Doodle (Karalama) Sanatı Nedir? En Kolay Doodle Yapma Öğreticileri

24.11.2020
Doodle (Karalama) Sanatı Nedir? En Kolay Doodle Yapma Öğreticileri

Doodle Türkçesiyle karalama olarak bilinmektedir. Doodle sanatı bir çok kesim tarafından çocuklar için bir uğraş gibi görülüyordu. Ancak, son zamanlarda özellikle pandemi sürecinde insanlar karalama sanatına daha fazla ilgi duyar oldu. Ayrıca bir çok uzman Doodle sanatının sonuçsuz bir zaman kaybından veya anlamsız bir çabadan çok daha değerli olduğunu öne sürüyor.

Doodle, Türkçesiyle karalama sanatı “amaçsızca çizmek veya karalamak” olarak tanımlanmaktadır. Tabi işin aslı öyle değil, Doodle’ın hafızaya, psikolojik bir çok duygu duruma, odaklanmaya ve bilişi geliştirmeye iyi geldiği bilinmektedir. Dolayısıyla “amaçsızca çizmek veya karalamak” bir motto diyebiliriz.

Doodle Sanatı Nasıl Yapılır?

Pekii, Doodle sanatı nasıl yapılır? Doodle sanatını yapmak için ihtiyacınız olan 2 şey vardır. Bunlardan birisi kalem, diğeri ise kağıt. Bu iki unsura sahip olan herkes karalama yapabilir ve Doodle’ın faydalarından yararlanabilir. Özellikle boş zamanları değerlendirme konusunda Doodle sanatı nasıl yapılır? Daha detaylı bir şekilde görmek için bu sıkıcı postu biraz yukarı kaydıralım ve Doodle Art öğreticilerini görelim…

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

En başa eklediğimiz resimler Doodle’ın son halini göstermektedir. Velhasıl, Doodle yapmak için öncelikli olarak yapmanız gereken ilk şey bir taslak çizmek ve devamında o taslak üzerine karalamalar yapmak. Doodle nedir? Doodle nasıl yapılır? Sorularınıza cevap verebilmiş olmayı umuyorum. Daha fazla bu tarz içerikler için kişisel gelişim kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.