Instagram Kaydedilenler Özelliği Nedir? Nereden Bakılır?

Instagram Kaydedilenler Özelliği Nedir? Nereden Bakılır?

Instagram’a her geçen gün birçok yeni özellik eklenmektedir. Son zamanlarda yakın arkadaş ekleme, arşiv, QR kodu gibi özellikler eklendi. Bu eklenen özelliklerden biride Instagram kaydedilenler özelliğidir. Peki bu özelliği nasıl kullanabilirsiniz? Bu özelliği kullanabilmek için bir Instagram hesabına sahip olmalısınız. Instagram hesabınız yoksa hemen kayıt olarak Instagram’ın birçok özelliğini test edebilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

 1. Instagram uygulamasını indiriniz. Telefonunuzda uygulama indirmek için girdiğiniz yere Instagram indir yazarak indirebilirsiniz.
 2. Kaydol yazan kısma basıp cep telefonu veya eposta adresi, ad soyad, kullanıcı adı ve şifre girerek kayıt olabilirsiniz.
 3. Girdiğiniz bilgilerin onaylanması için kullanıcı adınızı kimsenin kullanıyor olmaması gereklidir.

Instagram Kaydedilenler Özelliği Ne İçin Kullanılır?

Instagram kaydedilenler özelliği yokken kullanıcılar kaydetmek istedikleri gönderileri fotoğraf ise ekran görüntüsü alarak, video ise bağlantı linkini kopyalayarak indirme işlemi gerçekleştirmesi gerekiyordu. Bu işlemlerde Instagram kullanıcıları için biraz yorucu oluyordu. Bunun üzerine Instagram kaydedilenler özelliği geldi ve kullanıcılar kaydetmeyi daha kolay bir şekilde yapabilir hale geldi.

Instagram kaydedilenler özelliği Instagram kullanıcılarının yani Instagram hesabı olanların beğendikleri, faydalı gördükleri gönderileri kaydederek daha sonra bu gönderilere kaydedilenler kısmından ulaşılabilmek için kullanılır.

Instagram’da bir gönderi kaydetmek için belirli adımlar izlemek gerekir;

 1. Instagram ana sayfanıza gidin. Takip ettiğiniz hesapların gönderilerinin olduğu sayfadır.
 2. Beğendiğiniz gönderinin alt kısmında beğeni, yorum, paylaş ve kaydetmek için ikonlar bulunmaktadır. Kaydetme ikonu en sağda bulunmaktadır. Bu ikona basarak istenilen gönderiyi kaydedebilirsiniz.
 3. Kaydetme ikonu içi siyah renk olduysa kaydettiğiniz, beyaz renk olursa kaydetmediğiniz anlama gelmektedir.

Instagram Kaydedilenlere Nereden Bakılır?

Instagram’da kaydedilenleri görme için aşağıdaki adımları eksiksiz bir şekilde izleyin. Bu zamana kadar tüm kaydettiğiniz Instagram postlarına aşağıdaki rehberi ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz…

 1. Instagram uygulamasına giriş yapınız. Telefonunuzda Instagram uygulamasını indirerek veya tarayıcıdan kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapabilirsiniz.
 2. Profil sayfanıza girin. Yani kendi gönderileriniz olduğu sayfaya girin.
 3. Sağ üst köşede artı, kullanıcı adınız ve üç çizgi bulunmaktadır. Üç çizgi butonuna tıklayınız.
 4. Üç çizgi butonuna tıkladıktan sonra kaydedilenler seçeneğine tıklayınız. Kaydedilen gönderilere buradan bakabilirsiniz.
 5. Kaydedilenler sayfasına girdikten sonra sağ üst köşede bulunan artıya dokunarak farklı isimlerde kaydedilenler oluşturulabilirsiniz.

Bu aşamaya kadar belirtilen adımları sırasıyla gerçekleştirdikten sonra Instagram kaydedilenler özelliğinin ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığı hakkında fikir sahibi olacaksınız. Beğendiğiniz, faydalı gördüğünüz gönderileri artık kolaylıkla kaydedip paylaşabileceksiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.