yapamadı, gündüz sınırlama getirildi diğer esnaflar etkilendi ve daha bir çok alandan insan isyan etti. AVM’de bir iş yerinizin olması en sağlam getiri kaynağıdır, bundan sonra da böyle devam edecektir. Dolayısıyla AVM standı ile başlayıp işlerinizi büyütebilmeniz için iş fikirleri listemize bunu da ekledik. Kazançlarına gelecek olursak aylık ortalama 15 bin.

8. Teknoloji Mağazası

Teknoloji mağazası kurmak için çok ciddi bir bütçe gerekiyor. Kesinlikle yanlış bir algı, günümüzde RGB (renkli) ve oyuncu ekipmanları (profesyonel) dışında neredeyse tüm bilgisayar bileşenleri oldukça uygun. Tabi büyük marka olmayan ve fiyat/performans ürünleri için durum böyle. Herkesin oyuncu ekipmanlarına ve büyük markalara bu anlamda ihtiyacı olmadığını bilmelisiniz. Dolayısıyla daha uygun F/P ürünlerini yurt dışından veya ülkemizden temin edip bir mağaza kurarak hem internetten hem de işlek bir yerde açacağınız dükkanınızdan satabilirsiniz. Diğer yardımcı ekipmanlar ile de gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

9. Kitap ve Matbaa

Artık çalışarak geçinmek ne kadar zorsa, tek bir iş yarak geçinmekte o kadar zor. Dolayısıyla bir iş yapıyorsanız daha büyük bir pencereden bakmalısınız. Kitap ve matbaa işi yapıp, ürün yelpazenize logo baskılı peçeteler gibi ürünleri ekleyip başlayabilirsiniz. 2021 iş fikirleri listemizin en iyi işlerinden birisi kesinlikle budur. Bol kazançlı iş fikirleri arıyorsanız bu sektörü araştırmalı ve daha fazla neler satabilirim düşünmelisiniz. Örneğin, promosyon ürünler gibi.

10. Toptancılık

Son zamanlarda B2B denilen sistemi duymuşsunuzdur. Bir toptancı olmak sadece belli başlı işletmelere ürün göndermek değildir. İyi bir toptancı iseniz ithalat ve ihracat da devreye girer. Bol kazançlı bu iş fikrini biraz koşuşturma gerektiriyor desek yanlış olmaz. Ürünlerin en uyguna satıldığı yeri bulmalı ve en çok satış yapabileceğiniz işletmelerle görüşmelisiniz. Ayrıca, toptancılığın bir güzel tarafı da E-Ticaret uzmanları ile çalışabiliyor olmaktır. Bunun sebebi en aktif satış yapan müşterilerinizin onlar olmasından kaynaklanıyor.

11. İnternet Pazarlama ve Reklam Ajansları

Günümüzde İnternetin yaygın bir şekilde kullanılmasıyla birlikte işletmelerin sanal pazar ağı oluşturma ve gelişen teknolojiye ayak uydurmaları gerekmektedir. İnternet pazarlama ve reklam ajans firmaları, işletmelerin internet üzerinden pazarlama süreçlerini yerine getirmektedir. Birçok kurumun yeni markalarını tanıtabilmek ve büyümek için ihtiyaç duydukları bu alan sürekli gelişmekte ve yenilenmekte olduğu için para kazandıran işler kategorisindedir.

12. Uygulama ve Yazılım Geliştirme

Bilişim çağında olduğumuz için bu alanda sürekli olarak iş geliştirme teknikleri gelişmekte ve yeni fırsatlar çıkmaktadır. Bu yüzden kurumların ihtiyaçlarına göre mobil uygulama programlarının tasarlanması, gerekli yazılımların iyileştirilmesi ve geliştirilmesi işlemleri oldukça revaçta olmaktadır. En karlı iş fikirleri kapsamında teknolojiye yakın olan bu sektörde, bilişim alanındaki tüm gelişmeler yakından takip edilerek mutlaka kazançlı işler yapılabilir.

13. Yaşlı İnsanlar İçin Evde Bakım Hizmetleri

Yaşlı ya da hastalığı olan kişiler evlerinden çıkamadıkları için bakıma ihtiyaçları her zaman olmaktadır. Bu alanda verilecek hizmetler için kurulacak firmalar gelecekte de çok fazla artacaktır. Şuan bu iş internete ilan vererek sağlanabiliyor, ancak siz bir şirket kurarsanız insanların bu tarz ilanlara ihtiyacı kalmayacaktır.

