Twitter mı Instagram mı Daha Güvenli?

Twitter mı Instagram mı Daha Güvenli?

Son zamanların en fazla kullanılan sosyal medyaları olarak bilinen twitter ve instagram Türkiye’de oldukça fazla kullanılmaktadır. Daha öncesinde gençler arasında facebook fazlaca yaygın olmasına rağmen son yıllarda instagram facebookun yerini almıştır. Twitter daha popülerite bakımından altta gözükse bile kullanılma amacı ve daha güvenilir olması dikkat çekmektedir.

İnstagram gibi bir yer de bot hesapların twitter ortamına göre daha fazla olması twitterı daha güvenilir konum haline getirmektedir. Twitter diğer sosyal mecralara göre kişisel hesaplara daha fazla önem vermektedir. Anonim hesap elbette mevcut ama diğer mecralar kadar değil ve ayrıca insanlar twitter da özgürce görüş bildirirken aynı zaman da resim vb. şeyler de paylaşabiliyor bununla birlikte insanların bakış açıları daha marjinal kesim twitter kullanmakta instagram güncelliğini kaybetmeye başlıyor yavaş yavaş.

İnstagramın en büyük avantajı kullanıcı sayısının oldukça fazla olması bundan dolayı oradan para kazanan insanların da instagramın gelişmesi için elinden geleni yapmaktadırlar. Twitterda para kazanma olayı instagrama göre daha az halde mevcut durumdadır.

ETİKETLER: Güven, Instagram, Sosyal, Twitter
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.