Pin to Pin Site Nasıl Açılır?

Pin to Pin Site Nasıl Açılır?

2010 yılında ortaya çıkan Pinterest sitesi insanların çeşitli görselleri platforma koyup kategorilere ayırmasını ve paylaşmasını amaçlıyordu. Site dünya çapında büyüyerek en popüler görsel paylaşım sitelerinden bir haline geldi. Pin adı verilen resimler pano adı verilen kategorilere konularak saklanıyor ve diğerleriyle paylaşılıyor.

Bu tarzıyla diğer görsel paylaşım sitelerinden ayrılıyor. Ülkemizde dünya çapında popüler olmasa da yine belli bir kullanıcı kitlesi mevcuttur. Kullanıcı kitlesinin üçte ikisini kadınlar oluşturuyor. Pinterest platformu üzerinden para kazanabilmek mümkündür. Bunun için de Pin to Pin Site Nasıl Açılır? bilmek gerekir.

Pin to Pin Nedir?

Pin top in kavramı Pinterest üzerinden reklamlar yoluyla para kazanmaktır. Bu olay platformda paylaşılan pinlerin yani görsellerin kendi web sitenize çekmektir. Yani eklenen görseli Pinterest platformu üzerinden gören bir kişi web sitesine girmese bile reklam geliri getirmiş olur. Bu olaya da pin to pin denir. Pinterest pinleri üzerinden web sitesine ziyaretçi gelir ve reklamlara tıklar. Bazı e ticaret siteleri bu olayı satış yapmak için de kullanıyor.

Ayrıca Bakınız: Pin to Pin Nedir?

Pinterest Pin to Pin Nasıl Yapılır?

Pinterest ile pin top in yaparak site reklam gelirlerini artırmak mümkün olup bununla ilgili eğitim internet üzerinde bulunabilir. İlk olarak Adsense ya da benzeri bir reklam platformundan domain adresi için onay alınmalıdır. Dikkat edilmesi gereken domain adresinin uzantısının ücretsiz olmaması ve yeni olmaması önemlidir.

Pinterest hesabı açılıp gerekli ayarlar yapıldıktan sonra web sitesine yalnızca Adsense hesabındaki paranın kontrol edilmesi kalıyor. İnternet üzerinde pin top in site açan bazı internet siteleri var, bunlar makul para karşılığı tüm ayarları yapıyor.
Pin to pin yapılacak sitenin sağlam bir hosting firmasına emanet edilmesi önemlidir. Böylece Pinterest tarafından sitenin banlanması da güçleşmiş olur.

Pin top pin sitelerde kazanç bir anda olmuyor. Yaklaşık olarak 30 ya da 40 gün geçmesi gerekiyor. Bu sistem sayesinde siteye daha fazla ziyaretçi çekmek mümkün oluyor. Böylece Adsense yoluyla reklam gelirleri de bir miktar artırılmış oluyor.

ETİKETLER: Pin to pin, Site
YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.