Mutlu Olmanın Gizli Formülü

Mutlu Olmanın Gizli Formülü

Mutlu olmak: Çıksak şu sokağa mutluluk nedir diye sorsak birbirinden farklı onlarca cevap alırız. Cevaplar kulağımıza farklı gelse de aslında hepsi aynı kapıya çıkar. Nasıl yani? Mutluluk paradır diyen kişiyle mutluluk ailedir diyen kişi aynı noktada mı arıyor mutluluğu?

Evet tam olarak böyle. İnsanoğlu her zaman elde edemediğine ulaşma gayretindedir. Ve birçoğumuzun sahip olursam mutlu olacağım dediği şey aslında hayatında eksik olan şeydir. Ailesiyle sorunları olan biri mutluluk ailedir derken sıkıntısı maddiyat olan biri mutluluk paradır der. Peki ya bir kez olsun hayatta sahip olduklarımız tarafından bakmayı denesek?

Şimdi kapatın gözlerinizi, kendinizi hiçbir şeyin olmadığı bir deniz kıyısına götürün. Hayallerinizde ayağınıza tuzlu su çarpsın. Dalga sesleriyle huzur bulun. Yavaşça uzatın bedeninizi ve şimdi sahip olduğunuz her şeyi düşünün. En küçük şeyi bile. Ve şimdi onlara sahip olamadığınızı düşünün.

Yavaş yavaş aralayın gözlerinizi. Ve bir karar verin hangisi mutsuzluk. Sahip olmadıklarınız mı yoksa sahip olup kaybettikleriniz mi? Benim için cevap çok açık.  Elbette size kalkıp yeni bir şeylere sahip olmayı denemeyin demiyorum. Sadece günümüz insanına bakarak açık yüreklilikle şunu diyorum: sahip olduklarınızdan asla ama asla sahip olacağınızda size ne hissettireceğini bile bilmediğiniz şeyler için vazgeçmeyin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.