Duygusal Filmler! Tam Ağlamalık 16 Duygusal Film Önerisi

Duygusal Filmler! Tam Ağlamalık 16 Duygusal Film Önerisi

Duygusal film önerileri: Hem evimize hem içimize kapandığımız şu günlerde sinirlerimiz oldukça bozukken belki de bir film bahanesiyle hüngür hüngür ağlayıp rahatlamak istiyoruzdur. Öyle bir film olsa ki ciğerimiz yansa, selpak mendiller dayanmasa diyeceğiniz çok güzel oldukça çok gözyaşı içeren filmleri aşağıda sıraladık.

Sizin de ağlamaya ve rahatlamaya ihtiyacınız varsa hemen birini seçip izlemeye başlayabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler, mendilleri yanınıza almayı unutmayın.

1. Hayat Güzeldir

1997 yılında yapılan bir İtalyan drama filmi olan Hayat Güzeldir, 2. Dünya savaşı zamanında Yahudi kamplarına götürülen bir babanın oğlu için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Efsane film izleyenleri gözyaşlarına boğuyor. Hala izlemediyseniz mutlaka izleyin. Oyunculuk , sahneler ve müzik her şey o kadar yerli yerinde ki son dakikasına kadar pişman olmayacaksınız.

2. Yeşil Yol

1999 yapımı bir drama filmi olan Yeşil Yol, Stephan King’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Bir çok ödüle sahip olan bu film insanın içini sızlatıyor. Dev gibi olan bir adamın incinmiş yüreğini, hayatta olup biten acı gerçekleri o kadar güzel yansıtmışlar ki izlemeye doyamayacağınız ve defalarca izlemek isteyeceksiniz.

3. Titanik

1997 yapımı bir Amerikan filmi olan Titanik sizleri duygudan duyguya sokarken, hem gülmenize hem ağlamanıza sebep olacak filmlerden birisi. Duygusallığın dibine vurmuş diyebileceğimiz bu filmde batmaz denilen devasa gemi Titanik içinde yaşanan aşklar ihanetler kavuşma ayrılık her şeyi barındırıyor. Oyuncuların mükemmel yeteneği göz ardı edilemeyecek boyutta ortaya çıkmış. İzleyenler defalarca kez tekrar izledi. İzlemeyenler için söylüyorum çok şey kaçırıyorsunuz.

4. Kız Kardeşimin Hikayesi

2009 yapımı bu filmde mutlu bir çiftin çocukları hakkındaki o üzücü haberi almasıyla başlar. Kızlarına koyulan lösemi teşhisi sonrasında çift bir çocuk daha yapıp, ondan alınacak ılık nakliyle kızlarını tedavi ettirmek isterler. Lösemi hastası olan Kate’in yaşadıkları, kardeşiyle olan bağı ve ailesinin mücadelesinin anlatıldığı bu film gözyaşlarınızı tutamamanıza sebep olacak.

5. Mucize

2017 yapımı olan Mucize adlı film küçük bir çocuğun hikayesini anlatmaktadır. Bahsi geçen çocuk diğer çocuklardan çok farklıdır. Çünkü yüzünde ciddi boyutta bir deformasyon mevcuttur. Auggie isimli bu çocuk kendi yaşıtlarının olduğu bir okula gitmek zorundadır. Yaşayacağı tüm zorluklara rağmen o da sıradan bir çocuk gibi olduğunu ispatlamak ister. Asıl güzelliğin görüntüde değil içinde olduğunu bizlere çok güzel anlatan bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

6. 7. Koğuştaki Mucize

2019 yapımı bir Türk filmi olan 7. Koğuştaki Mucize, izleyenlerin içini acıtacak. 7 yaşında bir kızı olan ancak 7 yaşında bir zekaya sahip olan Memo isimli babanın, öldürülen bir kız çocuğunun katili olduğu sanılması ve bunun ardından Memonun tutuklanarak hapsedilmesi, baba ve kızın kavuşma istekleri, yaşanılan zorlu süreç, hayatın adaletini sorgulayacak bir film. Bakalım Memo için bir mucize gerçekleşecek mi? Ve idam cezasından kurtulup kızına kavuşabilecek mi?

7. Çizgili Pijamalı Çocuk

2008 yapımı bu film Hayat Güzeldir filminin yapımcısından çıkmıştır. 2. Dünya savaşı zamanında yaşayan sekiz yaşındaki bir çocuğun babasının işi sebebiyle başka yere taşınması ve orada bir arkadaş edinmesini anlatan bu filmde şanslı diyeceğiniz bir çocuk ile tellerin arkasında kalan şanssız diyeceğiniz bir çocuğun arkadaşlığını anlatıyor. Filmin sonunda hiç ummadığınız bir acı gerçekle karşılaşacak ve gözyaşlarınızı tutamayacaksınız.

