Son 10 Yılda En Çok Satın Alınan 10 Roman

Son 10 Yılda En Çok Satın Alınan 10 Roman

Kitap okumanın ne kadar önemli olduğunu her birimiz bilmekteyiz. Hafızamızın güçlenmesinden, kişisel gelişime kadar birçok alanda ve özellikte hayatımıza güzellik kattığı doğrudur. Her geçen yıl popülerlik oranı nirvalarda olan kitaplar ve türleri gittiğimiz her kitapçıda gözümüze çarpmaktadır. Kitapçılarda gördüğümüz ve bir sonraki yıl belki de hatırlamayacak olduğumuz kitaplar ile kütüphanelerimiz süslenmişken sizlere son on yıl içerisinde bile popülerlik hallerini korumuş olan kitapları derledim. İyi okumalar!

1. Şeker Portakalı – Jose Mauro de Vasconcelos

Can Yayınlarının çıkartmış olduğu Şeker Portakalı kitabı son on yılın en sevilen ve en çok satın alınan listesine girmiş bir eserdir. Günün birinde acı çeken bir çocuğun öyküsüdür. Çok yoksul bir ailenin oğlu, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olma hayali kuran yazarımızın hayatından izler görülmektedir. Yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar geçiren küçük Zeze’nin başından geçenler sizleri beklemektedir.

2. 1984 – George Orwel

Can Yayınlarının içinde bulundurduğu en kaliteli kitaplardan birisi olan 1984 güncelliğini hiçbir zaman yitirmemiş olan bir başyapıttır. Eserde geleceğe ilişkin bir kabus senaryosu bulunmaktadır. Bireyselliğin yok edildiği, zihin kontrollerinin yapıldığı ve insanların makineleşmeye başladığı bir dünya sizleri beklemektedir.

3. Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali

Yapı Kredi Yayınlarının en popüler kitapları arasında yer alan Kürk Mantolu Madonna’da Sabahattin Ali’nin bu kitaba özel barındırdığı güçlü bir tutkunun resmi bulunmaktadır. Düzenin silindiği kişiliklerle, yaşamın uçuculuğunu görmemizi sağlayacak ve aşkın olanaksızlığına dair yanıtlanması zor sorularla bizi kendisine saracak bir kitap sizleri beklemektedir.

4. Küçük Prens – Antoine de Saint – Exupery

Birçok yayınevinin gözdesi olmayı başaran Küçük Prens hayatınızda okuyacağınız en dokunaklı, iç ısıtan ve sizi kendisine bağlayacak olan bir kitaptır. ‘’Hoşça git,’’ dedi tilki ‘’Vereceğim sır çok basit: İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir. Gerçeğin mayası gözle görülmez.’’

5. Hayvan Çiftliği – George Orwell

Can Yayınları bu listede bizimle beraber birçok eserini getirmişken Hayvan Çiftliği de çok satanlar arasında yerini almış bulunmaktadır. Reel Sosyalizm’in eleştirisi olan bir kitaptır ve bu kitaptaki ana kişiler aslında birer hayvandır. Alt başlığında ‘’Peri Masalı’’ imgesini bizleri sunarken masal tarzında gerçeklerin suratınıza vurulması sizi beklemekte.

6. Simyacı – Paulo Coelho

Can Yayınlarından çıkmış olan Simyacı; yüreğinde, çocukluğunu yitirmiş olan okurlar için klasik kimliğini kazanmıştır. Simyacı, İspanya’dan kalkıp Mısır Piramitlerinin eteklerinde hazine aramaya giden bir çobanın felsefi yaşam öyküsü sizleri beklemektedir.

7. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu – Stefan Zweig

İş Bankası Kültür Yayınlarından çıkan ve son yıllardan popülerliği iyice artmış olan bir klasiktir. Kadın hayatı boyunca sevmiş olduğu erkek için bir mektup kaleme alır ama kendi ismini asla bildirmez. Bilinmeyen bir aşk suları sizleri beklemektir. ‘’Sana, beni asla tanımamış olan sana.’’

8. Kırmızı Pazartesi – Gabriel Garcia Marquez

Can Yayınlarının bir diğer ünlü eserinde ise Pazartesi, işleneceğini herkesin bildiği ama engel olmak için kimsenin bir şey yapmadığı bir namus cinayetini anlatmaktadır. Yalnızca bir cinayetin arka planını değil, bir halkın ortak davranış biçimlerinin portresini de çiziyor. İlgiyle ve merakla okuyacağınız bir roman sizleri beklemektedir.

9. Nar Ağacı – Nazan Bekiroğlu

Timaş Yayınlarlarından çıkan bu eserimizde Trabzon, Tebriz, Tıflis, Batum ve İstanbul hattında sizleri içine çekecek olan muhteşem bir romandır. Birinci Dünya Savaşı’na uzanan bu kusursuz öykümüzde iki savaşın savurup yeniden şekillendirdiği hayatlar yazımızın güzel kalemiyle sizleri beklemektedir.

10. Yabancı – Albert Camus

En kaliteli eserlerin çıktığı Can Yayınlarının bir diğer çok satan kitabı Yabancı kitabında yazarın en gizemli kitabı olarak bizlerin karşısına çıkmaktadır. Gerçekliği belli olmayan bir kimlik, yeniden örgütlenmeyen ama gerçekliğin yankılarını yakalamaya çalışan boş bir bilinç sizleri beklemektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Cansu Sağlam
12 yıldır yazarlık mesleğinde mükemmelliği arayan, sıradan görünen bir üniversite öğrencisiyim.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al