Telefonunuzda Mutlaka Olması Gereken 13 Fotoğraf Editleme Uygulaması

Telefonunuzda Mutlaka Olması Gereken 13 Fotoğraf Editleme Uygulaması

Fotoğraf düzenleme uygulamaları: Her birimiz çekindiğimiz fotoğraflardaki kusurları kapatmak isteriz. Dünya üzerindeki saçma güzellik ya da yakışıklılık algısı ile tek başımıza baş edemediğimiz için süreklilik halinde kusur kapatmalarla uğraşırız.

Bu durumda kendimiz için en uygun uygulamayı gün ve gün ararken o uygulamalar üzerinde de profesyonelleşerek insanların yapmış olduğumuz editlerde kusur bulamamasını isteriz. Bugün sizler için telefonunuzda mutlaka olması gereken fotoğraf editleme uygulamaları listesi derledim. İyi okumalar dilerim.

Fotoğraf Editleme Uygulamaları

1. VSCO

İçinde tonlarca efektin bulunduğu, bununla birlikte olarak da fotoğrafınızdaki ışığı, gölgeleri düzenleyebildiğiniz bir resim düzenleme uygulaması. Uygulamanın birçok efekti ücretli olsa da tüm Dünya’da çokça kullanılan ve renk ile doku yoğunluğunun bir arada harmanlandığını izlediğimiz bir uygulamadır.

2. Pixlr

Androidler için bulunmaz bir nimet değerinde olan bir uygulamadır. Fotoğraflarınızı düzenleyebilir, üst üste ekleyebilir, tek bir bölgede renk cümbüşü oluşturabilir ve daha nice edit işlemleri ile uğraşabilirsiniz. Resim düzenlemek için bu uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

3. Adobe Photoshop Express

Adobe şirketinin birçok Windows, App ya da Android uygulamaları olduğunu biliyorsunuz. Bu uygulama sayesinde kırpmalar yapabilir, kırmızı göz düzeltebilir, doygunluk ve hazır filtreler ile birçok eklentiyi fotoğrafınıza profesyonel bir şekilde ekleyebilirsiniz.

4. Snapseed

Android ve İOS için ücretsiz olmasıyla birlikte birçok fotoğraf editleme uygulamasına göre filtreleri de ücretsiz bir şekilde sizlere sunmaktadır. Kendi filtrelerinizi yaratarak insanların süreklilik halinde kullandığı efektlerden uzaklaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

5. Prisma

Modern sanat filtrelerini bünyesinde taşıyarak yarı ücretli, yarı ücretsiz bir uygulamadır. Ücretsiz bir şekilde birçok fotoğraf efektini bünyesinde barındırıyor olsa da daha güzel efektleri ücretli aboneliklerle elde edebilirsiniz.

6. Afterlight 2

Bünyesinde barındırdığı filtre çeşitliliği ile fotoğraflarınızı düzenleyebilir, gelişmiş araç takımları ile de fotoğrafınızda olmasını istediğiniz doygunluk, parlaklık ve kontrast ayarlarını da eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz.

7. Aviary

Basit ve etkilenebileceğiniz bir uygulamadır. Temel çerçeveleri, filtreleri bu uygulama içerisinde bulabileceğiniz gibi leke silme özelliklerini de bünyesinde barındırmaktadır. En iyi fotoğraf editleme uygulamaları listemizdeki gözde uygulamalardandır.

8. Darkroom

Benzersiz fotoğraf düzenleme uygulaması olarak tanımlayabileceğimiz Darkroom da ücretsiz bir resim mobil edit uygulamasıdır. Dramatik tonlamaları, keskin geçişleri bünyesinde barındırdığı gibi siyah beyaz efektlerin bir çoğuna da ev sahipliği yapmaktadır.

9. Picsart

Ücretli ve ücretsiz içerisinde birçok şey barındıran bir uygulamadır. Özgün filtreleri, eklenebilir renk seçenekleri ve bununla birlikte kendi içerisinde oluşturdukları özel şablonlarla fotoğraflarınıza ayrı bir hava katabilirsiniz.

10. Warmlight

Fotoğraflarınıza dengeli ve kaliteli bir biçimde renk uygulamaları yapabilir, canlı efektlerini kullanabilir ve akıllı odak ve pozlama kontrolü ile de kusursuz fotoğraf ortaya çıkarabilirsiniz.

11. A Color Story

Temel ihtiyaçları karşılamakla birlikte ışık ayarlarında barındırdığı detaylarla fotoğraflarınıza farklı bir renk katabilirsiniz.

12. Pro HDR X

Bünyesinde barındırdığı canlı efektlerle birlikte HDR görüntülerinde iddia yaratabilen bir uygulamadır.

13. Superimpose

Fotoğrafınızı istediğiniz bir biçimde keserek başka bir fotoğrafın üstüne koyabilirsiniz, uygulama bünyesinde barındırdığı tasarımlar ile de fotoğraflarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. İşlevsel bir fotoğraf editleme uygulaması arıyorsanız bu uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Cansu Sağlam
12 yıldır yazarlık mesleğinde mükemmelliği arayan, sıradan görünen bir üniversite öğrencisiyim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al - tanıtım yazısı