Vodafone TL Gönderme Nasıl Yapılır?

Vodafone TL Gönderme Nasıl Yapılır?

Vodafone hattına sahip olan kişiler, faturasız hat kullanıyorlarsa bir başka kişiye TL gönderebiliyor. Kişilerin iletişim sorunu yaşamaması için Vodafone lira göndermek veya karşılıklı hediyeleşmek için bu seçenek çok sık kullanıyor. Yalnız Vodafone TL gönderme işleminin yapılabilmesi için karşıdaki kişinin de bir Vodafone hat kullanıcısı olması gerekiyor. Aksi takdirde Vodafone hattı kullanıcısı olmayan kişilere TL göndermek mümkün değildir. Peki, Vodafone TL gönderme nasıl yapılır?

Vodafone Hatlılar İçin TL Gönderme

Vodafone faturasız hat sahibi kullanıcılar için TL gönderme işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Bu işlemin yapılabilmesi için birkaç seçenek bulunuyor ve kişiler bu seçenekler arasından birini seçerek para gönderebiliyor. Bu seçenekler şu şekildedir;

#1

Vodafone sitesinin web adresine giriş yapılmalı ve ardından sitenin köşesinde bulunan giriş seçeneğine tıklanmalı. Giriş sekmesinde açılan yere kişiler kendi telefon numaralarını ve şifrelerini girmelidir. Ardından açılan sayfaya gönderilecek olan miktarın ne kadar olduğu yazılır. Daha sonra karşı tarafa gönderilecek olan miktar için, o kişinin telefon numarası girilir. Bu şekilde miktar ve numara girildikten sonra para transferi yapılır. Ancak bu sayfalardan bu işlemi yapmak için siteye üyeliğin bulunması gerekir. Üye olmayan kişiler buradan para gönderemezler.

#2

Siteye üyeliği olmayan kişiler kendi cep telefonlarını kullanarak para gönderebilirler. Bunu yapabilmeleri için de 7038 numarasını tuşlamaları ve servise bağlanmaları yeterli olacaktır. Burada gönderilmek istenen kişi ve tutar rahatlıkla belirtilebilir ve işlem yapılabilir.

#3

Tüm bunların yanında Vodafone hatlılar hattın müşteri hizmetleri seçeneğini kullanabilir ve transfer işlemlerini gerçekleştirebilirler. Belirli numarayı aramak ve yapılmak istenen işlemin söylenmesi yeterli olacaktır.

Para Gönderme İşleminde Ücret Var mı?

Vodafone kullanıcıları için paralarını gönderme yani transfer etme aşamasında ödemeleri gereken hiçbir ücret yoktur. Transfer yapılırken herhangi bir karşılık beklenmez. Ancak para gönderdikten sonra işlem onaylanmışsa ve karşı tarafa lira gitmişse Vodafone kullanıcılarından bir ücret talep eder. Kısacası gönderirken bir ücret ödenmez ancak işlem tamamlandığında 0.40 TL ücret kesintisi olur.

Para Transferinde Limit Var mı?

Para gönderecek olan kişilerin para gönderme alt limiti liradır. Üst limiti ise 20 liradır. Bir seferde 1 liradan daha az veya 20 liradan daha fazla para transferi yapılamaz. Ancak bu sınırlar arasında para gönderme işlemi yapılır. Bununla beraber para gönderecek olan kişinin Vodafone hattında en az 6 liralık bakiye bulunması gerekir. 6 lirası olmayan hat sahiplerinin transfer işlemi yapılamaz.

ETİKETLER: Gönderme, TL, Vodafone
YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.