WhatsApp Hızlı Mesaj Linki Oluşturma ve Hızlı Mesaj Ayarları

WhatsApp Hızlı Mesaj Linki Oluşturma ve Hızlı Mesaj Ayarları

WhatsApp, ülkemizde kullanılmakta olan en popüler iletişim kurma uygulamalarında biridir. WhatsApp sayesinde internet aracılığı ile istediğiniz arkadaşınızla konuşabilir veya hasret gidermek için konuşmak istediğiniz arkadaşlarınız için bir konuşma grubu oluşturabilirsiniz.

Kısacası WhatsApp aracılığı ile birçok iletişim faaliyetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. WhatsApp uygulamasına giriş yaptığınızdan itibaren birçok özellikten ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Bu yazıda ise insanların en çok merak ettikleri konulardan biri olan WhatsApp grubunun hızlı WhatsApp linki nasıl oluşturulur? Sorusuna yanıt bulacaksınız.

WhatsApp ile Neler Yapılabilir?

Hızlı WhatsApp linki oluşturmadan önce WhatsApp aracılığı ile neler yapabileceğinizi anlatmakta fayda var.

 • WhatsApp üzerinden rehberinizi kayıtlı olan kişilerle konuşabilirsiniz.
 • Rehberinizde bulunan kişilerle video ve resim paylaşımı yapabilirsiniz.
 • Yine rehberinizdeki kişilerle internet üzerinden görüntülü konuşma gerçekleştirebilirsiniz.
 • İnternet üzerinden mesajlaşabilirsiniz.
 • Bir grup oluşturarak o grup içerisinde paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Birçok avantajı bulunan WhatsApp hakkında sorulan sorulardan en önemlisi ise Hızlı WhatsApp grup linki nasıl oluşturulur? Sorusudur.

WhatsApp Hızlı Mesaj Linki Oluşturma

WhatsApp üzerinden birden fazla kişiyle konuşmak, görüntülü arama yapmak içinse bir grup oluşturmanız gerekmektedir. Grubunuza rehberden ekleme yapabilirsiniz. Bunun dışında tanımadığınız kişilerin gruba dışarıdan dahil olmasını istiyorsanız bunu hızlı WhatsApp linki oluşturarak sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemi genellikle yüksek takipçili fenomenler veya forum sahipleri yapmaktadır. Arkadaşlar arasında grup oluşturmak içinse rehberden tek tek seçmeniz daha mantıklı olacaktır. Peki hızlı WhatsApp grup linki nasıl oluşturulur? Bu işlemi gerçekleştirebilmek için şu kodu düzenlemeniz yeterli olacaktır.

 • https://api.whatsapp.com/send?phone=telefonnumarası (901231231212 şeklinde)

Bu linkte telefon numarası yazan yere kendi telefon numaranızı yazmanız gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta telefon numarasını yazarken ülke koduyla yazmanızdır. Örnek ; https://api.whatsapp.com/send?phone=90599999999 gibi. Bu işlemi gerçekleştirerek birden çok kişiyi grubunuza dahil edebilir.

Gereken durumlarda görüntülü sohbet bile başlatabilirsiniz. Grup kurucusunun bilmesi gereken bir diğer önemli husus ise WhatsApp gruplarının belli bir sayıya kadar kişiyi kabul etmesidir. WhatsApp’ın maksimum kullanıcı için verdiği değer ise 256’dır. Grubunuz 256 üyeye ulaştıktan sonra giriş yapmaya çalışanlar hatayla karşılaşabilmektedir. Bu yüzden aşırı büyük kitlelere hitap ediyorsanız grup oluşturmak için WhatsApp dışında başka bir platformu kullanmanız daha avantajlı olacaktır.

WhatsApp Hızlı Mesaj Ayarlama

WhatsApp’ın işletme hesaplarına sunduğu hızlı cevapları kullanarak, otomatik olarak bir cevap belirleyebilirsiniz. Gönderdiğiniz mesajlar için klavye kısayolları oluşturabilirsiniz. Ayrıca, WhatsApp hızlı cevaplarınızda metin ve emoji de kullanmanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken…

WhatsApp hızlı mesaj ayarları:

 1. Ayarlar > İşletme AraçlarıHızlı Cevaplar’a gidin.
 2. Yeni bir hızlı cevap oluşturmak için sağ üst köşedeki artı (+) butonuna tıklayın.
 3. Hızlı cevabınızın mesajını yazmak için Mesaj’ın altındaki alana dokunun.
 4. Hızlı cevabınız için bir klavye kısa yolu yazmak isterseniz / Kısayol’a dokunun.
 5. Hızlı cevabınızı hemen bulmanızı kolaylaştıracak bir anahtar kelime belirleyin.
 6. Kaydet’e dokunun.

Not: Eğer WhatsApp hızlı mesaj listenizde bir kaç tane veya daha fazla hızlı mesaj varsa anahtar kelimeler bu cevapları daha kolay sıralamanızı sağlamaktadır. Tüm hızlı cevaplarınıza 3 tane anahtar kelime ekleyebilirsiniz.

WhatsApp hızlı cevapları kullanmak için:

 1. Bir sohbet açın.
 2. Metin giriş alanına önce “/” işaretini, ardından önceden ayarlanmış hızlı cevabın kısayolunu yazın.
 3. Hızlı cevabı seçin. Mesaj şablonu metin girişi alanına otomatik olarak yazılır.
 4. Mesajı düzenleyebilir veya sadece Gönder’e dokunabilirsiniz.
YAZAR BİLGİSİ
Muaz Yalçın
2018 yılından beri teknoloji içerikli konularda araştırmalar yapıyorum. 4 farklı yazılım dili biliyorum. Boş zamanlarımda grafik tasarımcısı olarak büyük markalara hizmetler veriyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.