“Exxen Bu İçerik Şuanda Kullanılmıyor!” Sorununu Çözme

“Exxen Bu İçerik Şuanda Kullanılmıyor!” Sorununu Çözme

Dijital bir platform olaran Exxen, ücretli üyelik sisteminin olduğu bir TV internet sitesidir. İzleyiciler bu site üzerinden düşük bir ücret karşılığında üyeliklerini alarak “exxen.com” üzerinden bu platformu ve içeriğinde yer alan programları takip edebilmektedirler. Diğer dijital platformlara oranla oldukça uygun fiyata sahip olan Exxen’in aylık fiyatı 9,90 TL’dir.

Türkiye’de hemen herkesin severek ve beğenerek kullanmakta olduğu bu platform zaman zaman bir takım hatalar verebilmektedir. Bugün Exxen platformunda en çok karşılaşılan hatalardan biri olan Exxen’de “Bu içerik Şu Anda Kullanılamıyor” hatası ile karşılaşmak bizleri belki de yeri geldiğinde en sevdiğimiz diziden edebilmekte ya da hiç çözemeyeceğimizi düşündüğümüz zor bir duruma sokabilmektedir. Bu sorunun çözümü için uzun süre başımızı fazlasıyla ağrıttı. Sizler için bu yazımızda “Exxen Bu İçerik Şuanda Kullanılmıyor!” sorunun çözümü hakkında bir takım araştırmalar yaparak sizi bu dertten kurtarmayı amaçladık. Aşağıdaki aşamaları takip ederek sorununuzun çözümüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Exxen Bu içerik Şu Anda Kullanılamıyor Hatası Sebepleri

Öncelikli olarak bir Exxen kullanıcısıysanız Exxen Bu içerik Şu Anda Kullanılamıyor hatası hakkında buna sebep olabilecek üç ana konu mevcut olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bunlar şu şekildedir;

  1. Ekran kartı ve ekranın HDCP desteği olup olmadığı bu konuda çok önemli. İkisini de kontrol edin hem ekran kartının hem ekranın HDCP desteği olması şart.
  2. İkinci önemli husus adblocker. Yani herhangi bir reklam engelleyici kullanmamanız gerekiyor.
  3. Bilgisayarınızda aktif olarak çalışan virüs programlarını kapatmanız gerekiyor. Genelde bu problemin kaynağı virüs programları oluyor.

Bilgisayarınızdaki virüs programını eğer devre dışı bırakırsanız hatanın çözülmeme olasılığının olduğunu hatırlatmak isterim. O yüzden size verebileceğim en güzel tavsiye virüs programını tamamen bilgisayarınızdan kaldırmak olacak. Eğer bunu yaparsanız sorunun ana kaynağından tamamen kurtulmuş olursunuz. Aksi halde sorununuzun çözülmemeye devam etme olasılığı vardır. Virüs programını silerek sorunu çözen insan sayısı göz ardı edilemeyecek kadar fazladır.

Ancak bilgisayarınızdaki virüs programınızı silmek istemiyorsanız ayarlardan istisna olarak Exxen’in URL’sini eklemek olabilir. Her virüs programında bu olmayabilir ama Kaspersky Virüs programında bunu yapmak mümkündür. Eğer sizde Kaspersky Virüs programını kullanıyorsanız aşağıda anlatacağım adımları takip ederek Exxen’in URL’sini virüs programınıza istisna olarak ekleyebilirsiniz.

1.Adım: Öncelikli olarak Security Cloud’u açmanız gerekmektedir.

2.Adım: Ardından ayarlar kısmına giriş yapmalısınız.

3. Adım: Koruma bölümünde bulunan web antivürüsüne tıklayınız.

4.Adım: Karşınıza çıkan ekrandaki gelişmiş ayarlara bölümüne tıklayayınız.

5. Adım: Daha sonra açılan sayfadaki URL danışmanı bölümünden istisnaları yönet’e kısmına tıklayınız.

6. Adım: En son aşama olarak açılan sayfaya Exxen.com yazınız ve durumu etkin yapınız.

Ve bütün sorununuz an itibari ile çözülmüş bulunmakta. Artık yapmanız gereken tek şey atıştırmalıklarınızı ve içeceklerinizi hazırlayıp anın tadını çıkartmak. Herkese iyi eğlenceler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.