8. Düşler Diyarı

2012 yılı yapımı Düşler Diyarı isimli bu filmde 5 yaşındaki bir kız çocuğunun gözünden kasırga ve sonrasında yaşanan acı olaylar anlatılıyor. Katrina kasırgasının anlatıldığı bu film gerçekten inanılmaz. Oyunculukları harika olan filmin her karesi ayrı güzel. Duygudan duyguya gireceğiniz bu filmi izlemeniz gerek.

9. Benim Adım Sam

2001 yılı yapımı bu duygusal film ailenin ne kadar da önemli olduğunu herkese anlatıyor. Zihinsel engelli olan bir babanın kızını ne kadar derinden sevdiğini göreceksiniz. Sosyal hizmetlerden kızını almaya çalışan bu babanın mücadelesi gözler önüne seriliyor. Çok etkileneceğiniz bir film olarak bunu da yazmadan geçemedik.

10. Ters yüz

2015 yapımı bu film her ne kadar çocuk filmi gibi görünse de gerçekten çok duygusallaşacağınız bir animasyon filmi. Hiç farkında olmadan gözyaşlarınız yanaklarınızdan süzülüp gidecek. Küçük bir kız çocuğunun yaşadığı ve hafızasında olan her şey bu animasyonda bizlerle olacak.

11. Umudunu Kaybetme

2007 yapımı bu filmin başrolünde Will Smith oynuyor. Ayrıca oğlu da filmde ona eşlik ediyor. İşinde sorunlar yaşayan ve maddi zorluklar altında olan bir babayı canlandıran Will Smith’in yaşadığı zorlu süreci çok güzel anlatmış. Karısı tarafından terk edilen, işinde kötü zamanlar yaşayan, evinden kovulan bir babanın verdiği mücadele hepinizi duygulandıracak.

12. Aynı Yıldızın Altında

2014 yapımı Amerikan romantik dram filmi olan Aynı Yıldızın Altında, John Green’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. 16 yaşındaki Hazel’in kanserle olan mücadelesi ve bu süreçte hastanede tanıştığı bir gençle olan yakınlaşmaları anlatılıyor. Hiç ayrılmayan ve birbirine destek olan bu çift hayallerini gerçekleştirmek için bir yolculuğa çıkarlar.

13. Not: Seni Seviyorum

2008 yapımı olan bu filmde bir çiftin birbirini ne kadar sevdiği ve ölümün bile onları ayıramadığı anlatılıyor. Holy ve Gery birbirlerine çok aşıktır ancak Gery birgün ölümcül bir hastalığının olduğunu öğrenir. Ölmeden önce eşine bir sürü mektup yazar, her gün okuyabileceği ve her an ona destek olacağı mektuplar. Holy başta dayanamasa da bir süre sonra bu mektuplar sayesinde tekrar hayatına kaldığı yerden devam etmeyi öğrenir.

14. Altıncı His

1999 Amerikan yapımı bu film gerçekten çok duygusal. Bir çok ödül almıştır. Bir psikiyatrın yaşadığı travmadan sonra bir çocukla yakınlaşması ve o çocuğun daha önce hiç kimseyle paylaşmasını bir sırra tanık olması anlatılmaktadır. Çocuğun bu sırrı hem kendi hayatında hem de doktorun hayatında fırtınalar kopmasına sebep olacaktır. Sürpriz sonlu bu film sizi çok heyecanlandıracak.

15. Uçurtma Avcısı

Afganistan doğumlu Amerikalı yazar Halit Hüseyni’nin romanından uyarlanan bu film, 2007 yılında gösterime girmiştir. Amir ve Hassan isimli iki çocuğun arkadaşlığını konu edinen film uçurtma uçurma yarışmasında meydana gelen bir olayla sarsılır. İki çocuk arasında geçen olaylar, onların şahit olduğu şeyler ve sergilediği tavırlar sizi düşündürecek. Yıllar sonra büyüyüp öğrendiği sarsıcı haberden sonra harekete geçen Amir, en iyi dostu olan Hasan’ın oğlunu armaya koyulur. Şimdi onu kurtarmak tek amacıdır.

16. Not Defteri

2004 yılında çekilen bu film birbirine çok aşık bir çiftin yaşamlarını ele almaktadır. İhtiyar bir adamın yaşlılar evinde okuduğu eski sarı bir defterde yazılan bu aşk hikayesinin sonu yine sürprizle bitiyor. Tatile giden 17 yaşında bir kız olan Allie orada yaşayan bir gence aşık olur. Birlikte çok derin duygular yaşayan bu çift ikinci dünya savaşı zamanında onları bekleyen ayrılığı yaşayacaklardır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.