Erkekler Neden Ağlamaz? Kadınlar Neden Unutmaz?

Erkekler Neden Ağlamaz? Kadınlar Neden Unutmaz?

Erkekler neden ağlamaz? Erkekler ağlar arkadaşlar. Aslında şunu sormalıyız: Erkekler neden bir yerde herkesten gizlenerek ağlar? Ağlamak erkekler için bir zayıflık, güçsüzlük belirtisidir. Oysaki bu kadınların görüşü değil bu görüş yine erkeklere aittir. Erkek hayat, güç, kuvvet demektir. Ailesini koruyan bir kalkandır. Ve bu yüzden dışarıdan onların diliyle ağlayarak asla zayıf görünmemeyi seçerler.

Ki erkekler büyüyene kadar da babaları tarafından “erkek adam ağlamaz oğlum“ diyerek büyütüldüğü için onlarda bir kompleks haline gelmektedir. Aslında çok duygusaldır erkekler ve hassas kalplere sahiptirler. Taşlaşmış kalplere sahip erkekler çok nadirdir, o tür erkeklerde bu hayattan yeterince kazık yemiştir ki o hale gelmiştir. Ama erkek her ne kadar hassas olsa da dimdik ve güçlü olmak zorundadır.

Zorundadır derken kendini o zorunlukta hisseder. Ağlayan bir kadın beni ağlayan bir erkek kadar etkilemez. Ağlayan bir erkek gördüğümde bilirim ki büyük bir kırgınlıktan bu hale gelmiştir. Ama beyler size bir tavsiyem; göz yaşlarınızı sevdiğiniz kadının kollarında akıtmaktan çekinmeyin. Çünkü güçsüz hissettiğiniz o an sevdiğiniz kadında güç bulacaksınız..

Kadınlar Neden Unutmaz?

Kadınlar neden unutmaz diyoruz değil mi? Beylerin “bir beyin hiç unutmaz mı kardeşim?“ dediğini duyar gibiyim.

Unutanı nadirdir. En tehlikeli olanı ise rol yapar. Partnerinizle bir olay yaşadığınızda kadın 3 yıl önce olmuş olayı getirip o kavga da sizin önünüze koyma yetisine sahiptir arkadaşlar. Ama gelin görün ki 3 yıl önce o olay anında hiçbir tepki vermeyen kadın 3 yıl sonrayı beklemiş, neden mi? Neden demeyin arkadaşlar, bence siz 3 yıl önce o hatayı nasıl yaptım deyin kendinize.Ve çok ince düşünce yapısına sahiptir kadınlar.

Her zaman her yerde en ince ayrıntılara önem verirler ve bu onlarda beyni yeterince ustalaştırır. Kadın bir olaya baktığında ayrıntılara bakar ama erkek öyle midir ? Hayır erkek dümdüz bakar ayrıntı denen o kısmı erkekler beyinlerinde açmamışlardır. Ve bu durum da kadınlara unutmama yetisini verir. Ama beyler şunu da söylemem gerekir ki biz kadınlar bir çantaya verdiğimiz 500₺‘yi unutabiliriz ama sevdiğimiz erkeğin verdiği bir kuru dalı asla unutmayız.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.