Netflix’te Keşfedilmemiş Birbirinden Güzel 5 Dizi Önerisi

Netflix’te Keşfedilmemiş Birbirinden Güzel 5 Dizi Önerisi

Netflix dizi önerileri: Pandemi dönemi bütün film ve dizileri bitirdik desek yeridir.. Ama Netflix evreninde hala keşfedilmeyi bekleyen var. Bunlara hep birlikte göz atalım.

1. Flaked

Yakın zaman içerisinde Netflix‘in bizlerle buluşturduğu, 30’ar dakikalık 8 bölümden oluşan, türünü melodram olarak adlandırabileceğimiz Flaked, orta yaşlarına gelmiş iki çok yakın arkadaş Chip (Will Arnett) ve Dennis (David Sullivan) karakterlerini merkezine alıyor. Dennis’in annesi Jackie‘nin (Kirstie Alley) California Venice’teki evini ortak kullanmakta olan iki kafadar, beraber Adsız Alkolikler Derneği’nin toplantılarına da katılmaktadır.

2. Miss Fisher’s Murder Mysteries

Hikaye 1929’da Avustralya’da geçiyor. Baş kahramanımız Miss Phryne Fisher, 40’larının başında, deli dolu, çok zeki ve becerikli, hayatı yaşamayı bilen, çapkın, özgür ruhlu bir kadın. Onun da geçmişten gelen acıları, kalp yaraları var; ancak bunlara esir olmamayı ve hayata daima pozitif bakmayı başarabiliyor.

3. Love

Gus ve Mickey, hayatlarında istediklerini elde edememiş ve gerçek aşkı arayan ikilimiz. Bazı sebeplerden dolayı ikilinin hayatında değişiklikler oluyor ve tesadüf sonucu birbirleri ile tanışıyorlar. Sonrasında ise ikilinin hayatlarındaki durumlarını ve birbiriyle olan ilişkilerini izliyoruz.

4. Alias Grace

Dizinin merkezindeki Grace Marks, 1843 yılında iki kişiyi öldürmekten ömür boyu hapse mahkum edilmiş ve on beş senedir Kingston Cezaevi’nde yatmakta olan İrlanda göçmeni genç bir kadındır. O dönemlerde kadın katil çok görülen bir şey olmadığından herkesin ilgi odağı haline gelen Grace, cinayet günü ile ilgili hiçbir şeyi hatırlamamaktadır. Suçlu olduğuna inananlar olduğu gibi aslında masum olduğunu düşünen kişi sayısı da az değildir.

5. Seven Second

Jersey City’de geçen hikayede Brenton Butler ve ailesinin hayatı beklemedikleri bir şekilde değişir. Kafkasyalı beyaz bir polisin, yanlışlıkla Afro Amerikan bir genci vurmasıyla gündem değişir. Gencin ağır şekilde yaralanmasıyla sonuçlanan olay yaşandıktan sonra şehirde büyük bir gerilim patlak verir. Polis ve vatandaşların arasındaki gerilim günden güne yükselirken olayın üzeri kapatılmaya çalışılır ve yüzyılın davası başlar.

Şimdiden herkese iyi seyirler..

YAZAR BİLGİSİ
Aslı Altnkynk
Ruhunu serbest bırak ??‍♀️
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.