TikTok Geçici Kapatma ve Kalıcı Olarak Silme

TikTok Geçici Kapatma ve Kalıcı Olarak Silme

TikTok silme: TikTok uygulamasının kullanıcılarına sunduğu 60 saniyelik videolar izleme ve yayınlama hizmeti ile 155 ülkede 1 milyarın üzerinde kullanıcısı mevcuttur. Uygulama, Musical.ly isimli uygulamanın 2017 yılında Çin merkezli ByteDance Technology firması tarafından satın alınmasıyla ortaya çıkmıştır. TikTok uygulaması sayesinde milyonlarca kısa video izleyebilir, müzik kliplerine veya filmlere dudak uydurarak kendi videonuzu yayınlayabilirsiniz. Birçok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi beğeni ve yorum yapılarak uygulamayı kullanan diğer insanlarla etkileşime geçebilirsiniz.

Dünyada üzerinde en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarında biri olan TikTok’un son zamanlarda popülerliğinin daha da artmış olması dikkatlerden kaçmayan bir konu olmuştur. Uygulamadaki video paylaşım sayısının sürekli olarak yükselmesi ne kadar popülerlik olarak gözükse de bazı kullanıcılar farklı sebeplerden dolayı hesabını silmek isteyebiliyor.

Peki, TikTok hesabınızı nasıl silebilirsiniz? Bugün sizlerin vermiş olduğu bu kararda size yardımcı olmak amacıyla hazırladığımız yazımızda uygulamadaki hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatacağız. Eğer siz de TikTok hesabınızı silmek istiyorsanız yazımız tam da sizin için hazırlandı. Yapmanız gereken tek şey hemen aşağıda yer alan adımları takip etmek olacak.

1.TikTok Hesabı Geçici Olarak Nasıl Kapatılır?

TikTok hesabı geçici olarak kapatmanız için izlemeniz gereken adımlar aşağıda sırasıyla belirtilmiştir;

1. Adım: İlk olarak yapmanız gereken şey TikTok hesabınıza giriş yapmak olacak. Ana sayfanızın sağ alt köşesinde yer alan Profil seçeneğine tıklayınız.

2. Adım: Karşınıza çıkan bu ekranda kendi profiliniz gözükmektedir. Hesabınızın görüntülendiği bu alanın sağ üst köşesinde yer alan alt alta üç çizgi ile simgelenen butona tıklayarak Ayarlar ve Gizlilik bölümünü açmalısınız.

3. Adım: Daha sonrasında ekranın en üstünde çıkan Hesabımı Yönet seçeneğine basın ve en altta yer alan Hesabı Sil seçeneğine tıklayınız. Bu adımlarla artık hesap silme işleminize başlamış bulunmaktasınız.

4. Adım: İşlemin bu kısmından sonra TikTok hesabınızı sileceğinizden dolayı kaybedeceğiniz ve profilinize yüklemiş olduğunuz videolarınızı indirmeniz için bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Eğer uygulamaya yüklemiş olduğunuz videolarınızın bir yedeği kullandığınız cihazda mevcut değilse ve kaybetmek istemiyorsanız burada yer alan İndirme Talep Edin seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Videolarınızı indirmeyi talep ettiğiniz takdirde videolarınız indirilene kadar bir süre beklemek zorundasınız.

5. Adım: Bu talebi onaylayıp devam et seçeneğine bastıktan sonra hesap bilgilerinizi doğrulayarak Doğrula ve Devam Et seçeneğine dokunun, ardından Hesabı Sil seçeneğine tıklayın.

6. Adım: Onaylama yaptıktan sonra Sil yazısına dokunun.

2.TikTok Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Bu işlemleri yaptıktan sonra TikTok hesabınız devre dışı kalacaktır. Hesabınızın devre dışı kalmasında dolayı, video izleyemeyeceksiniz ve size ait videolar da diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemeyecektir. Yukarıda anlatmış olduğumuz bütün adımları tek tek yaptığınız takdirde hesabınız 30 gün askıya alınacaktır. Buradaki amaç fikrinizi değiştirmeniz durumu söz konusu olduğunda hesabınıza sorunsuz bir şekilde erişebilmenizdir. Eğer hesabınızı devre dışı bırakma işlemini yaptıysanız ve bu karardan vazgeçtiyseniz size tanınan bu 30 gün içerisinde kullanıcı bilgilerinizi kullanarak uygulamaya giriş yapıp hesabınızı yeniden aktifleştirebilirsiniz.

Ancak 30 gün boyunca uygulamaya giriş yaparak hesabınızı tekrar aktifleştirmezseniz hesabınız tamamen silinecektir. Bu şekilde 30 gün sonunda videolarınız, takipçileriniz ve beğenileriniz dâhil tüm bilgileriniz TikTok uygulamasından kalıcı olarak silinecektir ve hiçbir kullanıcı size ulaşamayacaktır. Tiktok hesabınızı silmek istediğiniz takdirde sizde bu işlemi gerçekleştirerek hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Ayrıca şu bilgiyi belirtmeden de yazımızı sonlandırmak istemiyoruz. Unutmamalısınız ki Tiktok uygulamasında hesap dondurma işlemi bulunmamaktadır. Bu yüzden hesap dondurma işlemi isteğinizi gerçekleştiremezsiniz. Uygulamanı size sunduğu imkân sadece hesap silme işlemi üzerinedir. Bu işlemi yaptığınız takdirde hesabınızı tekrar aktifleştirerek kullanmanız imkânsızdır. Bu işlemi yapacağınız takdirde hesabınızı geri alamayacağınızı kesinlikle unutmamalısınız. Böylece vereceğiniz karardan sonradan pişmanlık duymazsınız.

ETİKETLER: TikTok
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.