WhatsApp Plus Özellikleri ve WhatsApp Plus İndirme

WhatsApp Plus Özellikleri ve WhatsApp Plus İndirme

WhatsApp Plus özellikleri: Anlık mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulaması olan WhatsApp uygulamasına ek özellikler ekleyen WhatsApp Plus, daha fazla özellik kullanmak isteyen kullanıcılara imkân sağlamaktadır. Değişiklikler yapmak, farklılık isteyenler için WhatsApp Plus, normal WhatsApp’ın yerine geçerek yeni bir soluk getiriyor.

WhatsApp Plus Özellikleri

 1. Mavi Tik Kapama özelliği ile kullanıcılar, mesaj gönderdiğinde tek tik, iletildiğinde ise çift tik ve mesajın gönderildiğini bildiren mavi çift tik alır. Mavi tik kapama özelliği ile mesajlarınızın sizin tarafınızdan görüldüğünün bilinmesine izin vermeyebilirsiniz.
 2. Yazıyor İfadesini Gizleme özelliği ile sohbet ettiğiniz kişiye yazıp yazmamakta kararsız kalmanız durumunda veya ne yazacağınızı bilemediğiniz durumlarda yazıyor ibaresini uzunca görebiliyoruz. Bu duruma son verme adına Yazıyor ifadesini gizleyebilirsiniz
 3. Profilime Kim Baktı, özelliği ile profilinize kimlerin baktığını kolaylıkla görebilirsiniz.
 4. Temalar, özelliği ile tema mağazasından 700’den fazla tema indirebilir kendi zevkinize göre özelleştirebilirsiniz.
 5. Çevrimdışı Mod özelliği ile whatsApp’ta çevrimiçi olsanız da bu özellik sayesinde çevrimdışı olarak görünmenizi sağlar.
 6. Sürekli Çevrimiçi Mod özelliği ile WhatsApp Plus uygulamasından çıkıp telefonunuzun arka planından çıkmadığınız sürece sürekli çevrimiçi mod da görünmüş olmanızı sağlar.
 7. Log Kaydı özelliği ile WhatsApp Plus’ta yaptığınız işlemler 24 saat boyunca kayda alınabilme özelliği mevcuttur.
 8. Çıkartma Paketleri ile popüler ve ilginç bulduğunuz çıkartmalar indirebilirsiniz.
 9. Sohbet Kilitleme özelliği ile sohbetlerinizi pin kodu ile kilitleyebilirsiniz.
 10. Paylaşım özelliği ile 30 saniyeden uzun videoları ve görüntü ve kaliteyi destekler.
 11. Dil Seçeneği ile Türkçe, Azerbaycan ve İngilizce dillerinde kullanımı sağlayabilirsiniz.
 12. Artırılmış Medya özelliği ile 1 GB video ve sınırsız resim yollama özelliğine sahiptir.
 13. WhatsApp Plus ile herhangi bir kişi için otomatik yanıtlar programlayabilirsiniz.

WhatsApp Plus İndirme

WhatsApp Plus güncellenmiş sürümüne ulaşmak için akıllı telefonunuza indirip yüklemeniz gerekmektedir. WhatsApp Plus, Play Store veya Apple Store da mevcut değildir.

Bunun için WhatsApp GB, YoWhatsApp, OGWhatsapp, WhatsApp Unclone ve FMWhatsApp gibi güncellenmiş sürümleri indirmeye yarayan güvenilir kaynaklar mevcuttur.

Uygulama kullanıcısı olabilmeniz için öncelikle telefonunuzda bulunan WhatsApp uygulamasını silmeniz gerekmektedir. WhatsApp uygulamanızı silmeden önce verilerinizin silinmemesi için yedeklemenizi öneririz.

Bunun için WhatsApp Ayarları > Sohbetler > Yedekleme > Kaydet talimatını izleyerek yedeklemeyi tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp Plus kullanabilmek, aynı hesabınızı açmak istiyorsanız orijinal WhatsApp’ı kaldırmalısınız.

Android telefonunuza uygulamaların indirilmesi için Google Play dışında bir kaynaktan yüklemediyseniz. Telefon Ayarları>Güvenlik kısmından “Bilinmeyen Kaynaklardan Yükle” seçeneğini işaretleyin.

WhatsApp Plus indirmek için kötü yazılımların olduğu bilgilerinizin toplanma durumunun olmadığı güvenilir kaynak seçmelisiniz.

İndirme işleminiz tamamlandıktan sonra akıllı telefonunuzun dosya gezginini açarak APK dosyasının kaydedildiği dosyaya gidin. Yükleme yapmak için yönlendirilen gerekli adımları takip ederek yükleyin. Yükleme sonrası uygulamayı açabilirsiniz.

Yapmanız gereken telefon numaranız ile giriş yapmak. Evet, artık WhatsApp Plus kullanıcısınız. Arkadaşlarınızı da davet ederek WhatsApp Plus ayrıcalıklarından yararlanmalarını sağlayabilirsiniz.

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

Dünyanın en popüler uygulamalarından sohbet aracı olan WhatsApp milyonlarca kullanıcıya sahiptir. WhatsApp hakkında bildiğimiz özelliklerin yanında bilmediğimiz özellikleri de mevcuttur.

Bilmediğimiz özelliklerden birisi de WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirebilme özelliğidir. WhatsApp sohbet alanında arkadaşımızla veya grup sohbetlerimizin mesaj geçmişini yanlışlıkla silebiliyoruz.

Silinen mesajlar sonrası sohbetimizdeki konuşmaların tamamen gittiğini düşünerek kaygı ve üzüntü içerisine giriyoruz. Tüm bunları yaşamamızın sebebi WhatsApp silinen mesajları geri getirebilme özelliği hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığımızdan kaynaklanmaktadır.

Oysa birçoğumuz WhatsApp sohbet yedekleme anına denk gelmiş olmalıyız. Sadece WhatsApp silinen mesajların geri getirilmesini öğrenmeniz sohbet mesajlarınıza kavuşmanızı sağlayacaktır.  Peki silinen mesajlarımızı nasıl geri getirebileceğimizi inceleyelim.

Mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp her konuşma geçmişimizi saat 02.00 da otomatik olarak telefonunuza ya da Google Drive hesabınıza yedekleme yapar.

WhatsApp’ın sunduğu yedekleme özelliği ile ister Android ister İOS işletim sistemlerinde silinen mesajlarınızı geri alabilirsiniz. WhatsApp silinen mesajları geri getirme özelliği ile sohbetleri Google Drive gibi hesaplara kaydedilmektedir.

Öncelikle Google Drive hesabınıza mesajlarınızın yedeklemesinin yapılıp yapılmadığını kontrol ediniz. Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına giriş yapınız.

Uygulamanızın     Ayarlar >Sohbet>Sohbet Yedeğine tıklayın. Bu kısımda istediğiniz konuşma, tarih ve saat olarak uyumlu ise bu yöntem ile Google Drive üzerinden silinen mesajlarınızı geri alabilirsiniz.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.