Karma ile Adalet

Karma ile Adalet

Son zamanlarda karma yasası = ilahi adalet denkleminin sağlamasının yapılmış, gerçekliğinin kanıtlanmış olduğunu düşünüyorum…

Özellikle dünyaca ortak yaramız haline gelen pandemi; bu doğa karmasının kanıtı. Peki nedir bu karma? Konuyla ilgili bir çok araştırma yapmama rağmen genelde değişik inançlara göre farklı farklı tanımları olsa da detaya bakmadan genel görüşüm kısa ve net karma adalet, yani ne ekersen onu biçersin de diyebiliriz. Birileri tarafından dolandırıldınız mı? Geriye dönüp bakın kimin maddi olarak hakkını yediniz. Aldatıldınız mı? Birini incittiniz mi? Birine haksızlık yaptınız mı? Diye genişletilebilir.

Karma yasası böyle işliyor kime ne yaptıysan evren dengeyi sağlamak için karşılığını sana verecektir. Bazı kaynaklarda karmanın bir önceki yaşamın (reankarnasyon) bedelini bu yaşamda dengeleyerek yaşarız diyor. Önceki yaşamında katilsen bu yaşamda katledilen, hırsızsan soyulan gibi…bu ayrı bir konu tabi âmâ bence bu yaşamdaki karmaları dengeleyerek yaşıyoruz.

Ve tabi buna en güzel günümüz gündemi olan pandemidir. Doğaya yaptığımız bütün haksızlıklar; hava, su, toprak tamamı birleşip insanlığa bu salgını gönderdiğini düşünüyorum…doğada bile bu denli işleyen karmanın tek bir insan üzerindeki etkisini düşünün. Merhametli, adil, iyi niyetli, dürüst yaşayın. Çünkü herkes kendi karmasını yaratır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.