Netflix Fatih Sultan Mehmet’i Dizi Yapıyor

Netflix Fatih Sultan Mehmet’i Dizi Yapıyor

Her Türk tarih uyarlamalı dizi – film izlerken, ”ulan bizim de tarihimizde ne insanlar var, niye böyle kurgulu bir film – dizi yapmıyoruz” diyordur. İşte size güzel bir haberimiz var, tarihimizin en güçlü karakterlerinden biri olan Fatih Sultan Mehmet’in yakında Netflix uyarlaması geliyor.

Netflix sonunda Türk tarihine yönelik kaliteli dizi yakarışımızı duymuş olacak ki, Ottoman Rising Adlı Bir Yapımla Karşımıza Çıkmayı Planlıyor.

Bu yapımın dış güçler .d tarafından kurgulanması üzücü olduğu kadarda gurur verici olucak. Hayatım sizlere ömür beni ne duruma düşürdünüz şimdi gururla izleyin temalı, bu Türk dizisi umarım Netflix tarafından mundar edilmez ve haklı başarılarımızı realist bir şekilde medya akışına kazandırırlar.

13 Yaşında tahta geçtikten sonra II. Mehmet’in destansı yükselişini, Konstantinopolis’i devirmesini ve 15. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nu nüyüz zaferlere ulaştırmasını konu alacak. Kısmen belgesel şeklinde kurgulanan bu mini dizi, Sarah Wetherbee, Kelly McPherson ve Emre Şahin önderliğinde Karga Seven Pictures tarafından yayımlanacak.

STX Entertainment daha önce National Geographic Channel için “Valley of the Boom” adlı nir mini dizi yapmıştı. Valley of the Boom da yarı belgesel bir mini diziydi. Böylece ikinci kez aynı tarzda bir yapım için yeşil ışık yakmış oldular.

Tamamı 6 bölümden oluşturulacak olan mini dizi, aralarında Türkler olsa’da malesef yerli yapım olmayacak. Daha önce Fatih Sultan Mehmet ile alakalı bir kaç dizi girişiminde bulunuldu fakat, aralarında bizi yeterince tatmin eden bir yapım olmadı. Umarım Netflix bu konuda bizi mutlu eder ve başarılı olur.

Ne kadar yerli olmasa’da bizi fazlasıyla sevindirmiş olan bu filmi, Hollywood saçmalıklarından uzak tutmaları umuduyla yorumu size bırakıyorum, film hakkında’ki yorum ve görüşlerinizi aşağıda belirtin lütfen.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.