Telefonda Kullanabileceğiniz Ücretsiz Fotoğraf Uygulamaları

17.01.2021
Telefonda Kullanabileceğiniz Ücretsiz Fotoğraf Uygulamaları

Sosyal medyada eğer aktif bir kullanıcı iseniz sayfa düzeniniz ve fotoğraflarınızın kalitesi en önemli konularında başında yer alır. Bunun dışında tabi fotoğraf çekimlerinizde çeşitli düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz, burada devreye fotoğraf düzenleme uygulamaları giriyor. Hem Android hem de IOS cihazlarda kullanabileceğiniz benzersiz fotoğraf düzenleme uygulamalarını sizler için derledim.

1. SNAPSEED

Snapseed uygulaması telefonunuza ücretsiz indirebileceğiniz bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Uygulamayı indirdikten sonra fotoğrafınızı yükleyip, değişik efektler uygulayabilir, netlik ve keskinlik ayarları, ışık ayarları, HDR görünüm, arka plan bulanıklığı, istenmeyen nesneleri silme, fotoğrafı genişletme, gren ekleme vb bir sürü işlem yapabilirsiniz. Fotoğraf üzerinde başınızın duruşunu bile değiştirebileceğiniz özellik mevcut. Kısacası Snapseed çok fonksiyonlu ve tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

2. STİCKER MAKER

Bu uygulama fotoğraf düzenlemekten daha çok fotoğrafınızı sticker haline getirmeye yarıyor. Örneği whatsapp uygulamasındaki çıkartmalar bölümüne bu uygulama sayesinde dilediğiniz fotoğrafı sticker olarak ekleyebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra etiket paketi oluşturarak istediğiniz fotoğrafları yükleyin, dilediğiniz gibi kırpma işlemi yaptıktan sonra değişiklikleri whatsapp’a ekle butonuna basın. Tasarladığınız stickerlar whatsapp çıkartmalarınıza hemen yüklenecektir. Tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

3. INSHOT

Inshot fotoğraftan daha çok video düzenlemenizde size çok yardımcı olacak yine ücretsiz bi uygulama. Videonuzun çözünürlük, ışık, hız, boyut, kırpma, filtre vb. gibi bir çok işlemlerini ücretsiz yapabileceğiniz harika bir uygulama. Videonuzun düzenleme işlemi bittikten sonra sağ alt köşedeki Inshot logosunun videonuzda gözükmesini istemiyorsanız, yanındaki çarpıya tıkladıktan sonra izleyeceğiniz bir reklamdan sonra logo ücretsiz olarak kalkacaktır.

4. POLISH

Yarı ücretli yarı ücretsiz diyebileceğim bir uygulama. İhtiyacınıza göre pro ve free olarak kullanabileceğiniz bu uygulamada sadece fotoğraf düzenlemekle kalmayıp istediğiniz gibi kolaj çalışması oluşturabilirsiniz. Özellikle Instagram hikayeleri için harika arkaplan çalışmaları yaratabilirsiniz.

5. STORYART

Kendi özel profilinizi oluşturabilir, beğendiğiniz profillerin fotoğraf düzenlemelerini takip edebilir ve fotoğraflarınızı çerçevelerle süsleyebilirsiniz. Bu uygulama yarı ücretli bir uygulamadır. Bazı arkaplan ve çerçeveler ücretli.

6. FOODIE

Yine tamamen ücretsiz bir uygulama olan Foodie ile fotoğraflarına harika efektler verebilirsiniz. Üstelik uyguladığınız işlemleri favori düzenleme olarak kaydedip başka bir fotoğrafta, tekrar tek tek uğraşmadan aynı işlemleri yapabilirsiniz. Dış mekan fotoğrafları, yiyecek ve içecek fotoğrafları gibi konsept fotoğraflarınız içinde tercih edebileceğiniz, yine tüm keskinlik, solma, ışık vb. ayarları rahatlıkla yapabileceğiniz bu uygulama sayesinde fotoğraflarına renk katabilirsiniz.

7. REMINI

Çok güzel bir poz yakaladınız, ama oda ne ? fotoğraf bulanık çıkmış, ya da çok eski ama net olmayan bir fotoğrafınız var. İşte remini size harika sonuçlar verecektir. Aslına ücretli olan bu uygulamada, fotoğraflarınızı netleştirmeniz için size haftalık 5 ücretsiz hak veriliyor diye biliyorum. Eğer haklarınızı bitirdiyseniz üzülmeyin, reklam izleyerek tekrar hak sahibi olabilirsiniz. Özellikle fotoğraf çekilirken sabit duramayan çocuklarınızın fotoğraflarında çok işe yarayacak. 🙂 Mutlaka denemelisiniz. Sonuçlara hayran kalacaksınız.

8. PİCSART

Assolistler sahneye en son çıkar lafından ilham alarak fotoğraf uygulamalarının şahını en sona sakladım. Bir uygulama düşünün ki her şeyi yapabiliyorsunuz, kendinizi baştan bile yaratabilirsiniz. Instagramda PicsArt’tan yaptığı fotoğraf düzenlemeleriyle para kazanan bir çok sayfa bulabilirsiniz. Yine bazı özellikleri ücretli olsada, ücretsiz olan kısım her işinize yarayacaktır emin olabilirsiniz. Fotoğraflarına kar efektleri, toz efektleri, ışık efektleri ve daha bir çok şey ekleyebilirsiniz. Fotoğraflarınızı profesyonel çekime döndürmek istiyorsanız mutlaka ama mutlaka indirmelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.