En İyi Dram Filmleri – Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

En İyi Dram Filmleri – Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

Hiç gerçek hayatınızda yeterli dram olmadığını hissediyor musunuz veya duygularınızın stabil bir şekilde ilerlediğini? Muhtemelen sıklıkla oluyordur. Hayatımızda duyularımız kadar duygularımıza da ihtiyacımız var. Eğer artık duygusal bir şeyler yaşamak istiyorsanız birini aramayı bırakın ve alternatif olarak dram film önerilerimizi dikkatle inceleyin.

Hayatın yaşamınıza kattığı sıradan duyguları bir kenara koyun ve en iyi dram / drama filmleri listemizde normalde yaşayamayacağınız duyguları hissetmeye hazır olun. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan son zamanların en iyi dram filmleri listemize geçelim. Ayrıca, eğer farklı bir tercih yapmak isterseniz film önerileri paylaşımlarımızın bulunduğu yandaki bağlantıya tıklayarak daha farklı yapımlara yönelebilirsiniz.

1. Parasite – 2019

Oscar ödüllü Kore filmi Parasite birbirinden farklı iki ailenin yaşamlarını anlatıyor. KIM ailesinin üyelerinin hepsi çok fakir ve işsizdir. Ancak gerçek kimlikleri hakkında yalan söyleyerek PARK ailesinin yanında çalışmaya başlarlar. Filmin hikâyesinin ne kadar acıklı ve muhteşem olduğunu izleyince fark edeceksiniz.

2. PS: I Love You – 2007

Çok mutlu bir karı kocanın ölümcül bir hastalık yüzünden mutluluklarının yok olduğunu anlatan bu film tüm zamanların en iyi dram filmleri arasında ilk sıralardadır. Gerry’nin ölmeden önce karısına yazdığı mektuplar onu hayata bağlayacaktır.

3. Yedinci Koğuştaki Mucize – 2019

Başrolünde akıl noksanlığı olan bir babayı canlandıran Aras Bulut İğnemli’nin muhteşem performansı adeta yüreklere işlemektedir. Her saniyesinde gözyaşlarınıza engel olamayacağınız bu film yüreği kendi kadar büyük bir babayla kızının öyküsüdür.

4. Titanic – 1997

Bugüne dek en çok izlenen filmler arasına girmeyi başarmış Titanic filmi gişesiyle büyük hasılat elde etmiş harika bir dram filmidir. Başrollerinde Leonardo DiCaprio, Kate Winslet gibi başarılı oyuncuların oynadığı filmi tekrar tekrar izlemenizi öneriyorum.

5. Ayla – 2017

Son zamanlarda bu filmi hiç görmediyseniz ya YouTube Premium üyeliğiniz vardır yada herhangi bir internet bağlantısına sahip değilsinizdir. Göz yaşlarınızın sel olup akacağı Ayla filmi kahraman bir Türk askerinin savaşta yalnız kalmış Koreli küçük bir kıza sahip çıkmasını anlatmaktadır. Bu filmi izlerken mendilinizi yanınızda bulundurmayı unutmayın.

6. 12 Yıllık Esaret – 2013

En iyi dram filmleri kategorisinde Oscar ödülü almış bu film New York eyaletinde özgür bir siyahi olarak doğan daha sonra kaçırılıp köle olan bir adamın 12 yıl boyunca çektiği acıları anlatmaktadır. İngiliz-Amerikan ortak yapımı film bir tür epik dram filmidir.

7. Can Dostum – 1997

Senaryosunu Matt Damon ve Ben Affleck’in kaleme aldığı film yakın arkadaşının yeniden hayata tutunmasını sağlayan bir genç ve dostunun hikâyesini anlatmaktadır. En iyi özgün senaryo dalında ödül kazanmış bu film öyküsü ile büyük bir seyirci kitlesi yakalamıştır.

8. Piyanist – 2002

2002 yapımı bir Roman Polanski filmi olan Piyanist soykırımdan kaçıp hayatta kalma mücadelesi veren bir piyanisti anlatmaktadır. Gerçek hikâyeden uyarlanan bu filmde piyanisti başarılı dram oyuncusu Adrien Brody canlandırıyor.

9. Mendilim Kekik Kokuyor – 2020

Çanakkale Savaşları’nın 100.Yılı Senaryo Yarışması’nda birincilik kazanan film Çanakkale Savaşı’na gönüllü giden iki askerin hikâyesini konu edinmektedir. Cephede savaştıktan sonra esir düşen askerlerin acıklı hikâyesi adeta gönlünüze dokunacak.

10. Yeşil Yol – 1999

Stephen King’in romanından uyarlanan bu film iri yarı görünen yüreği çok merhametli bir adamın idamına kadar geçen süreçte yaşadıkları çok duygusal bir senaryo ile işlenmiştir. Adamın masumluğu ve saflığına o kadar hayran kalacaksınız ki kendinizi bu filmi izlemekten alıkoyamayacaksınız.

En iyi dram filmleri listemizin sonuna geldik, başta da belirttiğimiz gibi bu listede duygularınız sel olup akacaktır. Ancak, yinede eğer daha dramatik şeyler arıyorsanız Dizi & Film kategorimize göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.