İnstagram Engelleyenleri Görme

İnstagram Engelleyenleri Görme

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan İnstagram hesapları üzerinde birçok işlem gerçekleşir. Bunlardan biri de kişilerin birbirlerinin hesaplarını engellemeleridir. Çoğu zaman kullanıcılar, engellendiği fark etmezler bile. Ancak; bu kullanıcıların merakını çeken bir konudur. Zira engelleme işlemi en sık yapılan işlemlerden biridir. Bu durumda da İnstagram engelleyenleri görme konusu önem kazanıyor.

Engelleyenleri görme işleminin gerçekleşmesi için kullanılması gereken programlar vardır. Bunlar telefonlara indirildiğinde İnstagram engelleyenleri görülebilir. Ancak; program kullanmak ya da indirmeye çalışmakla uğraşmak istemeyenler de mevcut. Bu kişilerse gereken adımları takip ederek işlemlerini yapabilirler.

Uygulama İle İnstagram Engelleyenleri Görme

İnstagram engelleyenleri görmek için bazı özel uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalardan kısaca bahsedecek olursak;

Android ve iOS altyapıları için farklı uygulamalar kullanılarak engelleyen kişiler görülebilir. Aynı zamanda bu uygulamalara İnstagram hesabı bağlanarak takipçileri ve takip edilen kişilerin aktivitelerini izlemek mümkün.

#1 Followers Insight For İnstagram Uygulaması

Bu uygulama, İnstagram hesabında engelleyenleri görmek için en ideal uygulamalardan biri. Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indiriliyor. Bu uygulama indirildikten sonra bu bilgiler rahatça takip edilebilir.

#2 Statusbrew Uygulaması

Bu uygulama ile engelleyen kişilerin yanı sıra sosyal medya hesaplarını tek bir platform üzerinden yönetme şansı da elde edilmiş olur.

#3 InstaFollow for İnstagram Uygulaması

İOS Kullanıcıları bu uygulama ile engelleyen profillerin tüm bilgilerine ulaşılabilir.

Programsız Olarak İnstagram Engelleyenleri Görme

İnstagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri de engelleyenler uygulamasız görülebilir mi sorusudur. Hiçbir uygulama kullanmadan engelleyenler görülebilir. İnstagram hesabında engellendiği düşünülen hesabın adı, arama kısmına yazılır. Bu işlem sonrasında engelleme işlemi yapılmışsa hesap bulunamaz. Ancak; bu noktada önemli bir husus atlanmamalıdır. Engellediği düşünülen hesap kapatılmış da olabilir. Bunun ayrımını yapmak için bazı yöntemler kullanılabilir.

İlk olarak; http://instagram.com/kullanıcıadı şeklinde yazılarak istenilen tarayıcıdan adrese giriş yapılır. Eğer adres tarayıcı üzerinden de çıkmıyor ise o halde bu hesap kapatılmış demektir. Ancak; tarayıcı üzerinden yapılan aramada kişinin profili görünüyorsa o zaman kişi tarafından engelleme yapıldığı ortaya çıkar.

Bu yöntemlerin yanı sıra; bir arkadaşın ya da tanıdığın İnstagram hesabı üzerinden engelleme yaptığı düşünülen hesap aratılabilir. Bu durumda da bilgi edinilmiş olur. Bu tanıdık hesap üzerinden o kişinin profiline ulaşılırsa engelleme işleminin yapıldığı anlaşılır

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.