En İyi Korku Filmleri – Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

En İyi Korku Filmleri – Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

Korku filmleri belki de herkesin tercih etmeyeceği hassas yapımlardan biridir. Görseller, efektler, kostümler ve konular öyle bir işlenir ki izleyici boncuk boncuk terler hatta belki de izlemeye zorlukla devam eder. En iyi korku filmleri önerisi listemizi de bu hassasiyetle hazırladık. Korkmanız bir yana tamamını izleye bilirseniz şansınız var demektir. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan en iyi korku filmi önerileri listemize bir an önce geçelim.

1. Yaratık – 1979

1979 yapımı Yaratık filmi bilim kurgu ve korkunun harmanlandığı en başarılı korku filmlerinden biridir. Özellikle görsel efektleriyle dikkat çeken film Oscar ödülü almayı başarmıştır. Ayrıca 2017 yılında da devam filmi olan Yaratık: Covenant büyük seyirci kitlesi yakalamıştır.

2. Sapık – 1960

Vizyona girer girmez büyük bir başarı elde eden Sapık filmi Alfred Hitchcock’un en çok izlenen korku filmleri arasındadır. Psikozlu bir katilin yaptığı canilikleri anlatan film meşhur duş sahnesi ile hafızalara kazınmıştır.

3. Cinnet – 1980

İzlerken adrenalin seviyenizi inanılmaz yükseltecek Cinnet filmi, korku filmi deyince akla gelen ilk filmler arasındadır. Usta oyuncu Jack Nicholsun’un olağanüstü oyunculuğu sayesinde film efsanevi bir film haline gelmiştir.

4. Gir Kanıma – 2008

2008 İsveç yapımı bir vampir filmi olan Gir Kanıma kendisiyle dalga geçen okul arkadaşlarından intikam almak isteyen bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Eli isimli bir vampirle iş birliği yapan kanlı intikamın peşine düşüyor. Şaşkınlık yaratan konusu sizi bir anda içine çekecektir.

5. Şeytanı Gördüm – 2010

Korku filmleri listemize Kore yapımı bir film ile devam edelim.2010 yapımı korku türündeki bu film gerilim dolu sahneleriyle izleyicilerden olumlu eleştiri alan en iyi korku filmlerinden biridir. İhtiyar Delikanlı filmiyle tanınan Koreli oyuncu Minsik Choi bu filmde de başarılı bir iş çıkarmıştır.

6. Testere – 2004

En çok sevdiğiniz korku filmi nedir diye sorulduğunda çoğumuzun verdiği cevap elbette ki Testere filmidir. İlk olarak 2004 yılında vizyona giren Testere geniş izleyici kitlesi ile art arda bir seri yakalamıştır. 2020 yılı yapımı Testere 9 filminin de yakında vizyona girmesi bekleniyor.

7. Korku Seansı – 2013

Gerçek bir hikayeden uyarlanarak filme aktarılan Korku Seansı paranormal olayları araştıran Ed ve Lorraine Warren’ın hikayesini anlatmaktadır. Büyük bir gişe hasılatı yakalayan film 2000’li yılların en çok konuşulan korku filmlerinden biridir.

8. Sessiz Bir Yer – 2018

Yönetmenliğini John Krasinski’nin yaptığı film kasabada sakin bir hayat yaşayan bir ailenin korkunç yaratıkların dikkatini çekmemek için hiç ses çıkarmadan yaşamasını anlatmaktadır. Ailenin en küçük üyesi lambayı kırınca ilginç olaylar başlar.

9. Elm Sokağında Kabus  1984

Freddy Kruger desem herkesin hayalinde aynı kişi canlanır. Robert Englund’un başrolde yer aldığı bu film tüm zamanların en çok izlenen korku filmleri arasında yerini almıştır. Elm Sokağında Kabus çok beğenilen bir yapım olması üzerine yıllar geçtikten devam filmleri de çekilmiştir.

10. Çığlık – 1996

90’lı yılların en beğenilen korku filmlerinden biri Çığlık üniversiteli gençleri teker teker öldüren maskeli bir psikopatın hikayesini konu ediniyor. Özellikle filmin açılış sahnesinde öldürülen Drew Barrymore filmin unutulmaz sahneleri arasında yer alıyor.

En korkunç filmler listemiz kullanıcı yorumları ve kendi deneyimlerimizden ilham alarak oluşturulmuştur, dolayısıyla memnun kalmayacağınız bir liste değil, ancak korku filmleri listemizi daha sonra incelemek isterseniz diğer konularda ki film önerilerimizi film önerileri kategorisine giderek istediğiniz türde yapım bulma konusunda işinizi hızlandırabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Mert dedi ki:

    Güzel Bir Paylaşım En Sevdiğim Filimler