Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

İzlerken Fantastik Bir Evrene Adım Atacağınız 10 Anime Önerisi

İzlerken Fantastik Bir Evrene Adım Atacağınız 10 Anime Önerisi

Kendine özel tarzıyla animeler, özgün hikaye ve çizimleriyle birçok insanın ilgisini çekmiştir. Kendi içinde konulara göre türlere ayrılan animeler her yaştan insana hitap etmektedir. Sözü fazla uzatmadan, sizlere fantastik, aksiyon türündeki en iyi 10 anime listemi paylaşacağım.

1. Death Note

En popüler animelerden olan death note, lise öğrencisi olan Light Yagaminin bir defter bulmasıyla başlar. Defterin üzerinde death note(ölüm defteri) yazması ve defteri bir ölüm meleğinin düşürmesi işleri biraz karıştıracaktır. YouTube’da Türkçe altyazılı olarak bulabilirsiniz.

2. Attack On Titan

Popüler bir diğer anime olan attack on titan, devlerden korunmak için insanlığın surların içinde yaşadığı bir  dünyayı konu alıyor. Bir anda dünyada beliren devler insanları yemeye başlıyor ve insanlarla devler arasındaki savaş başlıyor. Seri halinde yayınlanan anime büyük ilgi görmüştür.

3. One Piece

Hikaye, bir gün korsanlar kralı olmak isteyen Luffy isimli bir çocuğa odaklanıyor. Luffy, yanlışlıkla şeytan meyvesi yemesi üzerine bütün vücudu lastik gibi hareket edebilme yeteneği kazanmıştır. Ancak tek şeytan meyvesi yiyen Luffy midir? fantastik ve bir o kadar da komik olan bu animeyi izlemenizi tavsiye ederim.

4. Naruto

Seri halinde yayınlanan naruto,  dokuz kuyruklu şeytan tilkinin yeni doğmuş olan uzumaki naruto isimli bir bebeğin içine mühürlenmesiyle başlıyor. Naruto ninja olmak isteyen bir çocuktur bu yolda narutonun başına gelenler, tanıştığı insanlar ve çevresinde olan olaylar anlatılmaktadır. Tüm serileri dünyaca izlenmiş ve hala popülerliğini korumaktadır.

5. Hunter X Hunter

Animenin ana karakteri gon freecs, babasının ölü olduğunu zanneden 12 yaşında bir çocuktur. Denize kıyısı olan küçük bir köyde yaşayan gon, babasının aslında ölmediğini ve başarılı bir avcı olarak dünyayı gezdiğini öğrenir. Babasını bulmak isteyen gon un macerası başlamış olur.

6. Akame ga Kill

Animenin konusu, yaşadığı köyü açlıktan kurtarmak için bir umutla şehir merkezine giden tatsumi karakterinin etrafında dönüyor. Tatsumi gittiği şehrin o kadar da umut dolu ve masum olmadığını anladığında night raid isimli bir ekibe katılır ve böylelikle macerası başlamış olur.

7. Sword Art Online

Oynadığınız bir oyunun ana karakteri olduğunuzu düşünün, kirito sıradan bir lise öğrencisi olması gerekirken oynadığı oyunun içine ışınlanır ve tamamen sanal bir dünyada hayatta kalmalıdır.  Oyun dünyasından çıkıp gerçek dünyaya dönebilmek için, oyundaki tüm levelleri geçip oyunu bitirmelidir.

8. The Legend Of The Korra

Doğadaki dört element olan ateş, su, toprak ve havayı kontrol edebilen kişiye avatar denmektedir. Anime güney su kabilesi nde on yedi yaşında bir kız olan avatar korra karakterine odaklanmıştır. Korra dört elementten yalnızca hava bükmede usta olamamıştır. Bu nedenle bir yolculuğa çıkması gerekecektir.

9. No Game No Life

Sora ve shiro kardeşler internette oynadıkları oyunlardan tanınan efsanevi oyunculardır. Okula gitmeyen ve herhangi bir işle uğraşmayan kardeşler zamanlarının neredeyse tümünü internette oyun oynayarak geçirirler. Bir gün teto isimli bir çocuk tarafından başka bir dünyaya çağrılırlar ardından fantastik bir dünyaya adımlarını atarlar.

10. Dantalian No Shoka

Dedesi vefat etmeden önce torunu Hugh anthony disward’a İngiltere’de eski ama bir o kadarda özel bir köşk bırakır. Hugh köşkün bodrumuna indiğinde dalian isimli gizemli bir kızla karşılaşır. Dalian yasaklı kitapların olduğu bir kütüphanenin anahtarıdır. Peki hugh ne yapacaktır?

ETİKETLER: Anime Önerisi, Dizi, Film, Netflix
YAZAR BİLGİSİ
Ayşenur Yalçın
Güzel yazmak, iyi düşünmek demektir. Hobi olarak başladığım bu yolculukta adım adım iyiye, daha iyiye gitmeyi planlıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.