Pin to Pin Nedir?

Pin to Pin Nedir?

Pinterest, Ocak 2010 yılında kurulmuş bir sitedir. Site, her türlü görselin paylaşılabildiği bir platformdur. Pano sistemi ile çalışan bir sosyal ağ olan Pinterest pinleme özelliği ile öne çıkıyor. Evan Sharp, Paul Sciarra, Ben Silbermann tarafından kurulan site ilk zamanlarda sınırlı kategorilerde hizmet veriyordu. Pano yani tablolardan oluşan bu yapısı daha sonradan genişletildi ve daha büyük bir platform haline geldi.

Kullanıcılar Pinterest’te kendi yüklediği görselleri, fotoğrafları paylaşabiliyorlardı. İsterlerse de aynı Twitter’daki retweet gibi başkalarının görsellerini kendi sayfalarında paylaşabiliyorlardı. Pinterest platformunda buna pinlemek deniliyor. Pinlenen içerik kategorilere ayrılır. Pinterest platformunda onlarca kategori mevcut olup bu kişilerin istediğini bulmasını kolaylaştırıyor.

Pinterest’te mimari, sanat, yaratıcılık, moda, seyahat konularında birçok farklı görsel paylaşılıyor. Ülkemizde çok popüler olmasa da sitenin Türkçe dil desteği mevcut. Türkçe dil desteği vermesi sonucunda sitenin arama kutusundaki içerikler Türkçe olarak aranabiliyor. Aramalardan sonra çıkan seçeneklerden resmin ortasına tıklanırsa resim açılır. Eğer sol kısımdaki pin it tuşuna tıklanırse görselin bulunduğu pano açılmış olur.

Görsel tek sayfadayken pin it seçeneğine tıklanırsa pin kaydedilmiş olur. Bu şekilde beğenilmiş görsel kendi koleksiyonunuza kaydedilmiş olur. Ayrıca bu menüden beğenilen görselin hangi kategoriye kaydedileceği sorusu da sorulmaktadır. Gelen kategori seçenekleri arasından istenilen seçilerek oraya kaydedilmesi sağlanır.

Ayrıca Bakınız: Pin to Pin Site Nasıl Açılır?

Pinterest Pin to Pin Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Pin to pin nedir? sorusu Pinterest kullanan kişilerin sıklıkla sorduğu bir sorudur. Pinterest üzerinden beğenilen görseller kendi Pinterest hesabına yüklenerek siteye ziyaretçi çekme işlemi yapılabilir. Bu şekilde de Ad Sense gibi çeşitli reklam platformları üzerinden kazanç sağlama olanağı mevcuttur.

Bu özellik birçok Pinterest kullanıcı tarafından kazanç sağlamak amacıyla kullanılıyor. Bunun için ilk olarak Ad Sense benzeri bir reklam uygulamasına kaydolmak gerekiyor. Bundan sonra WP Automatic, Pinterest Pin it, Pinterest Automatic gibi eklentilerin yüklenmesi gerekiyor. Bütün bunlardan sonra istenilen kategorilerin oluşturulması gerekir.

Pin to pin özelliği sayesinde Pinterest üzerinden para kazanmak mümkündür. Bu durum da Pinterest’teki görsel çeşitliliği artırmaktadır. Kullanıcılarına günlük yüzlerce kazandıra bilmesinin yanı sıra daha bir çok artısı vardır. Günümüzde bu pin to pin özelliğini otomatikleştiren bir çok eklenti ve bot yazılımı vardır.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - takipçi satın al - antalya haber - sosyalhane.com - hosting - Bodrum Villa - Ankara Psikolog - Cezayir Vizesi Otomatik Kepenk