İngilizce Öğrenmek İçin Dizi Serisi Önerileri 2022

İngilizce Öğrenmek İçin Dizi Serisi Önerileri 2022

İngilizce öğrenmek için yapabileceğiniz bir çok şeyin başında yabancı dizi serileri yer almaktadır. Bunun sebebi altyazılı dizilerle diyalogların daha akılda kalıcı olmasından kaynaklı. Eğer sizde İngilizce öğrenmek istiyorsanız yapabileceğiniz en kolay şeylerden birisi altyazılı dizi serilerini izleyerek İngilizcenizi pekiştirmek.

Ingilizce Dizi Onerileri

İngilizce Öğrenmek İçin Dizi Önerileri

İngilizce öğrenmek için izleyebileceğiniz bir çok yabancı dizi serisi mevcut, ancak biz size hem izlemesi keyifli olan, hem sürükleyici, hem de İngilizceyi en doğru şekilde kullanan yapımlardan bahsedeceğiz. Bir çok farklı konuda bir çok dizi önerileri mevcut. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan İngilizce altyazılı diziler 2022 listemize hemen geçelim.

1. Friends

Friends

Dünya üzerinde en çok izlenen İngilizce diziler listelerinde hep yer alan Friends dizisi, bir grup arkadaşın başından geçen samimi ve eğlenceli olayları işler. Çok uzun olmayan bölüm süreleri ve keyifli sahneleri ile İngilizce pratiği için eğlenceli bir seçenektir.

2. Bojack Horseman

Bojack Horseman

Sinema oyuncusu bir atın maceralarını anlatan bu dizide birçok filme yapılan göndermeler ile keyifli ve eğlenceli şekilde İngilizce öğrenilebilir. Birden çok aksan içeren dizide baskın olan aksan Amerikan aksanıdır. Altyazılı olarak izleyerek İngilizcenizi iyi bir noktaya Bojack Horseman ile getirebilirsiniz.

3. Lucifer

Lucifer

Dünyaya düşmüş bir şeytan hakkında olan bu dizide, mitolojik ve edebi diyaloglar vardır. Yeni başlayanlar için yeni kelimeler öğrenme konusunda bu dizi iyi bir seçenektir. Ayrıca, oldukça sürükleyici bir dizi, bu da sıkılmadan İngilizcenizi hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz demek oluyor.

4. Brooklyn 99

Brooklyn 99

Akıcı ve eğlenceli olan bu dizi İngilizceye yeni başlayanlar için mükemmel bir seçenek. Takip edilebilir hızda olan İngilizce konuşmaları ile yeni başlayanlar için İngilizce diziler içinde tercih edilen bir dizidir. Bu dizi önerisini Netflix ile rahatlıkla takip edebilirsiniz.

5. Archer

Archer

Çizgi roman sevenlerin çok seveceği bu dizi, bir ajan olan Archer’ in maceralarını işler. Çok düzgün ve kurumsal aksana sahip karakterleri ile İngilizce öğrenmek isteyenler için bu dizi gayet faydalı olacaktır. Simsons izleyen ve seven biriyseniz bu diziyi takip etmek sizin için en keyifli dizilerden birisi olacaktır.

6. The Office

The Office

Ofis hayatı ile ilgili bu dizi İngilizce günlük iş konuşmalarının pratiğini yapmak için harika bir öneridir. İş hayatı ile ilgili terimlerden dolayı takibi biraz zor olabilse de takip edilmesi kolay dizidir. Bu dizi İngilizce öğrenmek için dizi ekşi sözlük önerilerinde yer alan bir dizidir.

7. Suits

Suits

Drama içeren ve bir avukatlık bürosunda geçen her bölüm farklı bir davayı ele alan avukatların maceralarını anlatan bu dizide takip edilebilir hızda olan konuşmaları ile İngilizce pratiğinde faydalı bir öneri olacaktır. Yine Netflix üzerinden bu dizi önerisini takip edebilirsiniz.

8. The Crown

The Crown

Kraliyet ailesinin hayatıyla ilgili olan bu dizi entrika ve gerilimi ile sürükleyicidir. İngiliz aksanı pratiği yapmak için gayet iyi bir alternatiftir. Eski İngilizce kelimeler kazanımı konusunda faydalı bir dizidir. 4 sezonluk bir dizi ancak İngilizce kelime haznenizi geliştirmek için oldukça çeşitli sahne mevcut.

9. Mindhunter

Mindhunter

Cinayet çözmeye çalışan bir grup FBI ajanı ve gerçek hayattan esinlenilen vakalar ile gayet heyecanlı olan bu dizi İngilizce pratiği için iyi olacaktır. Ayrıca, dizi serilerinde suç konusunu sevenler için oldukça keyifli ve sürükleyici. Yine listemizdeki diğer dizi önerileri gibi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

10. Sherlock

Sherlock

Kitabında uyarlama olan dizide deha Sherlock Holmes ile Watsons çözülmesi zor olayları incelerler. Düzgün İngiliz aksanı ile pratik yapmak için iyi bir dizidir. Netflix’in çoğu zaman ana sayfada listelediği Sherlock dizisi gizim temalı dizi serisi arayanlar için tartışmasız en iyi dizi önerisi.

İngilizce öğrenmek için dizi önerileri listemizin sonuna geldik. Son zamanların en popüler ve en akıcı İngilizce konuşan oyunculara sahip dizilerinden derlediğimiz listemiz umarım faydalı olmuştur. Son olarak, Netflix üzerinden altyazılı izlemeyi açmayı unutmayın. Daha fazla dizi ve film önerileri için ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.