Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

WhatsApp Son Görülme Kapatma / Gizleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Son Görülme Kapatma / Gizleme Nasıl Yapılır?

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte en büyük değişimlerden birini iletişim ve haberleşme yollarımız yaşadı. Eskiden mektuplar, ardından telefon ve SMS yoluyla şimdi ise internet yardımıyla mobil uygulamalar üzerinden haberleşme sağlamaktayız. Bu mobil uygulamalardan da en popüleri WhatsApp’tır. WhatsApp gerek günlük haberleşmede gerekse profesyonel haberleşmede kullanılan uygulamalardan biridir. Bu uygulama yardımıyla mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp Son Görülme Özelliği

WhatsApp son görülme özelliği, rehberinizde bulunan kişilerin WhatsApp uygulamasını en son ne zaman kullandığını görebildiğiniz ya da rehberinde bulunduğunuz insanların sizin WhatsApp uygulamasını en son ne zaman kullandığınızı görebildikleri bir özelliktir. Telefonunuz internete bağlıyken WhatsApp uygulamasını telefonunuzda açarsanız durumunuz “çevrim içi” olarak gözükür.

WhatsApp uygulamasını kapatırsanız ya da arka plana alırsanız durumunuz son girdiğiniz saat olarak gözükür. Bu özelliği kullanmaya devam edebileceğiniz gibi kapatabilirsiniz de. WhatsApp son görülmeyi kapatınca rehberinizdeki kişiler sizin, siz de rehberinizdeki kişilerin son görülme saatini göremezsiniz.

Whatsapp Son Görülme Özelliği Kapatma / Gizleme

WhatsApp girdiğin saati gizleme işlemi için son görülme özelliğinizi kapatmanız gerekir. WhatsApp son görülme özelliğinizi kapatmak, sizin diğer insanların WhatsApp’ı en son ne zaman kullandığınızı görmenizi engelleyecek ve diğer insanların da sizin WhatsApp’ı en son ne zaman kullandığınızı görmelerini engelleyecek bir özelliktir.

Eğer Whatsapp son görülme özelliğinden rahatsız oluyorsanız ya da kapatmak için başka bir nedeniniz var ise son görülme özelliğinizi istediğiniz anda kapatabilirsiniz ve istediğiniz anda açabilirsiniz. Ancak Whatsapp kişiye özel son görülme kapatma işlemi yapılamamaktadır. Eğer son görülme özelliğinizi kapatırsanız bu herkes için geçerli olacaktır.

Whatsapp Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır / Gizlenir?

WhatsApp son görülme özelliğini kapatmak istiyorsanız öncelikle WhatsApp uygulamanızı açınız. Ardından aşağıda bulunan barın en sağında “Ayarlar” bulunmaktadır. Ayarlara giriniz. Ayarlara girdikten sonra “Hesabım” yazan yere basınız. Ardından karşınıza çıkan seçenekler içerisinden “Gizlilik” yazan yere giriş yapınız. Burada karşınıza gizlilikle ilgili çıkan seçeneklerden “Son görülme” yazan yere basınız. Son görülmeniz için sahip olduğunuz üç seçenek bulunmaktadır. Buradan Hiç Kimseyi seçerseniz son görülmenizi kapatmış olursunuz.

Adım Adım WhatsApp Son Görülme Kapatma:

  1. WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
  2. Ayarlar menüsüne girin.
  3. Hesabım seçeneğine basın.
  4. Gizlilik bölümüne giriş yapın.
  5. Son Görülme yazan yeri Hiç Kimse olarak değiştirin.

WhatsApp son görülme kapatma işlemini bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Eğer WhatsApp son görülmenizi sadece rehberinizdeki kayıtlı kişiler görsün istiyorsanız o seçeneği seçebilirsiniz. Ayrıca, bu yöntemi hem Android hem de IOS cihazlarda uygulayabilirsiniz. Sadece IOS’da Hesabım seçeneği yerine hesap seçeneği yazmaktadır. Diğer seçeneklerde herhangi bir değişiklik bulunmamakta.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.