Son Zamanların Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Dizileri

Son Zamanların Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Dizileri

Yabancı diziler boş zamanları değerlendirmek adına mutlaka izlenmesi gereken konuların başında yer alıyor. En iyi yabancı diziler konusunda hazırlanan bir çok liste güncelliğini yitirmiş durumda, zaten bir çok dizi severin izlediği dizilerin bu listelerde yer alıyor olması şaşırtıcı bir durum değil. Biz bu içeriğimiz de dizi severler için gelmiş geçmiş en iyi ve en yeni dizi önerileri listesi hazırladık. Dilerseniz hemen geçelim.

1. The Outsider

11 yaşındaki küçük bir çocuğun öldürülmesiyle başlayan hikayede aksiyon dolu olaylar peş peşe geliyor. Çocuğun öldürülmesi sırasında bulunan görgü tanıkları ve cesetteki parmak izi örnekleri, suçlunun, kentin en saygın adamlarından birini gösteriyor.

2. Hunters

Dünyayı felakete sürükleyen nazi subaylarının ortadan kaybolmasının ardından, onları bulmak için adım adım izini süren bir grup insanın çeşitli planlar kurarak onları yakalama mücadelesi ele alınıyor. Yeni diziler arasında en farklı havaya sahip bu dizi 2020 yapımı en iyi dizilerden.

3. Messiah

Netflix’in yapımını üstlendiği Messiah dizisi, 2020 yılında en çok ses duyuran dizilerden oldu. Dizide filistin konusu ele alınırken, filmin ana karakteri hızlı gelişen olayların ardından halk tarafından aniden Mesih olarak kabul ediliyor. Gün geçtikçe tüm dünya tarafından büyük bir yankı uyandıran Mesih karakteri, doğal olarak CIA’in de dikkatini çekiyor. Adım adım Mesih olayını takip eden CIA,, Mesih olarak anılan adamın bir sahtekar mı yoksa gerçek bir mesih mi olduğunu anlamaya çalışıyor.

4. Lone Star

İtfaiyeci Owen ile oğlunun Austin’e taşınması ile birlikte yeni bir hayat kurma mücadelesi ele alınıyor. Yeni bir hayata adım atmaya çalışırken aynı zamanda gördüü zor durumdaki insanlara da yardım etmeye çalışan Owen, diğer bir taraftan özel hayatındaki sorunlarla da uğraşmak zorundadır.

5. Dracula

Ünlü yazar Bram Stoker’in ele aldığı Dracula romanının filme dökülmesiyle ortaya çıkan harika bir film. Karyn Kusama’nın yönetmenliğini üstlendiği bu film, yeni diziler içinde kendinden en çok söz ettireceğe benzeyen dizi.

6. Star Trek: Picard

Star Trek serisini daha önce izleyenlerin yakından tanıdığı Captain Jean-Luc Picard, Patrick Stewart’ın yapacağı bu özel filmde hayat buluyor. Alışılmışın dışında bir şeyler arayanlar için birebir olan Star Trek: Picar, 2020 yılının en iyi yabancı diziler sıralaması arasında.

7. Cobra Kai

İngiltere’de geçen dizide, ülkede sürekli meydana gelen elektrik kesintileri artık bir kaosa neden olmaya başlıyor. Hükümet tarafından elektriklerin kesilmesini önlemesi için görevlendirilen “Kobra” isimli, önemli uzmanlar ve politikacılardan oluşan komite, elektrikleri tekrar düzene sokmaya çalışıyor. Yeni diziler arasında kendi tarzını ortaya koyan Cobra kai, heyecan ile izleyeceğiniz, dolu dolu bir dizi.

8. Outer Banks

Garsonluk yaparak hayatını geçindiren John, zengin ve fakir kesimin keskin bir şekilde ayrıldığı küçük bir adada yaşamaktadır. Tekne kiralayarak arkadaşlarıyla birlikte denize açıldığı bir gün, denizin üzerinde boş bir şekilde duran batık bir gemi bulurlar. John, bu geminin uzun bir süredir kayıp olan babası ile ilgili bir ipucu olduğunu düşünerek babasının kaybolmasıne neden olan efsanevi hazineyi bulmaya karar verir.

9. Hollywood

En iyi yabancı diziler arasında gösterilen Hollywood dizisi, İkinci dünya savaşından sonra yıkılan ekonomik düzenin içinde kendine Los Angeles’te bir hayat kurmaya çalışan insanların hayatlarından kareler gösterirken, ünlü bir aktör olmaya kendini koymuş Jack isimli birinin, bu yolda vereceği mücadeleleri, ödeyeceği bedelleri bize gösteriyor.

10. Most Dangerous Games

Fakir bir gencin hayatını mahveden zengin bir iş adamının hazırladığı bir oyun düzeneği ele alınıyor. Fakir gencin hayatta kalması için bu oyunda başarılı olması gerekiyor. En iyi yabancı diziler arasında olmayı hak eden bu dizi sizi, izlerken adeta kendine bağlayacak.

Bu dizi önerileri listemizde sizlere birbirinden yeni ve en iyi diziler listesi paylaştık. Umarım dizi severlerin beğeneceği bir paylaşım olmuştur. Son olarak, dizi önerileri listemiz hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın, keyifli seyirler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.