Şarkı Önerileri! Yeni Bir Şarkıya Var Mısın?

Şarkı Önerileri! Yeni Bir Şarkıya Var Mısın?

Müzik tüm insanlığın ortak dili olarak adlandırdığımız bir olgu. Mutlu, üzgün, yalnız hatta öfkeli olduğumuz anlarda bile hepimizin biraz müziğe sığındığı su geçirmez bir gerçek. Hayat çizgimiz içerisinde pek çok ritme ve en az bu ritimler kadar da sözlere tanık olmuşluğumuz vardır. An gelmiştir yıllar öncesine bizleri sürüklemiş, an gelmiştir hayallerle geleceği süslemiştir.

Müzik duygulardan önce ruhumuza hitap eden bir yaşam biçimidir aslında. Nefes almak, su içmek, sevmek kadar temel olan fakat hayatımızda yer alması için ekstra hiçbir çaba sarf etmediğimiz hatta bazen hayatımızın bir parçası olup bizi rahatlatmasına rağmen fark dahi edemediğimiz sihirli bir fısıltıdır.

Müziğe tanık olmak bizi zihinsel ve fiziksel açıdan rahatlatmaktadır. Kimi zaman stresten ibaret olan yaşamımıza renk katarak yenilenmiş hissetmemize yardımcı olurlar. Müzik yapmaksa bizim sadece dinlemekle hayat bulduğumuz o sihri bizzat içinde taşıyıp yaşatmaktır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur.” Herkesin müzik zevki farklılık gösterebilecek olsa da hayatınıza renk katacak potansiyele sahip olduğuna inandığım 10 şarkı derledim.

Ağlarım- Osman Öztunç, geceleri efkar severim diyenleriniz için, yanınıza sağlam bir dost alıp felekten bir geceyle atlatamayacağınız derdiniz, aşamayacağınız sorununuz kalacağını pek sanmam. Osman Öztunç genel tarzı ile sizleri kendinize getirebilecek ya da gerektiğinde sizinle dibi bulabilecek pek çok eser vermiş bir addır. Daha fazlasını dilerseniz, Yan Çizdim ve Birader gibi parçalarına da göz atabilirsiniz.

Hala O Sokakta – Kadir Mihran, serseri ruhluyum ama kederimden vazgeçmem derseniz bakmadan geçmemeniz gereken bir parça.

Bir başınıza yürürken size eşlik etmesini istediğiniz bilinenin dışında ama bir o kadar da samimi tınılar dilerseniz aşağıdaki birkaç ismi dikkate almanız gerekiyor:

  • Aynadaki Görüntün- Madrigal
  • Suçlusu Kim?- Yıldızlardan Düştük
  • Sanat ve Serserilik- Yıldızlardan Düştük
  • Hepsi Senin Yüzünden- 13. Cephe
  • Kedi De Beslersin- Şekersiz

Benim tarzım yabancılara yönelik, Türkçe dinlemeyi pek tercih etmem derseniz üç farklı tarzdan üç farklı şarkı da sizin için buldum.

Hymen For the Weekend- Coldplay sakin kişiliğinize hitap edeceğini düşündüğüm tam çilekli lolipop tadında bir şarkı.

Mirrors- Havayoth 2000 yılında çıkan His Creation Reversed isimli albümü bu türe ilgisi olanları kendisine çekecek bir albüm niteliğinde. Hüzünlü ve progresif havasıyla buradayım demeyi başarıyor. Albümün The Watcher isimli parçasına bakmanızı da tavsiye ederim.

Stadt- Adel Tawil & Cassandra Steen Almanca severlere hitap edeceğinden emin olduğum bir şarkı. Umarım bendeki etkiyi sizde de bırakmayı başarabilir.

Dilerim ki hoşunuza giden bir iki parça bulmayı başarabilmişsinizdir. Fazlası için ara ara uğramayı unutmayın <3

YAZAR BİLGİSİ
Tuana Coskun
Biraz motivasyon, biraz bilim, biraz sanat... Peki ya sen?
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al - tanıtım yazısı