Türkiye’nin En İyi ve En Popüler Blog Siteleri 2022

Türkiye’nin En İyi ve En Popüler Blog Siteleri 2022

Blog yazmak için bir çok iyi neden vardır. Yazma pratiği yapmak, bir takipçi kitlesi oluşturmak, markanızı pazarlamak veya site trafiğinizi artırmak için bir pazarlama aracı olarak blog yazmayı kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak, blog siteleri konusunda bir çok alternatif var ve hangisi en iyisi diye düşünebilirsiniz.

Eğer en popüler blog siteleri hangisi diye merak ediyorsanız, en iyi blog siteleri ve platformları listemiz ile bunları göreceğiz. Hem blog paylaşımları yapmak, hem de internetteki sanal varlığınızı arttırmak için kullanabileceğiniz en iyi blog siteleri size istediklerinizi verecek türden. Ayrıca, sadece blog paylaşım siteleri yok, Türkiye’nin en iyi kişisel blog siteleri de liçeriğimizde mevcut.

Türkye’nin En İyi Blog Siteleri 2022

Bu siteleri kullanarak, yukarıda da bahsettiğimiz gibi sadece bir blog paylaşımı yapmış olmazsınız aynı zamanda kendinize veya markanıza büyük bir kitle oluşturma şansını da yakalayabilirsiniz. Tabi ek olarak listemizdeki tüm siteler ile blog paylaşamayacağınızı belirtmek isteriz. Dilerseniz artık Türkiye’nin en popüler blog siteleri listemize hızlı bir şekilde geçelim, en iyi blog siteleri ve hangi blog sitelerinde blog paylaşabilirsiniz hep beraber görelim.

1. Webrazzi.com

Webrazzi yıllardan beridir girişimleri, kuruluş hikayelerini ve yeni teknolojileri yayınlayan bir blog sitesi. Genel konular üzerinde çok fazla içerik bulunduğunu söyleyemeyiz ancak oldukça ilgi çekici içeriklere sahip. Tabi, sadece bu alanlarda yayıncılık yapmıyorlar kendi işinizle alakalı haberleri veya analizleri de Webrazzi’ye gönderebilirsiniz.

2. Medium.com

Medium Türkiye’de son zamanlarda en çok popüler olan blog sitesidir. Bunun nedeni bir çok ünlü kişinin bile blog aracı olarak bu siteyi kullanmasından kaynaklanıyor. Tek sorun kendinize özel bir sayfa oluşturuyorsunuz ve çoğu zaman içerikler ana akış da gözükmüyor. Ayrıca, en iyi bloglar listemize eklememizin nedeni ise bir çok blogu içerisinde barındıran iyi bir kaynak olmasından kaynaklanıyor.

3. Bizevdeyokuz.com

Türkiye’nin en iyi blog siteleri listemizdeki bir başka blog sitesi de Bizevdeyokuz.com’dur. Bu site her gün bir çok konuda içerik yayınlıyor ancak bunlar büyük bir kısmı seyahat ve gezi üzerine. Tek sorun bu site de diğer bir çok blog sitesi gibi sizin blog yayınlamanıza izin verilmiyor, yani kişisel blog tarzında bir site diyebiliriz.

4. Neoldu.com

Neoldu web sitesi oldukça popüler olan bir başka blog platformlarından, içerisinde hemen hemen her konuda blog yazısı bulmanız mümkün. Ayrıca, çok faydalı içerikleri Blog Aracı gibi liste halinde sunarak okunabilirliğini en üst düzeye çıkarıyorlar ve reklam karmaşası da yok.

5. Shiftdelete.net

Shiftdelete.net blog sitesi, teknoloji bloğu olarak bilinmekte ve onları bir çok insan Youtube kanallarından zaten tanıyor. Çok eski bir teknoloji platformu olan Shiftdelete.net ile sadece blog değil forumlardaki önemli konulara da katılarak güzel zaman geçirebilirsiniz.

6. Seyler.eksisozluk.com

Ekşi Sözlük sitesini bilmeyen yoktur. Ekşi Şeyler’i ise ne yazık ki az sözlüğe göre daha az sayıda insan biliyor ve okuyor. Ekşi Şeyler blog paylaşımları en az Ekşi Sözlük kadar güzel ve Ekşi Şeyler ise yeni içerikleri keşfedebilirsiniz. Kısaca içeriğinin ne olduğundan bahsedecek olursak, ünlüler, sanat ve hikayeler üzerine diyebiliriz.

7. Kunduz.com

En popüler blog siteleri listemizdeki bir başka en iyi blog ise Kunduz.com’dur. Genel olarak öğrenci odaklı bir site ve sınav dönemlerinde bir çok öğrencinin işini kolaylaştıracak içeriklerle dolu. Ayrıca, aklınıza sadece dersler ve ödevler gelmesin kişisel gelişim konularında da oldukça iyi.

8. Gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr

Turkcell telekomünikasyon servisine bağlı bir diğer Türkiye’nin en iyi blog sitesi de Geleceği Yazanlar blog sitesidir. Bu site dediğimiz gibi Turkcell’e bağlı ve neredeyse herkesin blog paylaşımı yapmasına müsade ediliyor. Blog yazmak konusunda iyi bir site arıyorsanız Geleceği Yazanlar blog sitesine hemen kayıt olabilirsiniz.

9. Buseterim.com.tr

Türkiye’nin en iyi blog siteleri listemizdeki nadir kişisel blog sitelerinden birisi olan Buse Terim’in blogu oldukça fazla ilgi görüyor. İçerisinde günün kombini, etkinlikler ve sokak stilleri gibi bir çok içerik bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra Buse Terim’in önerileri de blogun da yer alıyor.

10. Yasemin.com

Bir çok kadının hali hazırda takip ettiği, içerisinde kadınları ilgilendiren bir çok içeriğin bulunduğu diğer bir en iyi blog sitesi de Yasemin.com’dur. Site oldukça fazla reklamla dolu, ancak her şeye rağmen zengin içerikli bir site ve fragmanlardan, sosyal medya videolarına kadar bir çok şeyi içerisinde barındırıyor.

Türkiye’nin en popüler ve en çok rağbet gören en iyi blog siteleri yukarıdaki gibidir. Bu bloglar ile kendinizi bir çok alanda geliştirebileceğiniz gibi oldukça ilgi çekici hikayeler de okuyabilirsiniz. Daha fazla bu tarz derlemeler için Webmaster kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca takip ettiğiniz blogları yorumlar kısmında belirterek kitlenizi büyütebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.