14. Evcil Hayvan Bakımı

İş yaşamı yoğun olan kişiler için evcil hayvanlarının bakımı oldukça önemlidir. Bu yüzden, evcil hayvan bakım sektörü büyüme eğilimindedir. Bu alanda verilecek hizmetler karlı olacaktır. Bu bakım işini bol kazançlı iş fikirleri listemize eklememizin nedeni geliştirilmeye açık olması. Bir ilan projesi veya güzel bir evcil bakım hizmetleri şirketi kurabilirsiniz.

15. Küçük İşletme Hizmetleri

Küçük işletmelerin masraf ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulacak olan firmaların gelecek yıllarda artması tahmin edilmektedir. Firmaların verdiği hizmetlerin genişliği ile kazançlı bir iş olmaktadır. Danışmanlık ve asistanlık gibi iş modelleri ile bu işe rahatlıkla girebilir, sonraki aşamada ise işlerinizi daha fazla çalışma şekli ile büyütebilirsiniz.

16. Spor ve Şık Giyim Hizmetleri

Günümüzde artık smart causal olarak adlandırılan spor şık giyim her alanda kendini göstermektedir. Bu sektörde yoğun tüketici talebini karşılamak için başarılı ve yaratıcı hizmetler sunulabilir. Bol kazançlı iş fikirleri listemizin belki de en gözde işlerinden birisi ama dijital pazarlama gibi konularda da faaliyet göstermeli ve E-Ticaret sitelerinin etinden sütünden faydalanmalısınız.

17. Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı

Son zamanlarda oldukça favori olan doğum ve bebek fotoğrafçılığı alanına talepler giderek yaygın şekilde artmaktadır. İş fikirleri olarak fotoğrafçılığın yanı sıra bu işi yine büyük bir ajans çatısı altında yapmanız büyük bir müşteri kitlesini bağlamanız demek. Özellikle niş işler yapmanız ilk etapta oldukça faydalı.

18. Selfie Hizmetleri

Kısa sürede para kazandıran işler kapsamında bulunan selfie hizmetleri dikkat çekmektedir. Tekniklerini öğrendikten sonra oldukça kolay bir şekilde yapılan selfie hizmetleri ile insanların hayatlarındaki önemli anları fotoğraflayarak para kazanmak mümkündür. Genelde yurt dışında yapılan bu iş modeli ülkemizde de yoğun ilgi görecektir.

19. Bebek Bakım Teknoloji ve Hizmetleri

Teknoloji artık hayatımızın her alanına girdiği için, özellikle bebek sağlığı ve bakımı için geliştirilen ürünler dikkat çekmektedir. Bu sektörde kurulacak olan bir girişim şirketi ile bebek emzirme, bebek uyutma, yumurtlama takibi gibi birçok yenilikçi hizmetler sunulabilmektedir.

20. Dijital Terapötik (Tedavi Bilimi)

Bilişim ve yazılım sektöründe revaçta olan çeşitli video oyunları sadece eğlence aracı değil aynı zamanda tedavi amacıyla da kullanılmaktadır. Dijital tedavi yöntemleri, klasik tıbbın yeterli olmadığı durumlarda uygulanarak yeni ve farklı fikirlerle kazançlı işler yapılabilir. Piyasada mevcut olan ürünlerin, koah, astım gibi hastalıkları iyileştirme etkisi vardır. Ayrıca, bazı yazılım programları, madde bağımlılığı, hiperaktivite bozuklukları için üretilmiştir. Bu sektörde başarılı olmak için sağlık sektöründe düzenlenen dijital programların dolaşımı sağlanmalıdır.

2021 yılında yapılabilecek bol kazançlı iş fikirleri listemizde en yeni ve en trend işlerden bahsettiğimiz listemizin sonuna geldik. Umarım yeni bir iş kurmak isteyenler için veya farklı alanlara yatırım yapmak isteyenler için faydalı bir içerik olmuştur. Daha fazla iş fikirleri içerikleri arıyorsanız yandaki bağlantıya tıklayarak ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.