Negro Ne Demek? Negro Kelime Anlamı Nedir?

Negro Ne Demek? Negro Kelime Anlamı Nedir?

Bir çeşit ırkçılığa yönelik kavramlardan birisi olan negrodan bahsedeceğiz. Bu kelime daha önce kullanıldı ve gündem oldu. Ardından da insanlar negro ne demek? Negro kelime anlamı nedir? Araştırmaya başladı. Bizler sizin için araştırdık ve bilgileri yazı içerisine ekledik. Hemen okumaya başlayın ve siz de negro ne demek öğrenin.

Negro Ne Demek?

Negro Ne Demek?

Negro Türkçe bir kelime değildir ve kelime anlamına baktığımız zaman ‘beyaz olmayan, zenci’ demek olduğunu görebiliriz. Köken olarak Latin ve Yunan dillerindendir. Aynı zamanda beyaz olmayan toplumlar için kullanılmıştır. Bu sebeple de ırkçı bir söylem olarak kullanıldığı zamanlar oldukça fazladır.

İlk kullanıldığı zamanlar sömürge dönemleridir. Bu dönemlerde ülkeler, Afrika kıtasından diğer kıtalara köle olarak getirilen insanları alıyorlardı. Bu insanlara siyahi anlamına gelen negro kelimesi kullanılıyordu. Ama zaman içerisinde bu kelime bir hakaret olarak sayılmıştır ve bu yüzden de kullanımı sınırlandırılmıştır.

Şimdilerde Amerika Birleşik Devletleri’nde siyahi olmayan biri negro kelimesini kullanırsa hakaret olarak sayılır. Bu yüzden de eskisi kadar kullanımı yoktur.

Negro Ne Demek?

Negro Kelimesi Ne Zaman Kullanılmalı?

Eğer yanlış bir yerde ve zamanda negro kelimesini kullanırsanız yanlış anlaşılabilirsiniz ve ciddi sonuçlara sebep olabilirsiniz. Bunun olmaması için de kullanacağınız zamana dikkat etmelisiniz.

Bu noktada ayrımcılığa ve ırkçılığa karşı olmak amacıyla bir etiket görülür: No To Racism. Sosyal medyada bu etiketi sıkça görebiliriz, anlamı ise ‘Irkçılığa Hayır’ demektir.

Aslında negro günümüzde sadece siyahi insanlar için de kullanılmıyor. Bildiğiniz üzere bir bisküvinin adı da Negro’dır. Tabi bunu öğrenen kişiler, neden bisküvinin adının negro olduğunu da merak etmeye başlıyor. Ama size şunu söyleyebiliriz. Negro isminin bisküvide kullanılmasının ırkçılıkla hiçbir alakası yoktur.

Negro Ne Demek?

Negro Kelimesi Neden Gündemde?

Merak edilen bir diğer konu da budur. Negro kelimesinin neden bu kadar merak edildiği ve tetikleyici etkenin ne olduğudur. Geçtiğimiz günlerde Paris Saint Germain Medipol Başakşehir maçında ‘negro’ kelimesiyle birlikte ırkçı söylemin kullanılması ciddi bir tepkiye yol açtı.

İşte bu sebeple de insanlar negro ne demek, negro kelime anlamı nedir araştırmaya başladı. Bizler de buna bağlı olarak sizlere yardımcı olmak amacıyla araştırdık ve bu yazıyı hazırladık. Eğer faydalı olduysa diğer yazılarımıza da bir göz atabilirsiniz.

ETİKETLER: Ne Demek?, Negro, Siyahi, Zenci
YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
4 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.