2. El Satış ve Takas Uygulaması Barty Nedir? Nasıl Kullanılır?

29.09.2020
2. El Satış ve Takas Uygulaması Barty Nedir? Nasıl Kullanılır?

Türkiye’de insanların büyük bir kısmı 2. el eşyalarının israf olduğunu düşünüyor, ancak değerlendirme noktasında büyük zorluklar çekebiliyor. Bu aşamada devreye 2. el eşya alış satış ve takas platformları giriyor. Bu platformlar hem düşük maliyet hemde yeni eşyaları almanız sağladığından hayatımızda oldukça önemli bir yere sahipler.

2. el eşyalar alıp satmak için kullanabileceğiniz çok fazla alternatif yok, dolayısıyla bu yazımızda en iyi ve en yeni 2. el takas platformu olan Barty App’dan bahsedeceğiz.  Hiç para harcamadan eski kullanmadığınız eşyalarınızı değerlendirmek veya yeni 2. el eşyalar almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Barty 2. El Takas Uygulaması Nedir?

Barty, 2019 yılında hayata geçirilen mobil takas uygulaması. Bu uygulama ile elinizdeki fazla eşyalarınızı Barty Puanlar ile takas edebiliyor ve kazandığınız puanlarla ilginizi çekebilecek yeni ürünleri nakitsiz veya bir başka değişle para ödemen satın alabiliyorsunuz. Uygulamanın kullanımı ve ticaret mantığı oldukça basit olsa da bu yazımızda sizler için Barty uygulaması takas süreci nasıl işliyor detaylı bir şekilde anlatıyor olacağız.

Tüketiciden tüketiciye (C2C) olarak çalışan Barty uygulaması ile 2. el eşya satma ve satın alma süreleri oldukça kısalıyor. Anında Barty Puanlarınız ile yüzlerce farklı ürünü satın alabilir veya satabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Barty 2. el uygulaması ana sayfasından eşyalarınızın resmini çekerek takaslamanız. Eğer bir müşteri çıkarsa hızlı bir şekilde ürünü Barty’nin anlaşmalı olduğu kargo firmalarıyla gönderip Barty Puan kazanabilirsiniz.

Kazandığınız bu Barty Puanlar ise yeni bir takas yapmak istediğinizde kullanabilir ve çok kısa sürede sattığınız tek bir ürünle kazandığınız puanları kullanarak belki de çeşit çeşit farklı ürünler / eşyalar almış olabilirsiniz. Barty nedir? sorusunu cevapladık, şimdi dilerseniz Barty nasıl kullanılır? Sorumuzun cevabına geçelim…

Barty 2. El Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Barty ile takas yapmak oldukça kolay, satışa sunulan 2. el ürünler ana sayfada listeleniyor ve farklı prensipler ile bu ürünleri sizde listeleyebiliyorsunuz. Örneğin, 250 Barty Puan altı ürünleri, yeni ilginizi çekebilecek ürünleri, popüler ürünleri ve trend olan ürünleri yukarıdaki menüden seçerek oldukça fazla ürün seçeneğine ulaşabilirsiniz.

Eğer kafanızda bir ürün varsa, bu ürüne “Ürün Ara” kısmından arama yaparak veya “Ürün Ara” kısmından kategorisini seçerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu 2. el satış uygulamasının bir diğer diğer özelliği ise Barty Puanlarını satın alabiliyor olmanız. Hesabınızda yeterli Barty Puanınız yoksa profil kısmından 1 Barty Puanı 0.05 kuruşa satın alabilirsiniz.

Barty Ürün Ekleme Nasıl Yapılır?

2. el eşya satmak için Barty uygulaması nasıl indirilir? Ürünler nasıl eklenir? ve Satış sonrası Barty Puanları nasıl kullanabilirsiniz? Kısaca aşağıda bunlardan resimlerle birlikte bahsettik. Dilerseniz hemen Barty takas uygulamasına ürünlerimizi ekleyelim.

 1. Öncelikle, Barty uygulamasını buradaki bağlantıyı kullanarak telefon işletim sisteminize uygun olan mağazayı seçerek indirin.
 2. Yüklediğiniz uygulamayı açarak kayıt olun ve kaydı tamamladıktan sonra giriş yapın ve kayıt esnasında Blog Aracı’na özel 100 Barty Puan kazanmak için 200320 promosyon kodunu kullanın.
 3. Uygulamanın ana sayfasında bulunan “Ürün Ekle” kısmını kullanarak eşyanın fotoğrafını çekerek ürünü eklemeye başlayabilirsiniz.
 4. Devamında ürünle ilgili daha fazla fotoğraf ekleyip, kategorisini seçip, diğer detayları girerek satışa sunabilirsiniz.
 5. Son aşama olarak ürünle ilgili takas tekliflerini değerlendirip tercihinize göre 2. el ürünlerinizi takaslayabilir ve Barty Puan kazanabilirsiniz. Eğer yeni eşyalar satın almak için bakiyeniz yetersiz gelirse endişelenmeyin, profil kısmınızdan daha fazla Barty Puan satın alabilirsiniz.

Barty Uygulaması Tanıtım Filmi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Derya dedi ki:

  Kullandığım en iyi 2. el uygulaması. Takas yaparak barty puan kazanıyorsunuz ve sürekli kitap alanlar için fiyatlar muhteşem.

 2. Aslı dedi ki:

  Barty uygulaması sadece 2. el eşyalar satmak için m kullanılıyor yoksa sıfır eşyalar da satabiliyormuyuz

 3. Ömer dedi ki:

  barty puanları nakit olarak nasıl çekebilirim?

 4. Mustafa Yucel dedi ki:

  Bu uygulamanın kodunu yazanlardan Allah razı olsun :))

 5. Sedef dedi ki:

  2. el çok güzel eşyalar var