Kripto Para Şirketleri Güvenilir mi?

Kripto Para Şirketleri Güvenilir mi?

Artık herkes yatırımlarını online olarak değerlendirmeye başladı. Sizlerde çevrenizde görmüşsünüzdür. Ama herkes güvenilir bir liman arıyor kendisine ve bulmak zor olduğu kadar güvenmek de zor . Bu yazımda en çok sorulan sorulardan biri olan kripto para şirketleri güvenilir mi ? Para yatırıyoruz ama durumumuz ne olacak ?  

Kripto para şirketleri öncelikli olarak çok yüksek bir komisyon alınarak işlemlere giriyorsunuz. Yani makas aralıkları alış ve satış arasında yüksek komisyonlar kesebiliyor. Bizler zaten yatırım yapıyoruz yatırımlar değerlensin 100-200 TL civarı kar olduktan sonra çekelim de cebimizde biraz harçlık olsun diye düşünüyoruz. Ama her zaman öyle olmuyor sizler paranızı bozdurduktan sonra ki fiyatla hesabınıza geçen fiyat aynı olmuyor oradan da bir şüphe duymamız gerekli.

Örnek vermek gerekirse yani 100 TL kardayken işlemden çıktığınızda, ilk başta sözde fiyat farkından minimum 15-20 TL civarı gidiyor. Eee bunun komisyonu da birde oradan da biraz para gitti mi…

Müşteri hizmetleri kısmı TC pazarı için çok zayıftır herhangi bir sorun ile karşılaşınca ya sizi karşılayan canlı destekte robot ya da günlerce mailinize cevap gelmesini bekleyeceksiniz, konu ile alakalı şikayet platformlarında binlerce hatta on binlere yakın şikayet vardır güncel olarak kontrol edebilirsiniz. Hatta firma adı aratarak bile araştırabilirsiniz. Bizim insanlar hiçbir zaman araştırma içerisine girmez. Dili yandıktan sonra genelde giriyor google’ye ve araştırmaya başlıyor.

Bizler her zaman kısa zamanda zengin olma hayali kurarız. Bu gidişle kurmaya devam edeceğiz. Mantıklı davranın, eğitimini alın. Komşunuz Ahmet Abimiz şucoinden bu kadar kar elde etti bucoinden bu kadar kar elde etti A-B firmasından, bende hemen yapmalıyım mantığıyla ilerlemeyin burada zararlı çıkacak olan sizlersiniz !

Kripto paralar herhangi bir düzenlemeye tabii değildir, FCA,IFC,NFA gibi kurumlardan lisansı yoktur.

Kripto para şirketleri çok yüksek büyüme kat etti, şirketin kapanması veya piyasasının çökmesi durumunda yatırımcının hakkını arayacağınız mecra yoktur.

Kripto para, donanım cüzdanı olmadığı sürece ciddi bir siber risk altındadır.

Donanım cüzdanı ise 2 tane 8 haneli Pin-code ve 24 kelimeden oluşan güvenlik sistemine sahiptir. Bilgisayara, telefona bağlanan USB bellek gibi düşüne bilirsiniz ve hiçbir şekilde direkt internet bağlantısı olmaz.

2017 senesinden itibaren kripto cüzdanlarından çalınan paranın bilinen hacmi 1.7 milyar dolardan fazladır.

Ayrıca sizlerde kripto paraların yükseliş ve düşüşlerinde kripto para şirketlerinin bir anda işlemleri kitlediğini ve yatırımcıların al sat işlemi yaparak kazanç elde etmelerini engelledikleri bir çok haberde de paylaşıldı.
Yani toparlamak gerekirse sizin paranızı güven altına alacak lisanslı, şirket iflasa sürüklese bile sizin paranızın bir kısmını karşılayacak platformlara yönelin. Sizler yakında benim eğitimlerim ile karşılaşacaksınız, benden size hediye olsun.

Kripto paralar güvenilir mi – Kripto paralar – Kripto para şirketleri güvenilir mi

YAZAR BİLGİSİ
Ulaş koç
Yıllardır finansal piyasalarda işlem açıp kapattım ve bu konularda eğitimler görüp, eğitim verdim. Finans şirketlerinde aktif olarak çalışmaya devam ediyorum. İnsanların parayla sattıkları bilgileri ücretsiz olarak insanlarla paylaşmayı seviyorum. ulaskoc@financier.com mail adresinden de soru sorabilirsiniz bende sizin için burada paylaşmaya çalışırım.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.