TikTok’ta Mavi Tik Alma ve Profil Doğrulama Nasıl Yapılır?

TikTok’ta Mavi Tik Alma ve Profil Doğrulama Nasıl Yapılır?

TikTok son 3-4 yılda popülerliğini artıran bir sosyal medya platformu olmuştur. Birçok insan TikTok kullanıcısıdır. TikTok’ta videolar çeken kullanıcıların en büyük amaçları mavi tik almaktır. Mavi tik her kullanıcıya verilmemektedir. Kaliteli içerikler sunan ve büyük bir kitleye sahip olan kullanıcıların sahip olabileceği bir şeydir. Mavi tikin ne zaman alınabileceği belli olmamaktadır. Fakat mavi tik almak için yapılması gereken bazı şeyler bulunmaktadır.

TikTok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Mavi tik kullanıcılar için önemlidir. Bunun sebebi ise mavi tiki olan hesabın prestijli ve belirli bir ün sahibi olmasını göstermesidir. Aynı zamanda bu gösterge güvenilir bir hesap görünümünü de vermektedir. TikTok kullanıcılara mavi tiki vermek için bazı faktörleri göz önüne almaktadır. Bu faktörleri karşılayanlara mavi tik verilmektedir. Bu faktörler şu şekilde açıklanabilir;

  • İlk olarak hesabın aktif bir şekilde kullanılıyor olması gerekir.
  • Daha sonra hashtag kullanımına ve video içeriklerine özen gösterilmesi gerekir.
  • Takipçi sayısının yüksek olması gerekir.
  • Trendlere uyarak hesabın dikkat çekici olması gereklidir.
  • Bu faktörleri sağlayan kullanıcılara TikTok mavi tik vermektedir.

Tiktok Profil Doğrulama Nasıl Yapılır?

TikTok mavi tik dışında bir de doğrulama rozeti vermektedir. Fakat bu yine her kullanıcıya değil özgün, popüler ve çok takipçili hesaplara verilmektedir. Profil doğrulama işleminin yapılması ile doğrulama rozetleri verilmektedir. Bunun için de yapılması gereken adımlar bulunmaktadır.

  •  İlk olarak tiktok kullanıcılarının yüksek kaliteye sahip videolar sunması gerekmektedir.
  • Videoların görselliği ve ses kalitesi ne kadar iyi olursa video öne çıkanlarda yer alacaktır.
  • TikTok bir eğlence platformudur. Bundan dolayı çekilen videoların eğlenceli olması amaçlanmalıdır. Eğlenceli içerikler çıkartılması profil doğrulama yapılması için önemli bir kriterdir.
  • Hesabı aktif kullanmak da doğrulama rozetini almak için önemli bir adımdır. Her gün videolar çekilerek TikTok’ta aktif olunmalıdır.
  • Videoların altında kullanılan hashtagler de önemlidir. Hashtaglerin rastgele kullanılmaması gereklidir. Video ile ilgili ve popüler hashtagler kullanılması hesap için iyi olacaktır.

Bu adımları gerçekleştirerek TikTok tarafından profil doğrulama yapılabilir. Bu doğrulama ile de bu platformda öne çıkan kişiler arasında yer alınabilir. TikTok mavi tik nasıl alınır? TikTok hesap veya profil doğrulama nasıl yapılır? Gibi sorularınıza cevaplar verdiğimiz içeriğin sonuna geldik. Sizlerde yukarıdaki adımları takip ederek TikTok hesabınızı doğrulayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al - tanıtım yazısı