Doğum Saati Gökyüzü Fotosu

11.01.2021
Doğum Saati Gökyüzü Fotosu

Doğduğumuz saat kaderimiz mi?

Her birimizin doğduğu tarih ve saate göre bir doğum haritası vardır. Diğer bir deyişle biz doğduğumuz an, gökyüzündeki tüm gezegenlerin dünyayı merkez alarak o anki gökyüzü fotosu da diyebiliriz. Doğduğumuz saat diliminde gezegenler hangi açı da, konumları, dünyaya ve birbirlerine olan açıları kişi üzerinde büyük etkilere sahiptir. Astrolojide bu şekilde ortaya çıkmış oluyor.

Burcumuz, yükselen burcumuz, kuzey ay düğümü burcumuz bu açılara göre belirleniyor. Peki kader ile bağlantısı nedir? Dünyaya geldiğimiz andan itibaren yaşantımızdaki olayların bu gökyüzü fotosu ile olan anlaşması diyebiliriz. Hayat içinde; sağlık, evlilik, aile, iş ve bu konulara bağlı olarak yaşanan imtihanlar, travmalar, korkular bir zincir gibi dizilir haritanın ardından. Astrolojide 7 temel gezegen kullanılır ve her gezegenin temsil ettiği konular vardır. Bu 7 gezegen haftanın günlerini sahiplenmişler. Sırası ile;

Pazartesi-Ay

Salı-Mars

Çarşamba-Merkür

Perşembe-jüpiter

Cuma-Venüs

Cumartesi-Satürn

Pazar-Güneş

günleridir. Herkesin kolaylıkla burç özelliklerinden ulaşabileceği kendi yönetici gezegenini bularak kendi gününü bulması da mümkündür. Bu arada yönetici gezegenlerimiz bizim ebeveynlerimiz gibidir. Ait olduğumuz ev sayılır. Tabi ki gezegenlerin etki alanları özellikleri ayrı ayrı geniş bilgiler içerir doğum haritası bu denizden bir damla sayılır. Ancak kendi doğum anımız la ilgili gezegenleri bulmak artık çok kolay bu yüzden bizi ilgilendiren gezegenlerin şimdiki zamanla paralel olarak yaptığı tutulmalar,açılar ve yeniay ları takip ederek kaderimizin yön pusulası gibi kullanabiliriz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.