En İyi 10 WordPress SEO Eklentileri

En İyi 10 WordPress SEO Eklentileri

SEO bir başka değişle arama motoru optimizasyonu WordPress sitelerin omurilik soğanı desek yanlış olmaz. O olmayınca siteniz var olabilir, ancak sitenizden herhangi bir verim alamazsınız. Eğer işlevsiz bir siteye sahip olmak istiyorsanız en iyi WordPress SEO eklentileri ile blogunuzu veya web sitenizi canlandırmalısınız.

WordPress SEO Eklentisi

En İyi WordPress SEO Eklentileri

SEO, herhangi bir WordPress web sitesinin başarısının önemli bir parçasıdır ve bu eklentiler bu süreci kolaylaştırır. SEO, WordPress sitenize trafik çekmeye yardımcı olduğundan, doğru SEO eklentisini seçmek, web siteniz için yapacağınız en önemli seçimlerden biridir. Bu anlamda sizin işlerinizi kolaylaştırmak adına bu yıl için en iyi WordPress SEO eklentileri listesi derledik.

1. Yoast SEO

Oldukça popüler olan Yoast SEO eklentisi, WordPress SEO kapsamında, web sitesini arama motorlarında üst sıralara taşımaktadır. Yoast SEO eklentisi siteyi ve site içeriklerini arama motoru optimizasyonu yapmayı sağlamaktadır. Bununla birlikte anahtar kelime optimizasyonu, snippet, okunabilirlik kontrolü ve güncelleme yapılmaktadır.

2. Rank Math

Rank Math, işlevsel ve ücretsiz olarak kullanılan WordPress SEO eklentilerinden birisidir. Teknik SEO detayları ile blog yazılarınıza açıklama, meta başlığı ve meta verileri kolay bir şekilde eklenmektedir. Otomatik alt yazı ve başlık ekleme özelliği dikkat çekmektedir. Ayrıca 40 faktörlü içerik analizi yapılmasını sağlar. 404 monitörü oldukça sade ve kolay anlaşılır ara yüzüne sahiptir.

3. All in One SEO Pack

WordPress SEO eklentilerinden yaygın şekilde kullanılan bir diğer eklenti All in One SEO Pack’tir. Kurumlar için oldukça kullanışlı bir yapısı bulunmaktadır. Ayrıca birden fazla sitesi olanlar için önerilmektedir. Online satış sitelerinin SEO optimizasyonunu sağlamaktadır.

4. SEMRush

Semrush oldukça detaylı SEO aracıdır. Rakip analizi ve anahtar kelime araştırmasını çok detaylı şekilde yapmaktadır. Anahtar kelime araştırması hem kendi siteniz hem de rakip siteler için yapılır. Web site içeriğinin iyi bir şekilde geliştirilmesini sağlamaktadır. Arama motoru optimizasyonu uyumlu içerik hazırlamayı kolaylaştırır.

5. Broken Link Checker

Web sitesindeki hem iç hem de dış bağlantıları tarayarak arka planda sürekli çalışma halinde olan bir eklentidir. Tarama sonucu bozuk bağlantı varsa bunu bulup onarmaktadır. Web sitenizi Google’a hazırlamak için Broken Link Checker eklentisi arama motoru optimizasyonu ve SERP sonuçlarında oldukça verimli olmanızı sağlayacaktır.

6. Google Keyword Planner

Anahtar kelime bulmak için Keyword Planner verileri kullanılmaktadır. Küçük işletmeler için daha kullanışlıdır. Google Keyword Planner SEO eklentisi genel olarak Long Tail (Uzun Kuyruk) başlıklar için kullanılmaktadır. Eğer rekabet içerisindeyseniz bu eklentisi kesinlikle kullanmalısınız. Sizi aramalarda ön plana çıkarabilme yeteneğine sahiptir.

7. Squirrly SEO

Araştırmalara odaklanan Squirrly SEO eklentisi ayrıntılı analizleriyle dikkat çeken WordPress SEO eklentisidir. Standart SEO eklenti özelliklerine sahiptir. Bunların haricinde arama hacmi analizlerine göz atılmasını sağlar. Evrak çantası özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde anahtar kelime kullanımı site içinde doğru bir şekilde yönetilebilir. Ayrıca arama motorlarındaki sıralamayı takip etmenizi sağlamaktadır.

8. SEOPress

Reklamsız kullanılabilen bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde sitenizdeki başlıkları, içerikleri, yazıları, terimleri, meta açıklamalarınızı yönetebilirsiniz. SEOPress WordPress’in bir başka SEO eklentisidir. Bir çok kullanıcı tarafından olumlu puanlanan SEOPress’i rahatlıkla WordPress siteleriniz için kullanabilirsiniz.

9. SEO Framework

Ücretsiz kullanılabilen WordPress SEO eklentilerindendir. Yoast SEO eklentisi ve One Seo Pack eklentisindeki çoğu özelliklere sahiptir. Reklamsız ve hızlı bir eklentidir. Tüm WordPress siteleriniz için SEO Framework eklentisini kullanabilirsiniz. Çok yer kaplamayan ve işlevsel bir SEO eklentisi.

10. MonsterInsights

Monsterlnsights eklentisi ile Google Analytics’i yükleyebilirsiniz. Ziyaretçi analizi yaparak, ziyaretçilerin nerden geldiğini ve sitenizde hangi verileri incelediğini görebilirsiniz. Hangi ürün ve içeriklerinizin en iyi olduğunu göstermektedir.

WordPress SEO eklentileri arayan bloggerlar veya diğer internet sitesi sahipleri için birbirinden kullanışlı ve işlevsel WordPress SEO eklentilerinden bahsettik. Umarım blogunuza uygun bir WordPress SEO eklentisi bulabilmişsinizdir. Daha fazla bu tarz webmaster ve internet içerikleri için yandaki bağlantıya tıklayarak ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.