Android Telefonda AirPods Kulaklık Nasıl Kullanılır?

Android Telefonda AirPods Kulaklık Nasıl Kullanılır?

Airpods kulaklık sahipleri kulaklıklarını Android cihazlarında kullanmak isteyebilirler. Peki böyle bir şey mümkün mü? AirPods’u Android telefonda kullanabilir miyiz? Android telefonda AirPods kulaklık nasıl kullanılır?

Android Telefonda AirPods Kulaklık Nasıl Kullanılır?

Airpods kulaklık denildiğinde ilk akla gelen Apple AirPods kulaklıklar oldukça popüler. Sahip olduğu özellikler bakımından kullanıcıların gözdesi olmakta. Ayrıca yalnızca kulaklıklar Apple kullanıcılarını etkilemiyor. Sahip olduğu uzun pil ömrü ve gürültü engelleme özelliklerinden yararlanmak isteyen birçok Android kullanıcıları da mevcut.

Ancak ortada bir yanlış anlaşılma durumu var. Çoğu kullanıcı AirPods kulaklıkları yalnızca iOS işletim sistemine uygun olduğu düşünmekte. Yapılması gereken birkaç ek adım sonucunda Android kullanıcıları kulaklıkları kullanabilmekte. Peki “AirPods’u Android telefonda nasıl kullanabiliriz?

Android Telefonda AirPods Kulaklık Nasıl Kullanılır

AirPods’lar, diğer Bluetooth cihazlarıyla aynı şekilde bağlanır. Bu işlemler için şu adımları uygulayın:

  • AirPods’larınızı sahip olduğu kutusunun içine koyun ve kutuyu açık tutun.
  • Ardından kutunun LED ışığı beyaz renkte yanıp sönene kadar arkasındaki düğmeye basın. Eğer AirPods Max’iniz varsa bunu yerine durum ışığı beyaz renkte yanıp sönene kadar gürültü kontrol düğmesine basılı tutun.
  • Sonrasında ise Android cihazınızda “Ayarlar”ı açın.
  • Bluetooth ya da bağlı cihazlar seçeneğine dokunun.
  • Yeni cihaz kısmında AirPods gözüktüğünde eşleştirmek için dokunun ve eşleştirin.
  • Tüm bu işlemler sonucunda Airpods kulaklıklar cihazınıza eşleşmiş olur.

Ayrıca yapılan bağlantıyı kesmek istediğiniz zaman AirPods’ları kutularına koyun ve kapatın. Ek olarak kutusundan çıkardığınız zaman otomatik bir şekilde kulaklıklar cihazınıza bağlanır.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Airpods kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER: Airpods, Android, Kulaklık, Telefon
YAZAR BİLGİSİ
Eren Erden
Lord of the Sith, Commander of the Galactic Empire. Para umrumda değil, hobi olarak yapıyorum bunu! Genellikle sosyal medya ve internette kullandığım takma adım ise Lord Erenify'dir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.