Xiaomi Telefon Fiyatları ve Modelleri

Xiaomi Telefon Fiyatları ve Modelleri

Çin’de kurulmuş bir firma olan Xiaomi markası Türkiye’de de oldukça popüler bir hal almaya başladı. Türkiye’de mağazası olmadığı için kullanıcılar tarafından ön yargıyla yaklaşılıyordu fakat artık bir mağazası da bulunuyor. Piyasaya sürdüğü ürünlerin kalitesiyle adından sıklıkla bahsedilen Xiaomi telefon fiyatları ve modelleri değişkenlik gösterirken her bütçeye uygun ürünleri de bulunuyor. Gelin sizlere bu markanın üç farklı ürününü tanıtalım.

Xiaomi Mi 8 Pro

Xiaomi markasının kullanıcılarına sunmuş olduğu modeller arasında oldukça popüler bir telefon. 128 GB dahili hafıza ve 8 GB ram hafızası mevcut. İlgi çeken özelliği ise telefonun ekran boyutunun isteğe göre ayarlanarak tek elle kullanım imkanı sağlaması.

Bunun dışındaysa 12 megapiksel arka kamera ve 20 megapiksel ön kamerası ile kullanıcılarına eşsiz bir fotoğraf ve video çekme deneyimi sunuyor. Kullanıcı yorumlarında telefona uygulama indirildiğinde kasma gibi bir problemle karşılaşılmadığı belirtiliyor. Fiyatı 5.000 ile 4.000 TL arası değişkenlik gösteriyor.

Xiaomi Mi 8

Firmanın piyasaya sürdüğü diğer bir ürünüyse Xiaomi Mi 8. Kullanıcılar tarafından yine oldukça büyük ilgiyle karşılanan bu cihaz fiyat-performans kalitesi olarak iyi iş çıkarıyor. Uzun süre giden şarjı ve yapay zeka destekli kamerasıyla göz dolduruyor.

Tek sıkıntılı kısmı ise 128 GB’lık hafızasını SD kartla birlikte desteklenememesi. Bunun dışındaysa kullanıcılarından tam not alıyor. Piyasa değeri 4.000 TL ile 3.000 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

Xiaomi Mi Mix 2S

Üçüncü olarak ise Mi Mix 2S telefonundan bahsedeceğiz. Bu telefon modelinin cazip olmasının başlıca sebeplerinden biri oldukça dayanıklı olmasıdır. Darbelere karşı dayanıklı olarak üretilen ekranı sayesinde kullanıcılara uzun süreli kullanım sağlıyor. Ayrıca şarjı da uzun süre dayanıyor ve kullanıcıları yarı yolda bırakmıyor. Yine çift kamera sistemi bulunan telefon yapay zeka destekli.

Çalışma hızı olarak da oldukça iyi olan model en zorlu uygulamaların bile üstesinden gelebilecek kabiliyete sahip. Öte yandan genellikle Çin malı telefonlar Google uygulamalarının tamamını desteklemezken bu model Google uygulamalarını tamamıyla desteklemekte. Fiyatı 4.000 ve 3.000 arası değişen bu model çeşitli avantajlarıyla kullanıcılar arasında sıklıkla tercih edilmekte.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.