Karantina Günlerinde İzlenebilecek 5 DC Filmi

Karantina Günlerinde İzlenebilecek 5 DC Filmi

Süper kahramanların gerçek olmasını dilediğimiz ve evlerimizde sıkıntıdan patladığımız şu zor günlerde hemen hemen hepimiz dizilere, kitaplara ve filmlere sarılıyoruz. Süper kahraman arayışınızı bir nebze olsun dindirecek birbirinden farklı beş DC filmini sizler için derledik. Sonuçta bu bir inceleme yazısı ve içerisinde az da olsa spoiler içerebilir. Beni bu yüzden yargılamayın.

1. Yırtıcı Kuşlar Ve Muhteşem Harley Quinn

Listemizin ilk sırasında çiçeği burnunda ve henüz bütün bu olaylar olmadan önce bir umutla piyasaya sürülmüş olan Yırtıcı Kuşlar Ve Muhteşem Harley Quinn var. 7 Şubat 2020 yılında vizyona girdi ve yaşanan olaylardan dolayı maalesef istenen gişe sayısını yakalayamadı. Suicide Squad filminde tanıdığımız ve hayran kaldığımız Harley Quinn efsanesi Joker karakterinden ayrıldıktan sonra neler yaşadığını ve hangi maceralara atıldığını gördüğümüz filmde feminizmin ağırlığını oldukça fazla hissediyoruz.

Son zamanlarda Asıl filmlerde yardımcı başrol olarak boy göstermiş oyuncuların hayat hikayelerini anlatmaya yönelen DC bu sefer ise Harley Quinn ile gönüllerde taht kurdu. Filmin ana teması çeşitli yerlerde tanıştığı ve tamamen kadınlardan oluşan bir ekiple Cassandra Cain’i zalim suç lordu Black Maske’ten kurtarmaya çalışmaları konu ediniyor. Filmde Harley Quinn’e yardımcı olarak Black Canary, Huntress ve Dedektif Renee Montoya da yer alıyor.

2. Bekçiler

Bu arada listenin karışık olduğunu belirtmek isterim. Eğer iyiden kötüye doğru bir liste yapmış olsaydım emin olun Watchmen ilk sırada yer alırdı. Özellikle kara mizah ve göndermeleri sevenler için biçilmiş kaftan bir film. Ancak size önerim filmi daha önce izlemiş biriyle birlikte izlemeniz veya filmden önce Amerikan tarihi hakkında birkaç araştırma yapmanızdır. Bundan yaklaşık otuz beş yıl önce yazılmış bir çizgi roman ve on bir yıl önce beyaz perdede kendine yer bulmuş bir film. Yönetmen koltuğunda Amerikan yönetmen Zack Snyder’in yer aldığı filmin konusu oldukça karışık.

1985 yılı alternatif evreninde yaşayan süper kahramanların yer aldığı dönemde ABD ile Sovyetler Birliği arasında büyük gerginlikler yaşanmaktadır. Soğuk Savaş dönemi olarak da adlandırabileceğimiz dönemde Komedyen lakaplı kahramanın ölümünü araştıran Rorschach istemeden de olsa kahramanların arkasından düzenlenen ve onları ortadan kaldırmak için düzenlenen komplo teorilerini gün yüzüne çıkarmış olur. Bu olayı daha derinden inceleme fırsatı bulan karakterimiz kurulan komploların tarihin akışını değiştirecek büyüklükte olduğu gerçeğini öğrenir.

3. Shazam! 6 Güç

2019 yılında piyasaya sürülen ve beklentileri karşılayamayan film yeni bir süper kahraman filmidir. Bana kalırsa gereksiz eleştirilerin odağı olmuş verilen mesajlara bakıldığında oldukça dolu bir film. Aksiyon/Komedi türünde toplam 132 dakikadan ibaret olan film yine birçok göndermeye ve kara mizaha sahne oluyor. Filmde verilmek istenen ana mesaj herkesin içinde bir kahramanın yattığı ve asıl marifetin onu doğru yerde kullanmak olduğu.

1939 yılında yaratılan süper kahraman Shazam, genç Billy Batson’un ihtiyaç anlarında sihirli sözcüğü kullanarak dünyanın en güçlü ölümlüsüne dönüşebiliyor. Süleyman’ın bilgeliği, Herkül’ün gücü, Atlas’In dayanıklığı, Zeus’Un kudreti Aşil’in cesareti ve Merkür’ün hızına sahip olan kahramanımız yedi büyük günahtan oluşan düşman ile savaşıp daha 15 yaşında dünyayı kurtarıyor.

4. Joker

Yine 2019 yılında çıkmış ve birçok dalda ödüle aday gösterilmenin yanı sıra Joaquin Phoenix’ İn usta oyunculuğu ile layık görüldüğü ödülleri de kazanma şerefine nail olmuş bir film. İlk joker Jared Leto’dan bu yana en başarılı joker canlandırması olarak görülen Phoenix ‘İn bu oyunculuğu filme de yansımış durumda. Batman’in en büyük düşmanı Joker’ in hayat hikâyesine yakından baktığımız filmde Todd Phillips yönetmenliğini başarıyla yaptığını söylemek mümkün.

Toplum tarafından dışlanan Arthur, hayatı boyunca yalnız yaşamış zavallı bir insandır. Sürekli çabalamış ve insanlarla iletişime geçmeye çalışmış ancak başarılı olamayınca maske kullanmayı tercih etmiştir. Gündüzleri maske takarak palyaçoluk yapsa da geceleri asla silip atamadığı bir maske takar. Babasız büyüyen ve en yakın arkadaşı annesi olan Arthur’u annesi sürekli Happy adıyla çağırır ve bu onun hayata bakış açısını değiştirir.Yavaş yavaş psikolojisi bozulan Arthur, Gotham City içinde kendini bir anda suç ve kaosun içinde bulur. Zamanla Arthur kimliğinden kurtulur ve Joker karakterine bürünmeye başlar.

5. Justice League: Adalet Birliği

Bütün kahramanları bir arada görme fırsatı yakalayabileceğiniz son zamanların en başarılı DC yapımlarından biri. DC evrenini kapsamlı bir şekilde perdeye yansıtma projesinin en önemli kısımlarından biri olan filmde, serideki en önemli kahramanlar bir araya geliyor. Superman’In fedakarlıkları, Batman’ın insanlığa olan inancı ile birleşiyor ve yeni müttefikleri Wonder Woman ile insanlığın kaderi için savaşmaya hazırlanıyorlar.

Karşılarına çıkan yeni tehdit için yeterli olmadıklarını ve bir ekip toplamak için kısıtlı sürelerinin olduğunu farkederler. Aquaman ve Cyborg’u da ekiplerine katan kahramanlarımız bakalım dünyayı bu kez de kurtarabilecekler mi?

Karantinanın şu zor günlerinde izleyebileceğiniz birbirinden farklı 5 DC film listemiz bu kadardı umarım hoşunuza gitmiştir. Daha fazla Dizi & Film listesi için ilgili kategoriyi ziyaret edebilir ve yorumlar kısmından diğer istediğiniz filmleri bizlerle paylşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.